Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mai társadalom mennyire...

A mai társadalom mennyire fogadja el a tetoválást?

Figyelt kérdés

Könyvelőnek készülök, és szeretnék tetoválást csináltatni. Eddig nem tettem meg, mert félek, hogy emiatt eleshetek egy jó állástól. A csuklómra szeretnék egy feliratot. Nem szólna sem vallásról, sem etnikai hovatartozásról, nem szítana lázadást, ún. "életérzés" lenne ami az én lényemet tükrözné.

A mai társadalomban mennyire elfogadott, hogy egy ügyfelekkel, üzletfelekkel kapcsolatot tartó személynek látható helyen legyen tetoválása?


2012. dec. 13. 13:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem látom, mi lett? Úgy is azt varrat magára, amit akar, de mertem feltételezni, aki egy komolyabb szakmára készül, mint egy könyvelő, annak van talán annyi sütnivalója, hogy nem gondolkodik ilyenen. Snassz, azt mondod? És ez még enyhe kifejezés. Főleg látható helyen, főleg egy ilyen tetoválás.
2012. dec. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ezt a mi lett a vége dolgot arra írtam, hogy a túlvilágról írsz...Persze, egy könyvelő azért nem mindegy hogy néz ki. Mennyire ápolt, stb...Én igazából még soha nem láttam olyan tetoválást, aminek úgy igazán lett volna értelme. Írom ezt úgy, hogy nekem is van. Viszont az enyém olyan apró és olyan helyen van(nem intim), hogy nem látszik. Viszont ez az életérzés vajon milyen szöveget takar? Mert ha olyasmi, mint az egyik ismerősömé(Egy Love felirat a karján, 20 éves lányról van szó), akkor inkább ne tedd kérdező!!!
2012. dec. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ne csak könyveló, de bármi értelmesebb/komolyabb szellemi munkás. Felőlem lehet rajtad egy neonrózsaszín miniatűr Albert Einstein, te dolgog/perverziód, de az ilyen love, peace meg hasonló szintá dolgoktól eldurran az agyam. Egyik ismerősöm háta ilyen elnyújtott vízcsepp alakú vackokkal van tele, mint valami matyóminta. Az is nagyon tartalmas... Még a civilizálatlan törzseknél oké vlt az ilyesmi, hogy díszítették , magukat ők ilyen _egyszerűek_ voltak. De ma egy tanult ember fejében talán felmerülhetne az, hogy most én evvel egyedi leszek? Újat mondok? Nem. Nagy vicc inkább, hogy tudja szajkózni más bölcsességét, mint élj a mának meg a minden napot becsülj meg szintű dolgok.
2012. dec. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az én részemről nem perverzió. Egy olyan ember nevének kezdőbetűjét tetováltattam magamra, akivel nagyon szerettük egymást, és akit sajnos idő előtt elveszítettem, súlyos betegségben. Akárhányszor nézek erre a betűre, bármennyire nyálas, megmelegszik a szívem. Viszont a mondandód többi részével teljesen egyetértek.
2012. dec. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nézd, még a mai világban is élnek a buta tévhitek rólunk.

Nagyon ajánlom neked, hogy ne a csuklódra menjen, hacsak nem olyan kicsi, vékony, amit pl. egy órával, karkötővel takarni tudsz.

Én tele leszek varrva, de csakis úgy, hogy a ruha takarja.

A két felkarom és a mellkasom már meg van, van a lapockámon is. Teli hátam lesz még, mind a két oldalam fullra ki lesz varrva és a combjaim is térdig körbe-körbe, de ennél többet nem merek bevállalni az emberek korlátoltsága miatt.

23/L

2012. dec. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
14-es: "a perverziót" nem a betűre értettem, hanem a rózsaszín Albert Einsteinre, mint színvonalas" példára, a tiéddel konkrétan semmi bajom, még értelme is van, ha úgy vesszük (hisz a tetoválás nélkül sem felejtenéd őt el), de nem látja senki, bőven elfogadható.
2012. dec. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Huhh, látom megosztottam a közönséget. Még jó, hogy nem vagyunk egyformák.

Nos, nyilván van annyi sütnivalóm, hogy nem divatból és nem is közhelyes bölcsességet szeretnék magamra varratni. Amit feliratnék én úgy is élek. De nem szeretnék senkinek semmit sem bizonygatni. :) Nyilván azért nem csináltattam még meg, mert nagyon sokat gondolkodom rajta. Mivel ez nem egy rágóból kiszedett matrica, nem is lehet olyan könnyen eltüntetni, így nem ugrok bele meggondolatlanul.

2 hely jöhet szóba a tetoválásra, de akkor jön a B terv :)

Köszönöm szépen!

2013. jan. 7. 20:30
 18/18 anonim ***** válasza:
Mi köze van már a tetoválásnak a sütnivalóhoz? Ha lenne eszed sütnél magadnak egy tepsi süteményt és nem fikáznád mások külsejét. Hogy függ össze az, hogy valaki tetovált és nem ápolt? Még a varasodás időszakában is gyakrabban kell zuhanyozni, ha gyógyul. Úgy gondolod más azért varrat, mert buta? Nem tudom milyen városban éltek... bonc mesterek vannak nyakig varrva Magyarországon, aki pedig más szakmában van és már az arcát is elfedi ne is említsem. Van, ami nekem se jön be, de ha te a könyvelődet a tetoválása alapján válogatod akkor sajnállak. Az a könyvelő lehet nem a 3 ezres tetkóit varratta magára, hanem a fizetése 3/4-ét spórolta ki rá a legnívósabb szalonba. Aki tetovált és igénytelen az már előtte is az volt.. Ne általánosíts, mert rád nem néznek a csajok max. a páva hajad miatt. Másik dolog, miért baj az, ha a tetoválást nézik meg rajtad először, ha egyszer az rajtad van? Ha te nem vagy bevállalós ne tedd, de akkor fikázd agyon ezt a kultúrát, akik nem tettek ellened semmit azzal, hogy így jelennek meg.
2017. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!