Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Szodoma 120 napja c. filmet...

A Szodoma 120 napja c. filmet miért nem ismeri mindenki?

Figyelt kérdés
A mondanivalója teljesen a helyén van szerintem.De én nem fogom megnézni,mert 10 perc után kikészülnék tőle.Miért nem lehetett ezt a filmet úgy megcsinálni,hogy nézhető legyen,de közben ugyanazt fejezze ki?Vagy ezt nem is lehet úgy megcsinálni,hogy ne legyen ennyire durva,mert pont ez a lényeg?

2013. jan. 30. 22:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Véletlenül nem a Salo 120 napjára gondolsz? Én láttam, nagyon megrázó, felkavaró film volt. Szándékosan így akarta Pasolini, bár rá egyébként is jellemző volt a "rétegfilm" készítés.
2013. jan. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez a rendes cím.Az a baj ezzel,hogy hiába van mondanivalója,ha egyszerűen alig nézi meg valaki.
2013. jan. 30. 22:57
 3/13 A kérdező kommentje:
a durvasága miatt.
2013. jan. 30. 22:58
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem pont az a lényeg, de nem vagyok benne biztos, picit talán lehetett volna lightabb. A végén már én is kivoltam.
2013. jan. 31. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

Salo, avagy Sodoma 120 napja

(Salo o le 120 giornate di Sodoma)

2013. jan. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Teljesen jó film, én nem tartom durvának. Igaz Pasolini többi filmjét jobban bírom (ajánlom megtekintésre, egész más stílusúak!). És hogy miért erőszakos? Mert az erőszak egy mocskos dolog, és mocskos módon lehet igazán ábrázolni. Gondolj csak az amerikai akciófilmekre, senki nem lepődik meg, ha valakit lelőnek. Milyen üzenetet ad át? Azt, hogy az emberi élet semmit nem számít, bármikor lelőhetnek, de senkit nem fog érdekelni. Ez a közönyösség sokkal szemetebb dolog, mint amit Pasolini csinált: bemutatni az erőszakot a leghitelesebben, ahogy csak lehet. Elvégre a művészet dolga a reflektálás a világ eseményeire.
2013. jan. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%
Ja és Pasolini korábban egyáltalán nem rétegfilmeket készített, nem tudom honnan vette az első. Az ezeregyéjszaka virágai, a Canterbury mesék, a Mamma Roma mind fantasztikusan értékes filmek, és egy kicsit is értelmesebb embernek abszolút élvezhető. Bár lehet, hogy ez valóban szűk réteg...
2013. jan. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
1. vagyok: azért ismerd el, nem tolongtak soha az ő filmjeire, így értettem a "réteg" szót.
2013. jan. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
6 Ebben lehet valami.Az elnyomó hatalmat meg a rabszolgaságot csak így lehet hitelesen kifejezni.Az amcsi filmeket meg utálom,kevés jó film van közöttük.A többség olyan erőltetett,érzelmes maszlag.Ez a film legalább korrekt.
2013. jan. 31. 22:05
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
Egyik legsz@abb film, amit valaha láttam. Eszembe jutott róla az, amikor valaki azért volt "művész", mert lefényképezte a saját székletét, és elvont nevet adott neki. Ez utóbbi fekáliás hasonlat jó párhuzamban áll a filmmel is, valamint saját korunkkal is: mivel a művészet már nem csak a felső tízezer kiváltsága, így muszáj volt létrehozni egy szűk réteget, egy művész sznob réteget, akik mindenféle belemagyarázásokkal próbálják a kifacsart, elvont dolgokat művészivé varázsolni. Az ő figyelmükbe ajánlanám: http://www.youtube.com/watch?v=N6vbmyhOGrg
2013. máj. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!