Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Te hálás vagy azoknak a...

Te hálás vagy azoknak a tanáraidnak, akiket régen nem kedveltél?

Figyelt kérdés

Nálunk régen, főleg általánosban, állandóan azzal jöttek, hogy majd egyszer, felnőttként milyen hálásak leszünk nekik. Hát nem tudom, én nekem még 23 évesen is az a véleményem, hogy akit akkor sz@r tanárnak éreztem, arról most is az a véleményem. (Magyarázni nem tudott, segíteni nem segített és épp a kedvenc politikai propagandáját nyomatta. Komolyan volt olyan aki végigkérdezte, hogy kinek a családja kire szavaz, és akié nem tetszett neki, annak sutyiban beírt egy karót, aztán mi meg fogadóóra után magyarázkodhattunk otthon).

Akit pedig anno szerettem, arról most is az a véleményem, hogy egy mintatanár, de érdekes mód ők nem is hajtogatták állandóan, hogy majd egyszer mennyire vissza fogjuk őt sírni.



2012. dec. 7. 10:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Aki köcsög volt és ennek a lenyomatát hagyta bennem, az továbbra is köcsögként él az emlékezetemben. Legyen az tanár, osztálytárs, volt kolléga stb.


Aki kemény, de értékes ember volt, mert tényleg hozzáadott valamit a nevelkedésemhez, azt akkor sem utáltam, akkor is hálás voltam és ma is az vagyok. Csak sajnos ők vannak a legkevesebben.

2012. dec. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem.


Miután végigordította az órát, ha valaki nem értette az anyagot első magyarázásra/matek/, nem. Volt, hogy nem tudtam megcsinálni a házit, utána abból feleltetett le. Nem hogy elmagyarázta volna. Hol már ?? Gyere, hülye, felejél, neked úgy is mindegy. ott alázott, ahol tudott, bezzeg a jó matekosoknak a hátsóját is fényesre ... .


Ha meglátom az utcán, legszívesebben beleverdesném a fejét egy villanyoszlopba.

2012. dec. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A bunkó, szemét, szivatós tanároknak egyáltalán nem vagyok hálás.

Nekünk is volt olyan tanárunk, aki ritkán kiabált, de tekintélye volt, fegyelem volt az órán minden rászólás nélkül. Na ő hiába volt szigorú, szerettük, mert érdekesen és jól magyarázott (történelem tanár volt).

Az olyan tanárokat ma is utálom, akik soha nem a diák érdekeit nézték, pofára és kedvre osztályoztak, soha nem érdekelte őket, hogy lehet hogy a "rossz kedvem van adok egy egyest" stílussal a továbbtanulását teszik valakinek tönkre.


Sajnos egyre ritkább a jó, és tekintélyes, azaz IGAZI pedagógus. És sajnos egyre több az olyan debil kényszerszakmás, aki csak azért lesz tanár, mert máshova nem vették fel, alapba utálja a diákokat, nem tud rendet tartani, ordibál ha valaki nem ért valamit ahelyett, hogy elmagyarázná, pofára osztályoz közbe papol az igazságos bánásmódról stb stb még sorolhatnám.

Szóval a kérdése válaszolva : én az ilyeneket ma is utálom, nem vagyok nekik hálás, mert meglehetett volna jobban és nyugodtabban tanítani az anyagot, nem szivatósan, ordibálósan, és kivételezősen.

2013. márc. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!