Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy szemétkedő...

Mit lehet tenni egy szemétkedő tanár ellen?

Figyelt kérdés

Van a tanárom, aki direkt szemétkedik velem. Pedig semmi rosszat nem tettem, teszek. Ülök csöndbe figyelek, nem dumálok, nem zavarom az órát semmi ilyesmi. Csak ülök csöndbe és figyelek. És direkt szivat. Hogy hogyan? Pl. Kérdezett valamit, amire nem tudtam válaszolni, és akkor meg ilyen "viccesen" megjegyezte az osztálynak, hogy "Ez se lesz doktor!"...Persze az egész osztály meg rajtam nevet... Aztán megint kérdezett később, akkor meg valami hülyeséget mondtam, akkor is kinevettetett az osztály elött. Ezek után, persze hogy ha kérdezett, csak néztem rá... Akkor meg: "Nézzétek, itt a néma gyerek!" Na, megint ki nevetetett az osztállyal!... Meg sztem nem is csípi a fiúkat, mert általánosít, hogy a "lányok, kedvesek, szépek, aranyosak... De, a fiúk... na, azok milyenek... rosszak, gonoszak"...stb. Meg valamilyen doktor, és elvan magától "szállva". Hogy neki van valamilyen doktori végzettsége... Na és??? Attól, még nem jobb ember nálam! És már kedzem unni, hogy én vagyok az, akit mindig kinevettet az osztályal amikor, semmitse csináltam csinálok, de mindig az megy az órán, hogy ő ilyen "jópofa" tanár. Lehet jópofa, de ne belőlem űzzőn gúnyt! Minek ment el tanárnak, ha nem szereti a gyerekeket? Jó, nem mondom, hogy nem, de akkor se kéne "vicceskedni" velem! Gondoltam, hogy visszaszólok valami durvát, de akkor meg milesz? Mégis csak a tanárom, még engem ba...nának le!

Mit lehet tenni? Szolni az O.f.-nek? Mégis mit tudna tenni?

18/F


2009. szept. 22. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
szólni öfőnek jaja azt lehet, az a tiszta út. Vagy pedig valami frappánsat visszaválaszolni neki egyszer amivel te égeted be őt.
2009. szept. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon durván szemétkedik, szülők mehetnek az igazgatóhoz (vagy1-ször magához a tanárhoz). A diák cikizgetése a tanár által "halálos bűn". De nem lehet, hogy te vagy túlérzékeny?? Gúnyolódástól nem lesz jobb a tanulmányi eredmény,pláne ha hiperérzékeny gyerekről van szó.
2009. szept. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem énektanárom viselkedik hasonlóképp.

Semmiképpen se hagyd magad!!! Szólj vissza valami frappánsat, de óvatosan!


Én igazgatónak szóltam közvetlenül, láss csodákat következő órán mintha köd lettem volna számára.


Első lépés: osztályfőnök, utána szüleid, utána igazgató

2009. szept. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jó, leeht hogy érzékeny vagyok, de akkorse nevetessen márki az osztály előtt! Lehet humoros a tanár, de ne másokat gúnyoljon már ki! Főleg mikor ránézek, és aza hülyefeje, hogy vigyorog... Kb. már azon vagyok néha, ha már anyira csinálja, hogy felállok, és akkorát kap tőlem, hogy utána vigyoroghat a balesetin... Áh, aztán midnig gondolkozom, hogy akkoris én lennék a agressziv... Komolyan, sztem már direkt csinálja, van hogy mást felse szólit, csak engem... és ha nem tudom, jön a megjegyzés... és ez nem 1x sordult már elő, kb minden órán mond, vagy tesz valamit, amin nevethenek rajtam...
2009. szept. 22. 15:56
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Előző vagyok, és komolyan én is szivatnálak.


Ha ennyire előrehaladott hogy már szétvernéd dühödben, miért nem szólsz oda neki??!?!


Mellesleg mit tanít?


Ha ilyen kamutantárgyat, mint az én esetemben ének, akkor csak hajrá, ossz neki valamit!

2009. szept. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt ne hagyd!!!... :-[

A tanár nem teheti nevetségessé a tanítványait, nem gúnyolhat ki, nem alázhat meg! (Ő ezt teszi veled!)


Én a helyedben szólnék z Oszt.főnek, mondd el neki, hogy ez a tanár folyamatosan megaláz a többiek előtt, azzal szórakozik, hogy nevetségessé tesz a társaid előtt!...


Ha az Oszt.fő nem tesz semmit, akkor szólj a szüleidnek, menjenek be a tanárhoz fogadóórára és beszélgessenek el vele : szórakozzon valami mással, ha unatkozik!

2009. szept. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
áh, azért nem ütném meg... nem érne meg anyit, kirugnának a suliból, meg még kitudja... és azért rajta kívűl normálisak a tanárok... am visekledés kultúrát tanít
2009. szept. 22. 16:20
 8/10 anonim ***** válasza:

EZ tanít viselkedés kultúrát???... 8-O

Na, ez jó....

Vajon hogy fér meg az illemszabályokkal mások kigúnyolása???... Elég alantas és bunkó dolog!

2009. szept. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hehe..:D elirtam, bocs! Nyelvtant tanít... a viselkedés kúltúra tanár az nomrális! Nem tudom miért irtam azt... de a helyzeten nem változtat nagyon! Vén boszorkány!
2009. szept. 22. 16:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is tanárként végeztem, még azon a nagyon alap pszichológia képzésen is megtanítják, hogy a gyerek személyiségét nem szabad minősíteni, csak az aktuális tanulmányi eredményét. Pl. ilyet nem szabad mondani, hogy "hülye vagy, buta vagy" csak azt hogy "ezt most nem jól (írtad meg" "mára nem készültél" stb. És lépten-nyomon hallok ilyen tanárokról. Érdekes, én soha nem csináltam ilyet, mégsem tiszteltek a gyerekek, de ez más téma. (Ma már nem vagyok középiskolai tanár.) Azaz annyira nem, mert a sok fegyelmezetlen gyerektől lesz tele a töke a tanárnak, akik még az alapvető udvariassági szabályokat sem tartják be, és azok miatt lesz ilyen, és ez csattanhat olyanon, aki nem érdemli meg.


Azt tanácsolom, első körben vele beszéld meg! Abból indulok ki, hogy nekem is nagyon rosszul esett, amikor pár gyerek a hátam mögött panaszkodott az osztályfőnöknek, hogy nem lehet az órámon tanulni, mert nem tudok x embert megfegyelmezni, aki hangoskodik stb. (És kit b..sztak le? Nem x gyereket, hanem ENGEM, természetesen. Csak hogy tudd, h a tanárnak se fenékig tejfel. x gyerek meg röhögött a markába, és semmi eszköz nem volt a kezemben, amivel megfékezhettem volna. Ezek utén kérdezze vki, miért váltottam foglalkozást...)

És igen, mivel a gyereket semmivel nem lehet fegyelmezni - szaktanárit, egyest leszarja, kiküldeni tilos (észreveszik a folyosón a gyereket, a tanárt b..szák le, az fel se merül kérdésnek, hogy a gyerek miért lett kiküldve, biztos nem ok nélkül), igazgatónak szól a tanár, még Ő KERÜL BAJBA ("nem tud fegyelmezni", "nem bír a gyerekekkel"), ha a fejével beszélsz, józan érvekkel, az csak ideig-óráig használ, ha leüvöltöd, hülye pi.csa vagy, ha nem üvöltesz, akkor "háhá, mindent meg lehet veled csinálni" stb. stb.


ÉS a lényeg hogy ezt én is észrevettem, a vicces, jópofa, poénokat belövő tanárnak, főleg ha fiatal férfi, talán van esélye fegyelmezni és a munkáját, a tanítást végezni. (Másik esélyes az öreg, szigorú, akitől félnek, ez nő vagy férfi is lehet. Ha nem vagy humorzsák vagy öreg, esélyed sincs.) Valszeg ezt a Te tanárod is észrevette. Lehet, nem tudja, hogy ezzel ennyire megbánt Téged! Legyen ő az első, akinke elmondod! (Négyszemközt, óra után például.) Tényszerűen, udvariasan, de határozottan. Lehet, ez is megoldja a dolgot. Ha nem, osztályfőnök, igazgató.

2009. szept. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!