Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért tudja egyik ember...

Miért tudja egyik ember könnyebben meggyőzni a másikat?

Figyelt kérdés
Családi vitákban, de barátok között is csomószor nem az győzi meg a másikat, akinek igaza van. És amit végképp nem értek, hogy sokszor a család többi tagja is amellé áll, akinek "mindig igaza szokott lenni", és nem az érveket nézik. Így nem lehet érvelni, vitázni, ha bármit mondok, nincs igazam. Veletek is elő szokott fordulni ilyen? Lehet ez ellen tenni valamit?
2013. máj. 10. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Önbizalom, határozottság, kisugárzás...
2013. máj. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Annyi az oka szerintem, hogy vannak emberek akik jobban hallgatnak egy másikra mint ha mondjuk valaki másra...
2013. máj. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert akinek igaza van, az egy idő után megunja a hülyékkel vitatkozást és elintézi ennyivel:

"Tudod mit? Legyen b*zmeg!"

Mert a valóság nem egy ideális vita, ahol az nyer, akinek igaza van, hanem általában az, aki hangosabb.

2013. máj. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Kiegészítés az előttem szólóhoz: *az, aki hangosabb, vagy aki jobban tudja tálalni az érveit, vagy ellenérveit. Mert ha például össze hebegsz-habogsz valamit az igazadról, dühtől vöröslő arccal, a karjaiddal csapkodva, az feleannyira sem meggyőző, mint ahogyan az "ellenfeled" összeférceli a szavakat, míg olyan mondatokat nem kap, hogy attól kettéáll a kedves hallgató füle.

Arról is beszélhetünk, szerintem, hogy A emberünk megfélemlíti B emberünket, mire B ember inkább csak csendben annyit mond, "igazad van", majd magában anyázva elsompolyog a szobájába. Hogy a családi vitáknál maradjak, ezt pl. elég jól meg lehet figyelni a kamaszoknál. Ahogyan az orruk alatt mormogva, a hátad mögött bemutatva, mégis alázatosan eltűnnek a szobájukban, ahol aztán olyan hangosra veszik a zenét, hogy ha a te dobhártyád nem is, de az övé biztosan kiszakad. (Nem szó szerint, természetesen.)

2013. máj. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az öcsém tényleg okos. Töri, fizika, kémia. Apám csomószor vitatkozik vele olyan dolgokon, amiben öcsémnek van igaza, tudom, mert én is tanultam, mégis apánk lehülyéz, hogy az nem úgy van. Vagy múltkor kocsit szereltek, én nem értek hozzá, de szerintem ott is öcsémnek volt igaza, apánk mégse hallgatott rá. Anyám meg apámnak ad igazat, pedig ezek tényszerű dolgok.
2013. máj. 10. 17:40
 6/7 anonim válasza:
100%

Apád uralja anyádat, bárhogy is hangzik ez. Felette áll, vagy legalábbis úgy hiszi, és ezt olyan erősen... Hm, sugározza magából, hogy anyád is elhiszi, már ha eleve nem úgy állt a családhoz, hogy "a férj a család feje, a nő értsen egyet vele, a gyerekek meg hallgassanak", ahogyan azt apád teszi. Egyébként ha tudjátok, hogy igazatok van, miért álltok le vitatkozni egy ilyen (már megbocsáss) balfékkel? Az autószereléshez annyi a hozzáfűznivalóm, hogy nyilván nem öcséd fogja vezetni a kocsit, hanem apád, aki el is rontotta azt. Tanulja meg a saját kárán, hogy néha érdemes a fiatalabbra hallgatni!

Az én nézőpontom szerint.

2013. máj. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert apukád az idősebb, a felnőtt. Sajnos van, aki akkor is, ha nincs igaza, úgy gondolja, hogy igaza van, pusztán azért, mert ő az idősebb, vagy az erősebb, vagy a szebb, vagy akármi. Ez nem szép tőle. Annyit lehet tenni ellene, hogy kulturáltan, normális hangnemben megmondod neki a frankót. Jó esetben megfontolja és magába száll.
2013. máj. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!