Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Belekezdenél e egy önellátó...

Belekezdenél e egy önellátó jellegű életmódba?

Figyelt kérdés
Parasztház, fúrt kút, birtok. Egy természetközeli életmód.

2013. jan. 10. 06:06
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
36%

Simán belevágnék, mert jobban szeretem a nyugalmat, mint az agresszív emberekkel teli környezetet.


És egyre erősebben bennem a gondolat, ugyanis nincs munkám, rohadtul bizonytalan minden. Ennél még az önellátás is biztosabb lenne. A sok munkától meg nem félek. (Ha már a hóhányást említitek... az nem is munka...)


Viszont nem az erdő közepébe lévő tanya érdekelne elsősorban, hanem inkább valami normálisabb falunak a széle.


Egyedül azonban nem vágok bele ilyenbe. Kellene hozzá egy hasonló felfogású társ, akinek ráadásul még a család is fontos.


34N

2013. jan. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
75%

Próbáld ki, hogy szappannal, kézzel mosod a holmijaidat, és szárítsd meg őket valahol. Vegyél faszenet és szerezz be egy szenes vasalót, és azzal vasalj.

Melegíts vizet egy fatüzeléses tűzhelyen, és egy nagy lavórban mosakodj meg szappannal, sőt hajat is így mossál. A vizet is az utcai kútról hozd. Semmilyen vegyszert ne használj.

Este ne gyújtsd fel a villanyt, hanem mécsessel vagy petróleum lámpával világíts.

Nagyon hamar el menne a kedved a romantikus élettől.

2013. jan. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Szó se lehet róla!

:-)

2013. jan. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy a panelben próbálja ki valaki először, vagy a családi házban, hogy semmi komfort.

Télen is az udvari rötyire megy, még éjszaka is!

Télen először azzal kezdi, hogy be kellene fűteni a kályhába, meg először a jószág eszik-iszik, meg kiganézol alattuk, este nincs villany, nincs tv, nincs netezés, nincs semmi!

2013. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Áram nélkül nem az biztos! De egy ilyen birtok nagyon nyugalmas tud lenni, de vannak dolgok amelyeket igen nehezen lehetne nélkülözni a mostani világban. (Egy esetleges napelemtető besegíteni az áramba nem lenne hülyeség!)
2013. jan. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

8000 :)

Természetesen nem teljes önellátásról beszélek, rengeteg dolgot nem lehet előállítani otthon. Nem akarok hasznot, profitot, ebből nem lehet így meggazdagodni materiális szinten. Igazatok van sok mindenben, de ha régen meg tudták csinálni az emberek akkor szerintem ez ma sem lehetetlen. Ha a földeden dolgozol, (azt mondjátok iszonyatosan sokat), ami igaz csak szerintem nem munkaként fogod fel, hanem egészséges élelmiszert raksz a családod asztalára. Ez biztos szentimentálisan hangzik:) És igen kell a tüzifa a fűtéshez a főzéshez stb... Úgy gondolom tudok annyi fölösleget illetve különleges termékeket előállítani ami fedezi ezeket a dolgokat. És biztos nagyon nehéz elkezdeni, de jelenleg egyedül élek heti 4-5-ször 12-14 órát dolgozok. Van munkám hurrá:) Soha nem vagyok otthon fűtöm a házat nem tudom kinek:) Egy szó mint száz, nekem megnyugvás lenne az effajta élet!

2013. jan. 11. 13:30
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Majd holnap írok erről.


2 hektárból nem lehet megélni, lenni kell vagy 30 hektárnak ami vagy 30 millió Ft. Plusz egy kicsi 50 lóerős (Nekem 350 Lóerős K701-esem van)de ilyen gépeim is vannak MTZ 50-es még egy gép MTZ 80-as eke, tárcsa, vetőgép stb. Tanyát földel csak pár hektárig kapsz.Utána kel vásárolni.


Kezdő tőke 30 hektár föld, MTZ 50-es és MTZ 80-as , tárcsa ,eke vetőgép, stb, 2 pótkocsi, 30 hektár föld, azt mondtad állatok 2 tehén, 50 tyúk, 4 kecske ,kutya, malac a egy alap tanya villany, víz akár kútból is. Ez kb 50 millió ft.


Holnap többet írok, mindenről milyen gépeket vegyél,állatokat, stb... Meg mivel csinálod a spórlást ,hogy ne vegyél húst a boltban. Még egy csak szovjet régi gépeket vegyél ,holnap erre is kitérek. Haszonról emg mindenről.



Üdv:Egy nagy paraszt

2013. jan. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

"MTZ 50-es még egy gép MTZ 80-as eke, tárcsa, vetőgép stb."


Mire jó ez a párosítás?

2013. jan. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Holnap leírom.


És ,hogy miért szovjet régebbi gépet kell venni. Csak már fáradt vagyok.

2013. jan. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

"És ,hogy miért szovjet régebbi gépet kell venni."


Én sejtem, hogy miért, de ezt a párosítást akkor sem tudom mire vélni, még ha az egyik összkerekes lenne.....

2013. jan. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!