Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek igazi a barátság,...

Szerintetek igazi a barátság, ha nem fedjük fel egymásnak a lelki gyengeségeinket? Ez elvárt dolog egy igaz barátságban?

Figyelt kérdés

Tele vagyok félelmekkel, szorongásokkal, pszichológusokhoz járok, néha kisebb kárt teszek magamban, semmi életkedvem és sokszor az öngyilkosság jár az eszemben. Annak a kevés barátomnak, aki van, igyekszem semmit nem felfedni ebből. Számukra mindig ugyanazt a vidám, jópofa, vicceskedő arcot mutatom, ha nagy ritkán utalok is a problémáimra, szándékosan lekicsinyítve, jelentéktelenítve teszem. Eljátszom a kemény gyereket, aki megbirkózik a dolgaival, és természetesen ugyanolyan normális, mint bárki más, miközben fél napokat heverek az ágyban, azon tűnődve, hogy miért élek még mindig.



Másfelől viszont úgy érzem, ha ezt mind elmondanám, odalenne minden tekintélyem, és olyan lennék, mint egy vinnyogó hülyegyerek, aki másokra akaszkodik, akik talán nem is kíváncsiak rá, mert megvannak a maga problémái. Így viszont úgy érzem, elég felületes a barátságunk, meg a beszédtémáink, hisze sose terelem arra a szót, ami foglalkoztat, mert azzal egyben a gyengeségemet is felfedném. Nem merem megmutatni, mennyire sérülékeny vagyok.


Jól teszem?


(fiúk vagyunk)


2012. dec. 24. 01:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Barátság és barátság között hatalmas különbségek tudnak lenni. Igen, lehet igazi egy barátság anélkül is, hogy minden apró titkod tudná a másik.
2012. dec. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem veled barátok, hanem azzal, akit eljátszol nekik.

Miért jó neked ez a kettősség?

És miért vagy tele félelmekkel, miért bántod magad?

Az öngyilkosság egyébként magányos téma, ahhoz nem kellenek barátok. De nem ajánlom, kevés olyan módja van, ami nem fáj, és nem lehet visszajönni, mert csak egy életed van.

Hidd el, nincs megoldhatatlan problémád, de kérdezd meg magad, hogy vajon magaddal is őszinte vagy-e? Elképzelhetőnek tartod, hogy ez a megoldás, a kulcs?

2012. dec. 24. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Gini1346 válasza:
Szia. Velem is hasonló volt a helyzet. Azzal a külömbséggel, hogy én lány vagyok;) szerintem sem "veled" barátkoznak a srácok, hanem azzal a maszkkal, megjátszott valakivel akit mutatsz magadból. Szerintem jobb lenne ha álca nélkül megmutatnád, hogy ki vagy. Ha tényleg szeretnek, akkor megpróbálnak segíteni majd a problémádon. Pár őszinte haveri beszélgetés csodákra képes. Nem azt mondom hogy nyílj meg fűnek-fának, de van akinek érdemes. Hogy kinek, azt csak Te tudod eldönteni. Attól meg, ha betekintést adsz az életedbe, nem leszel egy vinnyogó hülyegyerek, csak egy őszinte ember, akinek szüksége van a segítségre, és meg is érdemli azt. Amúgy hány éves vagy? Ha gondolod írhatsz privátba:) remélem minden okés lesz:) 16/L
2013. jan. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!