Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Pár hónapja tértem vissza...

Pár hónapja tértem vissza GYED-ről a munkahelyemre ma az egyik kolléganőm elszólta magát, hogy már előre féltek tőlem, mert egy másik kolléganő előre beharangozott rossz színben, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Aki beharangozott nagyon felületesen ismer csak ,sosem dolgoztam vele ezelőtt,mégis különféle elméleteket gyártott feltételezések alapján,hogy szerinte milyen gondok adódhatnak velem

:-( .Iszonyat rosszul esik mindez nekem ,hatalmas megfelelési vággyal mentem vissza dolgozni ugyanaz a munkahely ,de változott a helyem egy cégen belül.

Az ismerőseim szerint jólelkű ,megfelelnivágyó ,másoknak alárendelődni hajlandó vagyok ,nem is értem ,hogy pontosan milyen kétségek adódhattak a személyemmel kapcsolatosan,úgy értettem a kolléganő beszédéből,hogy végül megdőltek a feltételezések,mégis nagyon fáj,hogy utólag megtudtam,hogy így vártak engem rettegve ,félve tőlem .


A kolléganőt aki rossz színben vázolt fel engem előre mint kiderült senki sem szereti ,nagyon rosszindulatúnak,nyersnek találják a többiek kivétel nélkül .


Hogy álljak e helyzethez a kolléganőhöz ezek után ?


2013. febr. 9. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne bizonygasd szavakkal, bizonyíts tettekkel :) És mikor bemész vigyél be egy tálca sütit :) legyél nagyon kedves, vidám, boldog, ne látszódjon rajtad, hogy tudod mit beszéltek. Ők fogják magukat rosszul érezni :) Ha kérdeznek, csak akkor mesélj a gyerekről :) Így tuti nem elsz baj.
2013. febr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mosolyogva, kedvesen.

Mintha mi sem történt volna.

Attól a falra fog mászni.

2013. febr. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedvesek vagytok,köszönöm a segítségeteket .


Bevallom még sírtam is mikor hazajöttem emiatt .


Szóval legyek kedves mindenkivel mintha mi sem történt vola ?


Akkor ezek szerint nem jó ötlet,hogy a legbizalmasabb kolléganőmtől (vele évekig dolgoztam régebben is ) megkérdezzem,hogy pontosan milyen feltételezések voltak rólam még a munkábalépésem előtt ?Ő csak annyit mondott kezdetben,hogy vigyázzak a rosszindulatú kolléganővel,mert máris kikezdett holott még el sem kezdtem dolgozni.

Ő akkor bölcsen ennyit mondott és nem többet.

2013. febr. 9. 21:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem, jobb, ha nem tudod, miket pletyiztek, mert csak felhúzod magad rajta.

Sajnos én is ismerem ezt a helyzetet, néha iszonyatos baromságokat tudnak kitalálni az emberek, mert unatkoznak és mert nincsen izgalom az életükben.

2013. febr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy valószínűleg ő így akar jobb színben feltűnni, ha foglalkozol vele, csak támadási felületet adsz neki-ezek erre vannak szakosodva a nyomorult kis életükben.

Hidd el, neki megvan a kis belső pokla, amiben rágódik és áskálódik. Vagy rossz az élete és irigy.

2013. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell vele foglalkozni. A barátnődet se nyaggasd, gondolom azért szólt, mert jót akart, de nem akart belefolyni ilyen munkahelyi áskálódásba. Egyszerűen csak figyelmeztetett, hogy legyél óvatos az illetővel. Csinálj úgy, mintha mit sem tudnál az egészről.
2013. febr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát...ennél nehezebb nem is lenne semmi számomra,minthogy ne feszegessem a témát :-( .
2013. febr. 9. 21:41
 8/10 A kérdező kommentje:
Őszintén ti nem akarnátok tudni,hogy mi lehetett az a szörnyűség amit rólatok állítottak ?
2013. febr. 9. 21:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Dede, én igen, szeretném tudni.

Nem tudom másképp helyén kezelni a dolgokat, csak akkor ha teljeskörű információim vannak, így én megkérdezném a barátnőmet ( már ha valóban barátnő, és megbízható).

Aztán el tudom dönteni, milyen mértékben éri meg vele foglalkozni ( "ártalmatlan" pletyó vagy orbitális sz@rkavarás).

Az egyébként nem merült fel benned, hogy nem is úgy hangzott el minden veled kapcsolatban ahogy a többiek állítják?


Rólam is pletykáltak ( amikor még dolgoztam, most otthon babázok éppen) nem is kevesen, de nyugtáztam magamban hogy

- hú de baromi népszerű és fontos ember lehetek, ha én vagyok az ebédtéma

- valszleg többet dolgozom mint ők, ha nekem ilyesmire nincs időm ( mármint másról pletykálni) ergo hasznosabb vagyok a cég számára.


Ha magadban és a tudásodban biztos vagy, akkor szerintem sem érdemes álmatlan éjszakákat pazarolni erre a "bájos" kolléganőre. Én a helyedben egyszerűen levegőnek nézném, kizárólag munkával kapcsolatban lennék hajlandó vele szóba állni.


Igaza van annak, aki azt mondja hogy szavak helyett beszéljenek a tettek:)

2013. febr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nálam hasonló helyzet áll fenn, mint nálad , Kérdező :-( én most fogok visszamenni gyed-ről, még egy napot se dolgoztam de már megy a szarkavarás! Én is a cégen belül másik helyen dolgozom és magasabb beosztásban, mint korábban. A csaj , akinek a helyére mentem (nem rúgták ki, maradt azonos pozícióban csak áthelyezték saját hibájából) a szemembe azt mondta: de jó, hogy én leszek az utódja. A hátam mögött meg megtudtam, hogy azt terjeszti, hogy úgyse fogom tudni csinálni ezt a munkát mert még ő is alig bírta pedig nincs gyereke. Nem is ismer, kétszer ha találkoztunk. És még más is van a rovásán de azt nem akarom részletezni, nagyon kiakadtam rá.

Én úgy gondolom, hogy közömbös leszek vele. Kedves biztos nem, mert szembeköpném magam hogyha ezek után még én tündibündiskednék vele. Vinne neki sütit a halál! A többieknek igen. Az új kolléganők szerintem kedvelnek, legalábbis eddig úgy tűnik, nekik szívesen kedveskedek de ennek az áskálódó nőszemélynek nem.

Ja ! És esetemben is az van, hogy ezt a nőt mindenki utálja a cégnél, én még jót nem hallottam róla, ahova átment onnét mindenki fejvesztve menekül most. Szóval magamban már csak röhögök rajta :-)

Nem lehet, hogy nálad is ez volt, hogy azt mondta a többieknek hogy majd állandóan otthon leszel mert sokat lesz beteg a gyerek és helyetted kell majd dolgozni? Én ezt el tudom képzelni simán.

2013. febr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!