Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Általánosságban szereted az...

Általánosságban szereted az embereket?

Figyelt kérdés
2012. dec. 16. 00:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. dec. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
igen, majd "megismerem" és nem érdekelnek
2012. dec. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ma nem.
2012. dec. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

32 évesen már nem vagyok olyan naív. Újra és újra tapasztalom, hogy annyi buta ember van. Ez még csak hagyján, nem érdekelne. Az a baj, hogy legtöbb rosszindulatú, és természetes ösztöne, hogy ártson másoknak. (Okosok között is vannak sajnos szörnyetegek.)

Nem tudom miért jó nekik, hogy másnak keresztbe tesznek, sose fogom megérteni.


Nem tudok olyat szeretni, aki mocskos módon árt nekem.

Tehát általánosságban: NEM!

2012. dec. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
Igen. Így is viszonyulok hozzájuk, és mindig kedvességet kapok viszonzásul. Egy ember volt, akit valóban nem szeretek, sőt megvetek, illetve vannak olyanok, akiket egy időben nem szerettem, de aztán megtaláltam az értéket bennük. Ilyen egyébként a párom is, örülök hogy anno nem szakítottam meg vele végérvényesen a kapcsolatot.
2012. dec. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Ez nagyon érdekes, elég ambivalens érzés, hiszen én is ember vagyok.
2012. dec. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%
Regebben a valaszom igen lett volna.. de ahogy telik az ido tobb helyre sodort az elet es sok embert megsimertem hat nem sok ember mondhatja el magarol,hogy ember ennyi rosszindulatot es ketszinuseget el nem tudok kepzelni akkor minek nekik erzelem meg minden ha nem hasznaljak csak rosszra...en mindenki fele normalis kozeled beszelgetek, segitek ha kell es nemreg pont egy olyan ember roszindulatoskodott akinek most talatunk munkat ...szoval ennyit errol
2012. dec. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%

Nem. De nem utálom őket, csak nem tudok mit szeretni bennük. Az emberek cselekedeteit 99%-ban a saját érdekeik, élvezetük keresése vezeti, ez hajtja őket. Ezen nem igazán van mit szeretni.

Persze a megvalósítás függ intelligenciától, tanultságtól, környezettől, lehetőségektől stb., de alapvetően a motivációk ugyanazok.

2012. dec. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%
Általánosságban nem. Túl sok barom van köztük ahhoz, hogy csak úgy a keblemre öleljem az emberiséget.
2012. dec. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

Én nagyon sokáig szeretettel viszonyultam mindenki felé. De aztán minél több embert megismertem, rájöttem, hogy már nem tudok mit szeretni bennük igazából. Ha megnézed egy átlagember napját, mit csinál?


- Felkel, elmegy munkába, mert ez a kötelessége, hogy tudjon hol lakni és mit enni.

- Hazamegy, eszik, megcsinálja a szükséges teendőket, mert kötelessége.

- Eszik, fürdik, elmegy WC-re, elmegy a boltba, mert muszáj neki.

- Csinál valami agyromboló kikapcsolódást, hogy ne legyen a sok kötelességtől depressziós.

-Ha jó kedve van, kedves. Ha rossz kedve van, bunkó. Ha valami kell neki, próbálja megszerezni. Ha valami nem jön össze neki, akkor vagy bosszút áll, vagy ellenséges lesz.


Az a baj, hogy a legtöbb emberben nincs mit szeretni, mert egy robot szintjén vegetál.

Persze vannak a nagylelkű, önfeláldozó, jó lelkű emberek, csak ez 1 a 1.000.000-ból, bennük van szeretetreméltó dolog, de nem ez az általános.

2012. dec. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!