Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért bánnak így a kismamákkal?

Miért bánnak így a kismamákkal?

Figyelt kérdés
Én még nem vagyok kismama, és jó sokáig nem is leszek, de mégis elgondolkoztatott a kérdés, hogy pl. miért rúgják ki őket a munkahelyről, ha megtudnak a terhességről, miért nem adják át a helyüket az emberek nekik a buszon, miért bánnak velük lekezelően az orvosnál, stb. Mintha nem is gyerek, hanem legalább egy alomra való kisalien lenne bennük. Pedig ők szülik meg és nevelik a jövő szakmunkásait, értelmiségét, adófizetőjét.

2012. júl. 2. 17:13
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja igen, és a kisgerekesekkel is.
2012. júl. 2. 17:16
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Sokan szerintem alapból a gyereket nyűgnek tekintik. Úgy gondolják: A kisgyerekes az majd állandóan otthon lesz táppénzen. A hely átadásnál meg szerintem az van az emberekben hogy. A fenébe, itt van a kölkével, át kell adni a helyet. Szóval ezért undokok.
2012. júl. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
27%

Azért mert ők kismamák még nem különbek semmiben a többi embertől, ezt a helyátadásra értem pl. Nem élveznek elsőbbséget semmiben. Mindenki saját döntése, hogy gyermeket vállal, más embernek nem kötelessége alkalmazkodni az ő megváltozott állapotához. Buszon ugyanúgy lehet rosszul egy kamasz, egy középkorú férfi, egy öregasszony, mint ő.

A munkahelyről való kirúgás pedig amiatt, amit az előző írt. Elmegy gyesre, utána vissza kell venni, többet fog hiányozni munkából ,mint a többi, mert a gyerekkel otthon kell maradni, ha beteg stb. A munkáltatóknak nyűg egy terhes nő.

Szerintem ilyesmi okok lehetnek mögötte.

2012. júl. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
22%
Kisgyerekesnek én inkább átadom, csak ne kelljen együtt lenni velük. A gyerek sír, hangoskodik, nyálas, nem hagy olvasni, tanulni, az anyák jó része (nagyon tisztelet az erős kivételnek) meg elvárja, hogy te is dicsérd a gyerekét, mosolyogjál neki, szórakoztasd is netán, elmondd, hogy milyen szép, okos, jógyerek. stb...ezt én nem szeretem, sok ilyennek akadok össze, miközben utazom. Inkább vigyék a helyemet.
2012. júl. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Őszintén? A munkáltatókat meg lehet érteni, még ha nem is ért az ember egyet velük. Ha elkezdenek kivételezni valakivel, akkor az összes alkalmazott elkezd majd jönni a bajaival. Az egyiknek a kicsi gyereke beteg, őt elengedik haza, akkor a másik, akinek mondjuk az anyja beteg, vagy a nagyobb gyerekével vannak gondok az maradjon bent helyette? Azon az alapon, hogy valakinek gyereke van, nem lehet kivételezni.
2012. júl. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Persze, én se azt mondom, hogy a más gyerekét kell szórakoztatni, pl. buszon, vagy tudom is én, hol, csak hogy mégis ők tartják életben a nemzetet, vagy mi a fene, hát ha nem szülne senki, kihalnánk!
2012. júl. 2. 18:09
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Nekem pl, a nemzet sorsánál, a jövő nemzedékénél sokkal fontosabb, hogy rövidke földi életemet nyugalomban tengethessem, teszem azt, ha mondjuk szeretnék a vonaton egy regényt olvasni, akkor ne egy hisztiző gyereket,aki cipővel fekszik az ülésen és rugdossa a lábam és a türelmetlen anyját kelljen hallgatnom.

A mai kisgyerekesekkel az az összproblémája az embereknek,hogy a gyerekek egyszerűen nincsenek nevelve. Ma már nem divat nevelni, semmit nem lehet tenni,mert attól a gyerek lelki beteg lesz, bármit megengednek nekik, közösségben elfogadhatatlan viselkedést, aztán csodálkoznak,hogy az emberek ellenszenvesen néznek rájuk. Nekem ez pl. problémám a kisgyerekesekkel. Miért kell eltűrnöm a neveletlen viselkedést ?Mire való az anyja, ha nem arra,hogy nevelje? más alkalmazkodjon hozzájuk, nekik meg nem kell? nagyon sokan pl. kiváltságosnak érzik magukat mert gyerekkel vannak. És elvárásaik vannak. nem kéréseik, hanem elvárásaik. Na és?

2012. júl. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ebben egyet kell hogy értsek veled. A legtöbb gyerek tényleg túl van ajnározva, minden meg van engedve neki, nem ismer határokat. Kérdés, hogy ezekből a kis tüneményekből vajon milyen felnőtt lesz. És talán az a legborzasztóbb, hogy ha majd én akarom másképp csinálni akkor 1. úgyis nagyobb hatással lesz a kortársak rossz példája, mert hát az a ragadósabb, 2. én leszek lesajnálva, mert nem vagyok hiper-szuper-modern, a saját gyereke seggét nyaló anyuka.
2012. júl. 2. 19:03
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Mert sok kismama mérhetetlenül arrogáns , követelőző , felsőbbrendűség érzete van és még sorolhatnám.Azt hiszik ők az atya úristenek mivel gyereket várnak.


Sokuk borzalmas nőszemély.

És ezt úgy mondom hogy én is kismama vagyok.Sokuk társaságát már komolyan kerülöm.

2012. júl. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%

A munkahelyen sokan a gyereket mindenre adu ász-nak tekintik, és elég rendesen visszaélnek a helyzettel. Nálunk például az a helyzet, hogy szombatonként is nyitva vagyunk. Kötelező szombatozni. Annyi, hogy három hetente váltjuk egymást néhány fős turnusokban. Tehát nem minden szombaton kell menni. Na mármost a kisgyerekesek kapásból kijelentették, hogy ők márpedig (3-an vannak, köztük a helyi vezető) nem hajlandók szombaton jönni, mert hát nekik gyerekük van és vele akarnak lenni. Hát eléggé ki vagyunk akadva. Hol érdekel engem a kölke? Ráadásul az egyiké olyan bunfordi...pfff... és még adja alá a lovat, hogy úgy van, mond csak meg a magadét.

Szóval mi meg gályázzunk gyakrabban, szervezzünk kevesebb hétvégi programot miattuk... köszi!

Vagy ha van valami húzósabb meló, akkor érdekes módon rögtön lebetegszik a gyerek.... csak hát, hogy f*sott-e vagy sem, azt ugye senki nem tudja ellenőrizni...

2012. júl. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!