Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lehet a hibája a töltőtolla...

Mi lehet a hibája a töltőtollamnak?

Figyelt kérdés

Még karácsonyra kaptam egy gyönyörű Inoxcrom töltőtollat, de valami oknál fogva nem igazán lehet használni. A tinta nagyon erősen jön belőle, emiatt átüt a papíron, a hurkos betűk egybefolynak, a tinta a rostosabb papíron szétszalad. Ennek megfelelően a patront is "zabálja", most tettem bele a harmadikat, pedig csak firkálgattam vele néha, hogy valami csoda folytán változott-e a helyzet.


Eddig kb. 20-szor szedtem szét, és mostam át, hiába. A boltban, ahol vettük, azt mondták, hogy a tintával van baj, úgyhogy ki nem cserélik... Ezért kipróbáltam többféle tintát is, jó minőségűt is (Pelikan), de hiába.


Mi lehet a baja? Hogyan tudnék ezen segíteni?


Előre is köszönöm!



2013. márc. 6. 21:00
 1/3 mustafa33 ***** válasza:
A szétszaladó tinta, az valóban tinta hiba, de lehet a tollhegy simaságának hibája is, egyszerűen karcol. Ez lehet gyártási hiba is, de helytelen használat is okzhatja (nehéz a kezed és szétnyomtad a tollhegyet és a gömbvége belső éle karcol). A töltőtoll általában akkor folyik, ha a tintakanális kelleténél nagyobb, vagy ha a toll penge a tollnyelven nem jól helyezkedik, elfordult, vagy túl mélyen van, esetleg túl kint. Azt a szétszedést hogy érted, totál szétdobtad, vagy csak szétcsavatad a tollszárat és kivetted a patront. Netán a toll nyelvet a pengével is kivetted? Mert akkor vidd szakihoz.
2013. márc. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vidd vissza mégegyszer a többféle tintával együtt,próbálják ki ök is.Utána közöld hogy cseréljék ki,ha nem hajlandóak hívd az üzletvezetöt,ha ez se segít mondd meg hogy a felsöbb hatóságokhoz és a fogyasztóvédelemhez fordulsz.
2013. márc. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ezzel is jóval beljebb vagyok!


A túl nehéz a kezem sajnos nem játszik, a probléma akkor is fenn áll, ha csak finoman hozzáérek a tollheggyel a papírhoz, és úgy írok.


A szétszedést úgy értem, hogy totál szétszedtem, kihúztam belőle a toll fém hegyét (ez volna a penge?), és az alatta lévő bordázott műanyagot (nyelv?) is.

2013. márc. 6. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!