Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mai társadalom mennyire...

A mai társadalom mennyire fogadja el a tetoválást?

Figyelt kérdés

Könyvelőnek készülök, és szeretnék tetoválást csináltatni. Eddig nem tettem meg, mert félek, hogy emiatt eleshetek egy jó állástól. A csuklómra szeretnék egy feliratot. Nem szólna sem vallásról, sem etnikai hovatartozásról, nem szítana lázadást, ún. "életérzés" lenne ami az én lényemet tükrözné.

A mai társadalomban mennyire elfogadott, hogy egy ügyfelekkel, üzletfelekkel kapcsolatot tartó személynek látható helyen legyen tetoválása?


2012. dec. 13. 13:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%

Mit akarsz így közölni, amit más módon nem tudsz?

Engem riaszt a tetoválás, de úgy tudom a társadalom egészében nincsenek már ellenérzések ezzel kapcsolatban.


Egy könyvelőtől egyébként nem várnám el a makulátlanságot. De mondjuk ha az orvosomon látható tetkók lennének, akkor élnék a szabad orvosválasztás lehetőségével és mást keresnék...

2012. dec. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
Könyvelőként mondj le a csukló tetoválásról. Ne legyen látható!
2012. dec. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
Egyre elterjedtebb kis hazánkban is, de vannak határok és szerintem is olyan helyre kéne varratnod inkább,ahol el tudod rejteni. Mellesleg én imádom a tetoválásokat nekem is van (eltakarható helyen)én is szeretnék olyan helyre ahol jobban látszik,de még nem dolgozok és úgy vagyok vele,hogy lehet ezért nem kapnék meg egy állást.Persze ha olyan helyre kerül az ember ahol nem zavarja a munka adót akkor jöhet. :) Engem személy szerint nem zavarna, ha látható helyen lenne pl. egy könyvelőnek,de nagyon sokan vannak akiknek ez nem tetszene. Úgyhogy jól gondold meg.
2012. dec. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
44%

Nekem semmi bajom nincs vele, egészen addig, amíg a munkahelyén nem mutogatja.

Ezt értsd úgy, hogy a kollégák, beszállítók és a vevők ne azt nézzék, hogy mi tekereg a vádliján vagy a nyakán egy nyári 40 fokban.


Én az összes beosztottamnak megmondtam, hogy nem gond a tetoválás. Abban a 8 órában, amíg dolgozik, addig tüntesse el, ha látható helyen van.

Van olyan kollégám, akinek a tarkóján kezdődik a tetoválás, mind a két vállán megy végig és a derekán végződik (férfi egyébként). Nyáron ingben dolgozik és úgy, hogy takarva van.


Minden kollégának a szerződésében benne van ez a kitétel, tehát már az aláírás előtt elgondolkodhat, hogy akar-e ilyen feltételekkel nálam dolgozni.


Emellett a piercingekkel sincs gondom, de elárulom, hogy agyonszurkált embert nem foglalkoztatok.


Nálam ezek a szempontok az ápoltság, a tiszta ruha mellett elengedhetetlenek!

2012. dec. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs a tetoválásokkal, amíg azok gusztusosak, nem kirívóak, és nem azon akad meg egyből az ember szeme, ha rád néz. Nekem is van tetoválásom, a bal lábamon, belül a bokám fölött kb 5 centivel, egy 3-5 centiméteres betű. A miértet most nem írom le, a lényeg az, hogy olyan tetoválást csináltass, amit később sem fogsz megbánni. Szerintem az a legjobb, ha olyan helyre teszed, ahol csak te láthatod, esetleg nyáron lenne látható, ha fürdőruha van rajtad, stb.
2012. dec. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
22%
De azt áruld már el, miről leszel több, hogy felvarratod ezt a csuklódra??? El bírom képzelni, valami agyonrágott baromi mély bölcsesség, amitől te is roppant bölcsnek érzd magad, hogy TE bizony tudod. Mert az ilyen tetkók nagy része erről szól. Ha annyira életérzés, rakd ki poszteren a faladra és ne feltetováltasd, főleg ne a csuklódra. KÖnyvelőként el is felejtheted. Ha már ennyire nem bírsz enélkül élni, az nem jutott eszedbe, hogy olyna helyre rakasd, ahol senki nem látja felöltözve?? Ja persze, nem, a bölcsesség addig már nem terjed.
2012. dec. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
És te miért vagy ilyen ingerült, utolsó????? Azért levegőt vettél két billentyű lenyomása között?
2012. dec. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%
Ebben a munkakörben (és kis millió másikban is) nem fogadható el, szóval jobban tennéd, ha az életérzést megélnéd és nem felfirkáltatnád magadra. Attól még nem lesz jobb a hangulatod, ha a bőrödön nyomot hagy, de ha ezen múlik, hogy elmegy, nem is tudod magadénak igazán, csak divatozol.
2012. dec. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem, megfulladtam közben. Most már a túlvilágról írok. Amúgy meg nyílik a bicska a zsebemben az ilyen tetoválásokra, mikor minden 2. emberen egy "életbölcsesség" olvasható, ne magyarázza már meg nekem senki, hogy valaki ettől mennyivel több és jobb lesz. Ami egy embernek fontos, azt úgyse felejti el soha, ezért meg magára varratni, hát... vicc.
2012. dec. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Akkor Isten nyugosztaljon. Mindenkinek saját joga eldönteni, mit csinál a testével. Elég snassz dolog egy életbölcsességet magára varratnia, de ha neki ez tetszik..Ettől még nem rossz ember, és neked nem kellene kiakadni. Nézd meg mi lett a vége. :)
2012. dec. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!