Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Belekezdenél e egy önellátó...

Belekezdenél e egy önellátó jellegű életmódba?

Figyelt kérdés
Parasztház, fúrt kút, birtok. Egy természetközeli életmód.

2013. jan. 10. 06:06
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Azért mert z MTZ 80-as a férfié lenne a nőé az MTZ 50-es.

Meg azért is kell két gép ,ha az egyik elromlik, vagy aratáskor.

Az egyik 80 lovas ,a másik 50 lovas. Vagy a feleséged is tudjon dolgozni, traktorral, csak férfié legyen az erősebb gép. Mind a kettőre igazak az alábbi állítások. Remélem nem tévedtem már álmos vagyok. Holnap még írok.



Régebbi szovjet gép azért éri meg ,mert:

-Olcsó a javítása

-Olcsó a vásárlása

-Kis földekre megteszi

-Nem spórolták ki belőle az anyagot

-Masszív ,strapaíró, erős , nem olyan gyakran romlik el mint az új gépek

-Van hozzá alkatrész ebből következik ,hogy olcsó is, egyik legelterjedtebb traktor típus Magyarországon

-Sokan értenek hozzá, sok paraszt meg tudja szerelni

-Sok szerelő is ért hozzá

-A javítása sem drága

-Nincs semmi komfort, de nem is kell egy szovjet traktorra minek ott pár dolog volt a lényeg, nagy legyen ,erős legyen, nehéz legyen, semmi légkondi nincs benne. Az nem számít menyit fogyaszt.

2013. jan. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Jól kitolnál szegény feleségeddel ha az 50-re ültetnéd! :D


"Van hozzá alkatrész ebből következik ,hogy olcsó is, egyik legelterjedtebb traktor típus Magyarországon"


De milyenek? Elég sok a selejt, és a trend csak nő.

De a lényege jó, ilyen "önfenttartós" célra ezek felelnek meg legjobban.

2013. jan. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Miért te paraszt vagy utolsó ? Mint mi is.


Jó éjszakát!

2013. jan. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Fogalmazzunk úgy, hogy van rálátásom a dologra. Azért sem értettem egyet a párosítással.
2013. jan. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Utolsó


Ha így értesz a dolgokhoz, akkor te is írjál már tanácsokat.

2013. jan. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Milyen tanácsokat? Meg majd ha a kérdezőt érdekli a dolog esetleg akkor, addig nem!
2013. jan. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Arra értem,hogy írjál te is ilyenekkel kapcsolatban, és ne az én válaszomba köss bele.
2013. jan. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
58%
Ha jó helyet talál az ember, akkor elég jól el lehet boldogulni. Mi megcsináltuk pár évig. Fúrt kút-ingyen víz. Kerti tó tele pontyokkal, kárászokkal. Kecskék amelyek teje minden mennyiségben eladható, plusz saját felhasználás, sőt a malacoknak is abból készült moslék. Az állatok egész éves takarmánya ingyen volt, mert kb. 1-2 nap böngészéssel annyi kukoricát szedtem össze a határban hogy kitartott egy évig. A tüzifa ingyen volt a közeli erdőségek száraz gallyaiból, plusz 1 nap alatt az éves lomtalanításkor össze szedtem a közeli településekről az egész téli tüzelőt. Villany volt, de a kecsketej napi bevétele fedezte azt is meg az egyéb költségeket ( kenyér, hús, benzin..) Zöldségek a kertből, gyümölcsök a fákról ( télire is eltéve-befőzve, fagyasztva) Állatok: Tyúkok, kecskék, malacok. Mindez 3 gyermekkel tehát 5 fős családdal. Az önellátási helyzet különlegessége abban állt, hogy bár volt közben munkahelyünk, de a szemét devizabankok a teljes fizetésünket elvitték törlesztésre, tehát semmi bevételünk nem volt a fizetésből, csak az maradt amit a gazdálkodásból kerestünk. Mivel saját tapasztalat, így ki merem jelenteni hogy igenis el lehet éldegélni egy tanyán, de csak akkor ha megfelelő helyen van. Ugyanis az vetett véget az életmódunknak, hogy egyszer csak elkezdtek körénk települni írigy, aljas szomszédok akik nem tűrték meg az állatainkat, és a hatóságok is megjelentek mindenféle törvényekre hivatkozva ( építési engedélyek..stb) amikkel lehetetlenné tették az életünket. Legálisan tehát ebben az országban képtelenség boldogulni, de ha olyan helyet talál az ember ahol békén hagyják és nem akar folyton mindenki keresztbe tenni, akkor igenis van rá esély.
2014. jan. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Belekezdenék, ha lenne mellettem férfierő is. A lételemem volna. Nagyváros szélén lakom, kifelé irányba szeretek ténykedni, városba befelé irányba lehetőleg nem. Állatok, zöldségtermesztés mulcsozással, ősmagyar gyümölcsfák.....de jó is lenne.
2018. márc. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Önellátásra akarok átállni, gondolom közel 30év tapasztalat elég lesz hozzá.Eddig másnak a tanyáján éltem/gazdálkodtam ,elég volt a rabszolga életböl. Amit másoknak megtermeltem azt magamnak is megtudom. Tej,tojás,hús,zöldségek.....csak vevöt kell találni, ami az alföldi tanyavilágban nem egyszerü. Ha több tanyasi összefogna.....na mindegy, egyedül is boldogul az ember!
2018. jún. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!