Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Anyósom elnyom mindenkit, miért?

Anyósom elnyom mindenkit, miért?

Figyelt kérdés
Anyósommal lakunk együtt, mert férjemé és az övé a ház. Olyan szinten lecseszi az önbizalmamat, hogy ezt már nem nagyon bírom. van egy lánya, ő is annyi idős, mint én (21) és vele is ezt csinálja. Amikor nem volt férjem, teljesen kiegyensúlyozott, talpra esett lány voltam. Amióta itt vagyok, fülem-farkam behúzom. Mi mindent csináljunk meg, takarítsunk stb, mert mi vagyunk a fiatalabbak, tőlünk kér pénzt mindenre, mert nem elég a saját rezsit fizetni, segíteni kell neki is mert mi vagyunk a fiatalabbak. Lekezel, kibeszél... Másoknál is ez van? Ha hazamegyünk az én családomhoz (100km-re), a férjemmel nem csinálják ezt, mint itt velem.
2013. ápr. 13. 20:48
 1/5 A kérdező kommentje:
Én anyámnál vagyunk és neki állok mosogatni (babát várok), akkor rám szól, hogy hagyjam. Aztán megcsinálom és megköszöni. Ezek csak ilyen apró gesztusok. Az anyósom meg az ő szobáját összepakoltatja velem kompletten. Utolsó időbe vagyok eléggé fáj már néha itt-ott. Van nap, hogy nem szól, nincs rend, mire hazaér a szobájába, akkor bunkózik. Mert nekem az a dolgom, mert én 'csak' gyesen vagyok a másik kisfiúnkkal. Pedig nekem pont elég őrá vigyáznom, pakolnom utána. A saját családom után kompletten elpakolok és ha marad időm, akkor besegítek az ő háztartásába. Ha már leeszi magát a gyerekünk, és én vigyázok rá, akkor az anyós elkezdi, hogy már megint micsoda koszos vagy. Ha a fia vigyáz rá, akkor jajj de édes, megint összemaszatolta magát a kis maszat panni. Férjem csak annyit mond, hogy minél hamarabb el akar menni innen (mert költözünk). De ha meg is próbál védeni, nem megy semmire, mert az anyja befolyásolja. És aztán behúzza fülét farkát, miután kiosztja az anyja. Nem csináltam ezzel a nővel semmi rosszat. Azért is utál, mert az én szüleim nem tartanak el engem, a fiának (férjemnek) kell, ezt ő nem tudja felfogni. És hogy a rezsink is a fia fizetéséből megy és nem az én szüleim állják. Mert így nem tud a fia magára költeni. De könyörgöm, családos ember....
2013. ápr. 13. 20:56
 2/5 anonim ***** válasza:
Kicsit korán ugrottál bele a dolgokba.
2013. ápr. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
le merem fogadni, 10 év múlva is így fog kezelni.
2013. ápr. 13. 21:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha mer szólni,hogy csináld meg ezt vagy azt akkor téged valamilyen szinten "családtagként kezel" az anyósod! Ugye idegeneket nem szoktunk megkérni a takarításra,mosogatásra de még vendéget sem! Az írásodból nem derül ki az anyósod mennyit segít neked azon kívül,hogy nála laktok! Az az érzésem nincs apósod illetve már régen nem lehet,mert anyósod megszokhatta:mindent neki egyedül kell elvégeznie? Beszéld meg vele mi az a tevékenység amit te rendszeresen el tudsz végezni anélkül,hogy szólna vagy kérné.Azt szokták mondani a saját szülőtől kapott pofon nem szokott úgy fájni mint az idegentől a csúnya nézés!
2013. ápr. 14. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ő semmit sem segít, mert mi vagyunk a fiatalok, és én vagyok a nő, akkor nekem a kötelességem megcsinálni. kb már az ő komplett háztartását rendbe és tisztaságban tartani. apósom van, az dolgozik és nem pakol semmit. ennyivel letudja, hogy ő pénzt keres és én az ő adójából kapom a gyest, úgyhogy fogjam be a számat.
2013. ápr. 14. 06:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!