Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért állítják be a prostituál...

Miért állítják be a prostituáltakat, szegény, megbotlott nőknek, akik csak a megélhetésért "dolgoznak"?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy ezek a nők úgy általában nem értenek semmihez,nem tanultak,nincs életcéljuk, és mivel ők is tudják (legfeljebb maguknak sem vallják be), hogy semmire sem jók elmennek "dolgozni".


Ha tényleg csak azért árulnák a testüket,mert rossz anyagi krülmények között élnek,akkor miért nem állnak meg egy bizonyos bevételnél. Ugyanis a legtöbb prosti háznál van -és leszámítva azt a kisebbséget akiket egy férfi az utcára kényszerít-saját maguk döntik el kit fogadnak,mikor és mennyi ideig. Ha ez nekik tényleg olyan rossz élet,akkor miért nem látni olyat,aki havi 100 ezernél megáll és azt mondja,oké most már betudom fizetni a csekkeket,tudok enni,ruhát venni stb. Ehhez képest havi 300-400 ezret megkeresik (ugye nagyon sokan még ennél többet is). Mert ha mondjuk egy átlagos ár 10 ezer és átlagban minden napra jut 1,akkor az egy hónapban 300 ezer (és persze van amikor napi 5-6 ember jön).

Én szerintem nem kéne őket sajnálni,míg más ember örülne az 1000 ft-os órabérnek,ők 10 ezres órabérben vannak és még akkor is legtöbbje csak fekszik az ágyban mint egy kivágott fa és ha meg kell mozdulnia,akkor meg húzza a száját.


2013. febr. 23. 13:20
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
22%

Teljesen igazad van! Maximálisan egyetértek!


Csak ez egy erkölcstelen világ, ahol az emberek 90%-a erkölcsileg egy hulla. És holló a hollónak nem vájja ki a szemét, disznó disznót nem eszik....remélem értem már, milyen alapon védik meg sajnáltatják őket!

2013. febr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
*érted
2013. febr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

És akkor még nem is beszélve azokról akik kimennek külföldre,mert ott többet lehet keresni (mint ha itt nem tudná megvenni a keresetéből a 200.000-es tv-t.)


Meg ugye valahol olvastam, hogy kb 1000 van bejelentve,ergo ennyi adózik utána. Tehát a 99 százaléka még csak nem is adózik utána.Mi lenne ha még adóznának is? Sztájk?

2013. febr. 23. 13:40
 4/38 rajcziz ***** válasza:
66%

Ha úgy gondolod, hogy a legtöbb prostituált, hogy így mondjam, "szabadúszó", nagyon tévedsz. Legtöbbjüket valaki futtatja és bizony a keresetük nagy részét neki adják le. Ők pedig valószínűleg kizsákmányolják őket (mint említetted, ezek a nők nem nagyon tanultak, így könnyen átverhetőek).

És igen, azért "dolgoznak", hogy meg tudjanak élni, nem csak úgy jó kedvükből. Nem hiszem, hogy bármelyikük olyan könnyen ment volna ki az utcára.

2013. febr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem az emberek azért nézik le a prostituáltakat, mert önmagukat teljesen elhatárolják ettől a stílustól. Az átlagember ha összehasonlítja magát egy ilyen nővel, felsőbbrendűnek érzi magát, el van telve attól, hogy ő mennyire egy erkölcsös, tiszta nő, aki sosem folyamodna ilyesmihez. A társadalom elítéli az erkölcstelen nőket, és a megfelelési vágy miatt (ha a nőket nézzük) elnyomják magukban a "koszos" vágyaikat. Egy prostituált lehordása mögött saját maguk tisztává láttatása húzódik, ömaguknak való bizonyítás az ellenkezője felől.

Az ilyen nők is emberek, de a mi szemünkben durva és lecsúszott, kiégett személyek. Ők ebbe a helyzetbe születtek és más önismereti kérdésekkel kell foglalkozniuk. Ha a neveltetés és a társadalom miatt más téren sem tudnak érvényesülni, már saját magukban is az az érzet kerül hogy a gazdag tiszta intellektüellek (akik lenézik őket) miatt van minden rossz, ami őket érte, ezért nem is akarnak olyanok lenni. Mindenki a megélhetésért él, ha ez az egyetlen módja, akkor ezt kell választaniuk. Ha egy ilyen nőt megkérdezünk, mi van benne, biztonsan nem válaszolna magas önismeretre valló pszichológiai szakszavakkal, hogy minek következtében fajultak odáig a dolgok, hogy ezt dolgozza, minden külső dolgot felsorolnának, "az anyám mondta, az apám kényszerített, rossz az ország, nem fogadnak el sehol".

15L

2013. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem igenis vannak olyan nők, akik kényszerből kerülnek ilyen helyzetbe. Épp tegnap olvastam itt egy kérdést, ott az volt, hogy a szülők, ahogy a lányuk betölti a 18-at elküldik dolgozni, hogy adjon haza valamit, vagy pedig fel is út le is út. 18 évesen, mikor még az érettségit sem tette le, szakmája sincsen. Szerinted az ilyen mit csinál? Gyári munkás jó esetben, de ha nagyon vidéken élnek, akkor az sem. Ilyen helyzetben 2 megoldás van: összejön valami gazdag fószerral, vagy ki áll az útra. És még egyszer írom: élő példa, itt volt kérdés a minap. És nem egyedi sajnos...


Igen, azt aláírom, hogy vannak olyanok, akik minden kényszer nélkül lesznek azzá, volna más, jobb választásuk is, de ahhoz tanulni kéne pl , de azért nem ez az általános jellemző az alapból normál körülmények között nevelődött lányoknál.

2013. febr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
2013. febr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
23%
Legnagyobb TISZTELETEM kedves kérdező! Tökéletesen egyetértek veled!
2013. febr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
17%

Erről beszéltem amúgy: csak azok védik őket, akik úgy érzik hogy hasonlóak hozzájuk.

Ja, persze "csak úgy belekeverednek"...ez talán igaz a 3. világra, ahol elrabolnak valakit rabszolgának vagy egyéb....de nekem ne mondja Magyarországon senki, hogy itt is ugyanaz a kényszer van.....milyen érdekes, nekem 30 év alatt nem volt kapcsolatom se egy ringyóval, se semmiféle maffiával, se egyéb söpredékkel....biztos vmi csodabogár vagyok, nem? Hát nem, csak amit az ember nem akar, azt nem csinálja, ennyi....és ez bizony ott kezdődik amikor vki tizenévesen csak a léha életet kedveli, és senki nincs aki megnevelje....

2013. febr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
80%

"Erről beszéltem amúgy: csak azok védik őket, akik úgy érzik hogy hasonlóak hozzájuk. "


Megkérlek, hogy ne általánosíts. Én nem hiszem, hogy hasonló lennék hozzájuk, csak úgy látszik többet tapasztaltam a világban, mint Te. Ne hidd, hogy csak a 3. világban vannak nagyon rossz dolgok. Én egészen tavaly nyárig pl őszintén hittem, hogy azért az általános iskolás nagyon alap dolgokat az emberek többsége tudja. Aztán diákmunkát végeztem egy turisztikai helyen. Hát eléggé elcsodálkoztam, mikor egy pincér (18 éves!) azzal jött oda hozzám, hogy hogyan kell egy számot négyzetre emelni, vagy különbséget nem tudott tenni az angol és a német nyelv között. Ez volt a másik baja, hogy nem érti a vendég mit dumál németül, mert ő úgy nem tud, erre odamegyek és kiderül, hogy angolul magyaráz a nő... Elég nehéz elhinni, hogy a 21. században van még olyan ember, aki egyáltalán semmit nem ért angolul, de van. Szóval amíg ilyen problémák vannak itthon, Magyarországon is, addig nem kell azt hinni, hogy egy prosti is azért választja ezt az életet, mert jó dolgában nem tud mit csinálni...

2013. febr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!