Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy család mitől számít...

Egy család mitől számít gazdagnak?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy Te mitől mondod azt egy családra, hogy gazdag? Milyen jövedelemtől vagy milyen vagyon után számítanak gazdagnak?


Egy példa:

246,08ha szántó

125,20ha szántó

53,88ha erdő

19,54ha szántó

14,37ha szőlő

13,63ha szőlő

11,19ha szántó

7,34ha horgásztó


7nm-es üzlethelyiség

33nm-es üzlethelyiség

2db 44nm-es üzlethelyiség


2db 54nm-es panel lakás

90nm-es családi ház

275nm-es családi ház


Tehát egy ilyen család akinek a fent felsorolt ingatlanjai vannak és semmilyen hitelük nincs már gazdagnak számít?


2013. febr. 19. 09:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már elég gazdagnak számítt.Manapaság Magyarországon a 2 panel és a 2 családi ház és az üzlethelyíségek is már gazdag tehetős kategória,ha a földeket számolom akkor meg teljesen egyértelmű...
2013. febr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Amúgy mi a kérdésed tulajdonképpen?Ezt szerintem te is tudod kérdező hogy ez gazdag kategóriának számítt...mi a kérdés?Vagy csak meg akartál bizonyosodni róla hogy gazdag vagy?Vagy csak villogni akarsz a vagyonoddal?Vagy mi értelme ennek a kérdésnek?Ok meg akarod tudni hogy gazdag vagy e ez ok,de szerintem ezt te is tudod.Vagy ha nem rólad szól a kérdés akkor nem tudom mi értelme ennek.
2013. febr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

1,

Durván 400ha szántó egy évi 70 ezer forintos átlag hektáronkénti bérleti díjjal számolva 28 millió forint. Ami havi 2,3 millió!

Szőlők 28ha ami 120 ezres hektáronkénti bérleti díjjal 3,36 millió évente. Ez 280 ezer havonta.

Az erdő az majd akkor fog hozni valamit ha vágás érett lesz vagy pedig haszonszerzési céllal ellesz adva. Mindenféleképpen több tíz milliós haszon lesz rajta. A horgásztó fogalmam sincs mennyit hozhat.


Az üzlethelyiségek biztos hoznak 200 ezret havonta.

A két panel lakás is hoz egy havi 80 ezret biztosan.


Ezekből összesen havonta van durván 2,8 millió forint passzív jövedelem.

Ez azért nem rossz:)


Ez a család mindenképpen gazdagnak számít. Sőt elég gazdagnak. Milliárdos vagyon van. Főleg a földek érnek nagyon sokat és csak egyre többet fognak. Emellett a passzív jövedelem is nagyon jó.


2,

A gazdagság elég relatív. Mindenki máshogyan értelmezi és máshol van a mérce.

Az én szememben az már gazdagnak számít akinek nincsenek napi megélhetési gondjai. Van egy takaros kis háza, lakása. Van egy kocsija. Néha futja szórakozásra, pár új ruhára. Évente egyszer eltud menni nyaralni.

Nálam az ilyen már gazdagnak számít.

2013. febr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

itt csak az a kérdés h hozz e pénzt vagy sem


ha ki van adva a lakások/üzletek

ha megvan művelve a föld

ha ki van használva a tó

stb.....


ha nincs akkor lehet h szegényebbek mint én :-D

2013. febr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Ha nincs megművelve a föld akkor is lehet gazdag hiszen ha eladja akkor az már több száz millió. És gondolom ekkora terület nincs megműveletlenül, valaki műveli vagy a tulaj vagy a bérlő. Aki nincs benne az el sem tudja képzelni micsoda harc folyik a földért.Egy egyszerű ember már földet sem tud szerezni, és nem a pénz miatt hanem a föld törvény miatt.

2013. febr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

14-es!

Az ilyen értelmes kommenteket egyedül találod ki vagy segítenek benne?:))

400ha SZÁNTON (tudod-e az egyáltalán mekkora terület?) biztos csak parlagfű meg gaz nő:)) Istenem...

Az embereknek nem azért van földjük, hogy ne legyen kihasználva:))

2013. febr. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Bence_ ***** válasza:
Vagyonuk van. De boldogok?
2013. febr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A családomnak és nekem nincsenek megélhetési gondjaink, sőt. Egy 160 nm házban élünk, emellett még a tulajdonunkban van egy 300 nm és egy 120 nm ház is. Aztán van egy tanyánk, ami 0,3 ha területen helyezkedik el. Földterület 30 ha körül. Nyaralás, telelés megvan minden évben, de pl. nincs új kocsink, ami ugye státuszszimbólumnak számít. Nem élünk feltűnően, noha én már kicsit dekadensebb életvitelt folytatok, mint a szüleim. Minden hétvégén bulizok, drága italokat iszok, de nem azért, hogy ezzel villogjak, hanem azért, mert minőségesebb és nem leszek tőlük rosszul. Amire sokat költünk és nem sajnáljuk a pénzt, azok a ruhák és az utazások. Nem szoktunk sokat vásárolni, évente 2-3 alkalommal van egy nagyobb shopping túránk, vagy pedig ha épp időközben valami nagyon kell, akkor megvesszük. Ami megtetszik, azt megveszem magamnak és ez jó. Ugyanakkor úgy gondolom, hogy a pénz magában még nem tesz semmit. Nem mindegy, hogy valakinek pénze van, vagy gazdag. Nagyon nem!
2013. febr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!