Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Belekezdenél e egy önellátó...

Belekezdenél e egy önellátó jellegű életmódba?

Figyelt kérdés
Parasztház, fúrt kút, birtok. Egy természetközeli életmód.

2013. jan. 10. 06:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
57%

Nem.

Depressziós lennék ilyen környezetben, távol a várostól, a modern technikától.

2013. jan. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy mennyire különbözőek vagyunk, ami nem baj:). Én úgy érzem, pedig nem élek nagyvárosban (8000 ezer lelket számlál), hogy inkább kiköltöznék az erdő szélére egy parasztházba 1-2 hektár föld és kész.
2013. jan. 10. 07:21
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Én ellennék remekül egy ilyen helyen, ha megtarthatom azért a gépemet, és lenne net :D


Amúgy a 8000 ezer az nem éppen egy kis lélekszámú település, hanem majdnem Magyarország lakossága :P

2013. jan. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon békés lenne. De csak akkor csinálnám, ha tényleg meg tudnék élni belőle, lenne rá időm és pénzem (mert azért az is kell hozzá, főleg az elején), és normális, közművezett házban élhetnék.
2013. jan. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hamar éhen halnál. Nagy birtok, és sok pénz kellene, hogy hasznot is hozzon. De miből ruházkodnál, háztartási gépek nélkül hogy boldogulnál? Télen, ha nagy hó van, mennyi havat kellene hánynod, hogy ki tudj menni a tanyából?A többi dologról nem is beszélve.
2013. jan. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
A meg lehetne belőle élni szerintem nem jó kifejezés, ez egy másik életforma. Természetesen kell hozzá tőke az induláshoz és annak a tudásnak eléggé a hiányában vagyunk amiket nagyszüleink, de inkább dédszüleink tudtak. Az igényekből értelemszerűen le kéne faragni, nem mondom, hogy no internet , de szerintem amivel jár ez az életforma vagyis megtermelni az élelmet, állatokat tartani a természettel együtt létezni, alakítana az emberen és nem kényszerűségből hanem természetes változás lenne. Szerintem nyugodtabb életforma és a nehézségei ellenére nem okoz olyanfajta stresszes állapotot mint amit ma át kell élni embereknek a mindennapokban.
2013. jan. 10. 08:21
 7/31 anonim ***** válasza:

Kedves 5-öske!

Havat hányni csak akkor fogsz, ha sokat eszel belőle!

Jobb helyeken csak havat söpörnek, vagy lapátolnak!


Kedves Kérdező!

Mint ahogy előttem is írták, a 8000 ezer = 8 millió. Szóval nem is tudom, melyik településen élsz most?

De viccet félretéve:

Teljesen önellátó nem tudnál lenni, mivel ahogy írod ott is kellene a villamos áram, ahhoz viszont készpénz kell, vagyis nemcsak saját magad igényének elegendő cuccokat kellene megtermelned, de piacra is kellene vinned. És ekkor még csak a villamos energiáról beszéltünk, vízről nem. Ha a szennyvizet nem vezeted el a közcsatornába, akkor saját derítő kell, akkor viszont már a környezet-szennyezési díjat is megfizettetik veled, stb. stb.


Szóval elégedj meg azzal, ha a napi munkád után, ill. hétvégén kapirgálhatsz a kiskertedben, néhány tyúkot, esetleg 1-2 sertést tartol, de a munkahelyedet tartsd meg.

2013. jan. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Én szívesen kipróbálnám, akár áram és vezetékes víz nélkül is: kemence, olajlámpa, fúrott kút, stb.

Nagy kaland lenne, az biztos!

2013. jan. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Én imádnám! Még tv, internet se kéne, felesleges! :) MAx. egy mobil, hogy ha baj van, legyen kinek szólni :)


Jó is lenne... Távol a nagyváros zajától, esténként hallgatni a tücsökciripelést, a szellőt, a nappal kelni és feküdni nyáron. Helyrejönne a lelkem, az tuti. :)


Nem félek a munkától sem, lenne sertés a húsa miatt, tehén a teje miatt, tyúkok a tojás miatt, és nagy veteményesem sok zöldséggel, és rengeteg gyümölcsfa. :)

2013. jan. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Szép, szép a romatika, de azért gondold végig!

Ha valamelyik tehenedet baj éri és le kell vágni, pl. eltörte a lábát, és nincs villany a tanyádban. Azt a rengeteg húst az ásott kútba csak nem tudod úgy eltárolni, hogy ne romoljon meg. Még egy disznót sem tudnál valójában sokáig tárolni vagy értened kellene a húsfüstöléshez is!

A marhának nem elég a szemes-takarmány, annak széna is kell, vagyis minden nap kihajtod a legelőre, este vissza, vagy naponta-kétnaponta mégy kaszálni és behordani a tanyára a szálas takarmányt.


Egyébként nyugodtan ki lehet próbálni akár a panelban is, hogy nincs villany, nincs tv, nincs számítógép, nincs hideg-melegvíz, csak ha már a tuskót összevágtad tüzifának, a szenet behordtad, és persze fel is takarítottál utána, amit elszemeteltél. No meg reggel azzal kezded, hogy a kályhából kiszeded az előző napi salakot egy rossz vödörbe. Igaz, hogy száll a por, és utána lehet törölgetni, stb. stb.


Nehogy azt higyjétek már, hogy úgy élni, az olyan lélekemelő. Egy-két hétre nyáron még jó lehet, de tartósan, bizony aki élt valamikor olyan körülmények között, az még egy-két hétre sem vágyik oda vissza.

2013. jan. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!