Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Más is fogott már ki ilyen...

Más is fogott már ki ilyen nénikét, vagy csak én vagyok a szerencsés?

Figyelt kérdés

Veszettül hosszú lesz, inkább panaszkodás mint megoldandó probléma, valamint figyelmeztetés a jövőbeli albérlőknek...

Csak annak ajánlom olvasásra, aki nagyon ráér, esetleg véleményt kíván nyilvánítani. :)

Szóval...

Anyósoméknál laktunk párommal amíg végleg ki nem készített, költözni szerettem volna.

Kaucióra nem volt pénzünk, felraktam egy hirdetést a netre.

Jelentkezett egy nagyon kedves nénike hogy neki ott a tetőtér üresen, kiadja kaució nélkül.

"Hatalmas, 100m2-es lakás, kicsit romos, a konyhában nincs víz, viszont nem hallatszik át semmi, így nyugodtan zajonghatunk. A közlekedés tökéletes."

Nekem kapóra jött, mert dobolok. Így megspóroltam a terembérlet árát, 40ezer forintban egyeztünk meg havonta, plusz rezsi ilyen-olyan arányban.

Beköltöztünk, nyár volt, meleg, minden szuper volt. Szerződés nincs, de bejelentkezhetünk állandó lakcímre a gyakori orvosi kezeléseim miatt.

A konyhai teendőket könnyen megoldottam egy kis ügyességgel, nyugodtan átrendezhettük a lakást, felvihettük a saját bútorainkat...

A néni költözés után felrobogott hozzánk a számlákkal, köztük a gáz átalánydíjával, 25ezer forinttal! Júliusban!

Én nagyon megszerettem a nénit, belementem a hülyeségeibe, kifizettem neki, mert állandóan panaszkodott hogy már egy falat ételre sincs pénze.


Pár hónap felhőtlen élet után eljött a tél. A lakásban hideg volt. 16-17 fok.

A nénike nem volt hajlandó feljebb tekerni a fűtést, merthogy drága. A párom rávilágított hogy nem ezért fizetünk, nagy nehezen feltornásztuk a hőmérsékletet 19 fokra, de még így is hűvös volt.

A gázdíjat emlegette a nénike, én kezdtem unni a vízhordást. Dobolni se volt már kedvem ilyen hidegben.

Akkor kezdtem gyanút fogni hogy problémáink lesznek, mikor utána számoltam hogy túl keveset fizetünk a valós fogyasztásainkhoz képest.

A nénike hónap végén átment mindig szörnyetegbe, ha azon nyomban nem fizettük neki ki a bérleti díjat és a számlákat amint hazaértünk, már ment a balhé.


Akkor telt be a pohár végleg, mikor a párom megjavította a nénike laptopját (mert az is van ám neki, azon politizál) 4000ft alkatrészköltségből.

Úgy egyeztünk meg, hogy levonjuk a bérleti díjból.

Eljött a fizetés ideje, a néni nemhogy elfelejtette levonni a négyezret a béreltiből, még ő volt felháborodva hogy miért olyan nagy pénzt viszünk amiből nem tud visszaadni. Holott ő szalajtott el minket azonnal a bankautomatához ugyebár :)Másnap már a nyakunkban lihegett hogy azonnal adjuk oda a megmaradt 2000-ret, mert megy a piacra.

Kész. Befejeztük. Hál' IStennek a párom közben kapott jobb munkát, beszaladtam a bankba, kértem hitelkeretet, levettem a kaucióhoz szükséges pénzt és szereztem egy normális albérletet cirka 3 nap alatt.


Elköltöztünk, a nénike verte a palávert hogy fizessük ki a következő havi bérleti díjat és számlákat, nemvolt hajlandó tudomásul venni hogy azokat mind megkapta előre az első hónapban. Úgy kellett a tutyimutyi páromat kimenteni a karmaiból...


Tegnap rám írt hogy feljelent minket mert indokolatlanul jelentkeztünk be hozzá, és otthagytunk neki egy csomó szemetet (még én vagyok a rossz hogy az ócska konyhaszekrénye helyett otthagytam az én gyönyörűmet mert úgysem tudtam hova tenni)...

Persze a lakcímünket intézzük már vissza anyóshoz (ciki nagyon), de mivel vidékről van szó, nem 5 perc megoldani.

Mondja a magáét hogy mi milyen szemét emberek vagyunk, mert egy vagyon számlát otthagytunk neki. Így meg is alapozta a gyanúmat, miszerint szépen kivárta volna az átalányzárást év végén úgy hogy gyakorlatilag az ő számláit fizettük mi, a többit meg ügyesen a nyakunkba varrta volna...


Teljesen fel vagyok háborodva, ennyire nem bízhat az ember a társaiban?

Hihetetlen hogy pont egy 70 éves nénikétől kell félni hogy majd jól át akar verni.

Sajnálhatja, mert engem azért nem ejtettek a fejemre, csak szegény a jóindulatomról azt hitte hogy hülye vagyok...


Jártatok már ti is így? Hogy lehet kiszűrni a maszk mögött rejtőző vasorrú bábát??


2012. dec. 20. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem jártam így és nem is fogok. Ugyanis SOHA nem megyek olyan albérletbe ahol nem írok szerződést. Ha mindkét fél kibújik a törvény alól ( a néni és ti is ezt tettétek) akkor utólag egyik se panaszkodjon hogyan járt.

Így olvasva megérdemelte a néni hogy ott hagytátok a biliben, hogy most a számlák miatt gondja van. Hiába fenyegetőzik feljelentéssel ő ugyanolyan csúnyán megüti a bokáját. Viszont ti is megérdemlitek hogy ilyen helyzetbe kerültetek, mert ti is elfogadtátok azt, hogy feketén laktok ott, nem tartottátok be a törvényt. Az ilyen esetek miatt jó a helyes út mindig..

2012. dec. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%
Hat elso azert nem epp igy van mert van amikor penzhiany miatt vagy kentelen feketezni en igy voltam ket evig aztan a feszekrako programmal vettem egy ketszobas lakast es teljes konfortom van a koltsegek meg ugyanazok mint alberlet eseten.A vasoru baba kiszurasa pedig hogy soha nem engedtsz a csabitasnak azaz ha joindulatu si veled te akkor is legyel pontos (nezd meg a szamlakat, es figyelj nehogy atverjen semmit ne bizz ra...)
2012. dec. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%

Alapból NEM SZABAD panelba, tárasházba költözni. Mindegyik egy undorító gettó, tele agresszív nyugdíjassal, önjelölt "zenészekkel" akik lehetőség szerint 200-as hangerővel üvöltetik a jó sz*r Dévid Gettát meg a többi sz*rt. "Fészekrakók" esetén Búdi Guszti és az Árányezső. Igaz akkor bunyó a lépcsőházban, csótány ilyenek.


Nem szabad ilyen házba költözni bármilyennek is látszanak elsőre a lakók. Nem szabad. Lehet fél év múlva besz*psz egy idiótát akinek hobbija: rádió üvöltetés aztán ennyi volt az életed. vagy eny nyugdíjast aki végig téged figyel és üvölt nála a Korda Gyuri best of lemez. Rosszabb esetben Csonka Pici.


Alapból nem szabadna léteznie társasházaknak... Csak hát a jó öreg kommunisták megcsinálták... Csoda, hogy pl. a pesti gettóban tengődők megőrülnek? Nem.


Az embernek házban kell élnie, ahol csak ő és a családja van, nem mindenféle jöttment sz*ralakkal összezárva. Éltem ilyen helyen (a teljes lépcsőházban 6 alkesz lakott, pár idegbeteg nyugdíjas, meg persze az önjelölt zenészek... Ki a halál akarna ilyen helyen lakni?


Inkább valami kicsi házikó egy csendes faluban. Ahol nincsenek "fészekrakók".

2012. dec. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

ma 11:54

Már ne haragudj, de mindent meglehet oldani ha az ember előrelátó. Az ember nem egyik napról a másikra dönt. Ilyenkor hónapokon keresztül agyal hogy miképpen, hogyan, mikor tud elköltözni. Ha tudom hogy elegem van az anyósból akkor tudatosan gyűjtöm a pénzt, vagy ha dolgozom intézek hitelt. Amikor megvan akkor lépek..Tudom, mert jó magam is anyósoméktól szabadultam el. Én amikor rákényszerültünk hogy hozzá költözzünk,( gondolom a kérdező is inkább kényszerből költözött anyóshoz) már az első nap tudtam, hogy innen el kell majd menni. Így az első naptól kezdve dugdostam, gyűjtöttem a pénzt. Volt hogy az egyik hónapban csak 1000 forintot tudtam eltenni. De sok kicsi sokra ment..

De akkor is van egy aranyszabály ha albérletbe mész: SZERZŐDÉS mindig legyen.

2012. dec. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
sehogy, nem hagyod magad és kész. Nem fog feljelenteni, nyugi, mert az Apeh jól megbünteti akkor. Az elején nem kellett volna barátkozni, ez a későbbiekre is igaz, legyenek meg a határok.
2012. dec. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat a késői válaszért, csak dolgom akadt közben.

Köszönöm a válaszokat, igyekszem sorrendben válaszolni:


Első válaszolónak:


Természetesen nekem nem állt szándékomban kibújni a törvény alól. A szerződéskötés jóval költözés után merült fel, ahhoz pedig nekem nincsen közöm hogy bejelent-e a tulaj vagy sem.

Későbbi válaszodhoz hozzáfűzve, van bennem annyi önértékelés hogy ha valahol nem látnak szívesen, akkor nem maradok bárki nyakán hónapokig míg félre tudok tenni :)

A jelenlegi albérletet csak szerződéssel voltam hajlandó kivenni, szerencsére az ingatlanközvetítőnél alapszabály a szerződés megléte.

Most sem tudom hogy az apehnél (navnál) be vagyunk-e jelentve mint albérlők, nem is áll szándékomban zaklatni vele a tulajt.

Csak feltételezem hogy rendben van ilyen szempontból, mert nem okozott gondot neki a tartózkodási helynek bejelentés.


Második válaszolónak köszönöm :) Most már fiatal tulajunk van, nagyon rendes ember, és teljen korrekt.


Xenophilius-nak: bár nem írtam konkrétan, a tetőtérből következtetni lehet rá: családi házról volt szó :)

Egy nagy, kétemeletes családi házról.

Jelenleg panellakásban lakom, szerencsére itt tökéletes a lakóközösség, csend van és nyugalom.

Én sem dobolok itt :D Zenét is csak olyna hangerővel hallgatok, amit a konyhából már nem igen lehet hallani, így remélem rám sincs panasz :)


Audrey80: köszönöm. Nem félek a feljelentgetésétől, egyszerűen csak az háborít fel hogy nincs jobb dolga, mint hogy utólag direkt karácsony előtt még szívja az ember vérét...

A többit inkább csak olyan előzménynek írtam oda :)

A jelenlegi főbérlőnkkel is jóban vagyunk, de szerencsére vele csak havonta egyszer találkozunk, és a számlákat magunknak intézzük...

2012. dec. 20. 15:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Hat a feszekrako eseten nem tudom lehet en voltakm nagyon szerencses mert az teljesen uj hazat vettem direkt a tervezotol es o megvalogatta a lakotarsakat.Hisaba volt penzed ha latta nem vagy oda valo egyszeruen elhajtott.

Engem is mustralt egy ideig mert ok rendes a srac de nincs penze hat mit akar? Aztan modtam hogy multi cegnel dolgozom mint szoftvergfejleszto es o adja a legjobb feltetelekkel a lakast es a legjobb minoseget is (utolag egy ev utan rajottem lesportoltak masfel fal szigetelest a szobamrol de sebaj azt meg megjavitattam sajat koltsegen) o meg mikor megbizonyosodott hogy multi cegnel dolgozom mar mas helyzet volt szivesen latot a lakok kozott.

2012. dec. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak úgy szólok, hogy a hatályos törvények szerint, mind az albérlő, mind a lakás tulajdonosa pénzbírságra ítélhető, ha feketén lett kiadva/kibérelve a lakás.
2012. dec. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!