Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akinek csomó szabadideje van...

Akinek csomó szabadideje van egész nap, milyen értelmes dolgokat csinál, hogy elüsse az időt?

Figyelt kérdés

Tanfolyamra járok, de az nem vesz el sok időt. Dolgozni nem tudok, mert csak recepciós munkára vennének fel max, oda meg nem akarok, mert egész nap ott kéne lenni és nem tudnék tanulni, mivel a városomban nincs ilyen munka, utazni is kéne csomót, meg szüleim azt mondják, h most az az első, hogy felvegyenek jövőre az egyetemre, ahova akarok menni, szóval sokat kell rá készülnöm..

De annyira bezárkóztam itthon, mivel mindenki suliba jár és elfoglalt, senki nem ér rá. Szeretnék értelmes dolgokat csinálni, mert utálok tengődni, nem vagyok az a fajta. Csináljak napirendet? Készülök a felvételire, meg tanulok a francia felsőfokúra, de az kb 3-4 óra egy nap, a többi időt nem tudom mivel tölteni. Kezdek céltalanná válni itthon..


2012. dec. 14. 00:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A sok hajtás egyenes út a kiégéshez, pláne ha majd egyetemre mész. A lazítást is meg kell tanulni, mert a Sztahanovista munkatempó hosszú távon csak rosszat tesz.

Ne akarj ennyire görcsösen csinálni valamit.

2012. dec. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A napirend mindenképp jó ötlet, ha ahhoz tartod magad, nem úszik el a nap feleslegesen és sokkal hamarabb kész leszel a fontos dolgokkal.Egy papírra írd fel fontossági sorrendben a napi tennivalóid és amint kész, húzd ki, ilyet én is szoktam csinálni és olyan lelkesítő látni, milyen gyorsan haladok és húzom ki a dolgokat alapon, ha meg nincs napirend, akkor csak vacillálok azon, mit csináljak, a teendőim felét elfelejtem és elmegy a nap a semmire.De unatkozni én sem szeretek, én vezetem a háztartást, főzök, mosok, takarítok, ez eddig értelmes, bár egy idő után unalmas lehet.De szerencsére kreatív vagyok és sok minden érdekel így naponta tanulok (nyelvet tanulok, unaloműzésből), kézimunkákat készítek mostanában megrendelésre is, festek, rajzolok, rengeteget olvasok, bevásárlok, netezek is kicsit minden nap, ha meg végképp nincs semmi amit épp alkothatnék, akkor megnézek valami filmet, bár ez engem nem köt le túlságosan.Esetleg sportolhatsz is, ha mozgékony alkat vagy, vagy eljárhatsz klubokba.
2012. dec. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A segítőkészséged nagyon dicséretes!:)Valóban, ez is nagyon jó ötlet!
2012. dec. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én nekem is sok szabadidőm van.azt csinálom hogy böngészem a vaterát és minden értelmes 1 forintos dologra lecsapok.

Így szereztem már olajsütőt, videomagnót, rádiós ébresztőórát,pc alkatrészeket.stb..


Rohadt jó dolog a vatera a nincs munka ott töltöm az időt!!:D

2012. dec. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

- nyelvtanfolyamra járok heti 2x

- heti egyszer aerobicra

- nagy hobbim a varrás-tervezés, ezzel elütök 8 órát egy nap, ha akarok

- munkát keresek, bújom az újságot/internetet, jelentkezéseket írok (Németországban írok, itt motivációs levéllel, spec. mappában, minden végzettségedről kapott papírral kell ezeket leadni)


Ezen felül meg azt, amit mindenki más:

- kitakarítok, mosok, mosogatok

- rendet rakok

- sütök-főzök


- unatkozom.....................................


Egyébként miért nem jó a recepciós munka? Nem igaz, hogy nem tudnál tanulni, én is voltam recepciós, és nyugodtan ott lehet előtted a könyv, amikor épp nincs senki, tanulhatsz.

2012. dec. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
S P O R T de ne egyedül, keress egy helyi egyesületet az interneten
2012. dec. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
tanulj meg egy hangszeren játszani:))
2012. dec. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!