Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A lányomról...

Mit tegyek? A lányomról kiderült, hogy azért ment egy gyenge, piacképtelen egyetemi szakra, mert e legjobb barátnője rábeszélte még két éve, ekivel azóta megromlott a viszonya a lányomnak.

Figyelt kérdés
Mindkettőre haragszom,lányom 12 évig szorgalmasan tanult,kitűnő volt,orvosir vagy állatorvosira készült,de a legjobb barátnője rábeszélte erre a harmat gyenge szakra,ahová négyesekkel is felvették az embereket(szlovákiai egyetemről van szó)szlovákiaiak vagyunk,a lányom most belátta,hogy nagyot hibázott,ráadásul rájött,hogy a volt legjobb barátnője is csak azért beszélte rá,mert egyedül képtelen lett volna az otthonától 150 km-re egyetemre járni,albérletben lakni,mivel önállótlan kissé
2013. jan. 16. 14:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ez szívás.Jó lecke volt a lányodnak,legközelebb majd nem hallgat másokra,ennyi.Másik szakra még mindig át tud menni,csak nem könnyű,de ha akarja,akkor megéri.
2013. jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
miért nem vált egyetemet? mi itt a probléma???
2013. jan. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
egyetemet fog váltani,de csalódtam benne,hogy így be tudják palizni mások,és nem ismerte fel,hogy kihaználják
2013. jan. 16. 14:53
 4/16 anonim ***** válasza:

Váltson, semmi nincs még veszve! :)


Én 4 évig végeztem el egy olyan főiskolát, ahova szintén csak azért mentem mert a barátnőm is oda járt, persze ő egy erős szakra, én pedig egy nullára... nem is megyek vele sehol semmire, így most azt tanulom, amihez affinitásom és érzékem is van (és keresettebb is)... :( Én 4 évet pazaroltam el, plusz egy halom pénzt.. de úgy vagyok vele, hogy az is az enyém, még ha nem is tudom most hasznát venni.

2013. jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
4. vagyok, ja annyi, hogy én tanulás közben dolgozom is, a főiskolát is munka mellett végeztem el, a saját megkeresett pénzemből.
2013. jan. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
ő is dolgozik,de a tandíj 1500 euró lenne orvosira egy évre...mivel 2 évet elpazarolt így az államilag témogatott évekből,és már 22 éves,orvosit 28 évesen fejezné be,26 éves kortól már TB-t és a tanulmányait is fizetni kell,így négy évet kéne fizetnie,egészségügyi szak mellett meg dolgozni nem egyszerű,nyáron is gyakorlatoznak
2013. jan. 16. 14:58
 7/16 anonim ***** válasza:
Van még négy évetek kitalálni, mi legyen. Legrosszabb esetben 26 évesen majd halaszt egy évet és dolgozik, hogy legyen pénze a további tanulmányaira, illetve ha támogatni akarjátok, akkor elkezdhettek neki most félretenni. Azért 1500 euro egy évre nem olyan vészes. Két évig kell fizetnetek, ha azzal számolsz, hogy 5 év alatt kell félretenni rá a pénzt, akkor havi 50 euroból teljesen megvan. Ha csak a felét félreteszitek neki havonta, már jó eséllyel meg fogja tudni oldani a költségeit majd.
2013. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem pazarolt el semmit.

Az egyetemisták nagy része szakot vált, nincs ezzel semmi gond.

Ha tandíjas lesz, akkor majd elmegy szépen dolgozni. Sokan vannak még ezzel.

Az pedig, hogy bepalizzák - örülj neki, hogy "csak" ennyiről van szó, és nem drogra vagy prostítúcióra beszélték rá, nem vetettek fel fele több milliós hitelt stb.

2013. jan. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne a lányodat hibáztasd, hanem saját magadat, hisz a te nevelésed. Elég szomorú, hogy nem tudtál rá hatni annyira, mint a barátnője. Te vagy az anyja, az a dolgod, hogy támogasd a saját lányod, nem pedig az, hogy siránkozz, amiért rosszul döntött szinte még gyerekként a jövőjéről. Szerintem bántja ez őt is éppen eléggé.
2013. jan. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
bántja őt is, de főleg az, ahogy a kedves barátosnője elbánt vele
2013. jan. 16. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!