Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rockerek, gothok, más érdekese...

Rockerek, gothok, más érdekesen öltöző egyének! Gyakran beszólnak idegenek? Mi volt a legdurvább? Esetleg tettlegességre is sor került? Mit éreztetek utána? Ez befolyásolja a külsőtöket?

Figyelt kérdés
Elsősorban lányok válasza érdekel,mert velük talán könnyebb kötekedni,de fiúk is írhatnak.
2009. okt. 4. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Nézd, ha csak kötekedni akarsz, akkor inkább nem is írok semmit. És azt sem mondom meg, fiú vagyok-e, vagy lány. :P A magam részéről én nem kötekedni járok az oldalra, hanem legjobb tudásom szerint segíteni embereknek a problémáik megoldásában.
2009. okt. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Eszembe se jutott kötekedi,miből gondolod ezt?

Ja oké!bocs rosszul fogalmaztam.(most esett le)

Azért írtam a kötekedni szót,mert lány vagyok én is,hamarabb belémköt bárki,mint egy férfiba.Szerintem.

Csak történetek érdekelnek,(főleg lányoké,de fiúk is írhatnak)én is azért vagyok itt hogy segítsek másnak.Kijavítanám a kérdésem ha lehetne,tényleg hülyén fogalmaztam.

2009. okt. 4. 15:46
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

O, ez esetben leírom azt, hogy látom a dolgokat...

Nem gondolom, hogy lányokba könnyebb belekötni. Legalábbis nekem sokkal kevesebb bántásban volt részem lányként, mint hosszú hajú férjemnek. Tőle majdnem minden negyven feletti rokon-ismerős, satöbbi megkérdezi, miért hosszú a haja, és miért nem vágatja már le végre. Holott azt el szokták ismerni, hogy a hosszú jobban áll neki. :P Olyanokat szoktak rá mondani, hogy "nem férfias" - pedig azért maradjunk annyiban, hogy a legtöbb hosszú hajú rockzenész sokkal férfiasabb jelenség, mint a manapság divatos "lányokálmabrájenmolkó"-féle androgün kinézetű tinisrácok. Hogy Tokio Hotel-Billről már szó se essék... AZ az, ami nem férfias...

Ahogy említettem, nekem relatíve kevés bántásban volt részem, azok is inkább idős emberektől érkeztek ("ilyen szép fiatal kislánynak nem szabad feketében járnia" - majd ők döntik el, nekem milyen cuccok tetszenek - illetve kaptam párszor "deviáns elem"-megszólítást is egy idős bácsitól, valamint anyám régebben állandóan jött a "kit gyászolsz?"-féle kérdésekkel).

Érdekes módon akkor is beszólnak, ha csoportosan megyünk valamerre. Asszem egyszer lesátánistáztak minket, illetve pár részeg focidrukker is beszólt már valamit, de arra nem is emlékszem.


Mit éreztem utána? Hazudnék, ha azt mondanám, nem esett rosszul. De egy idő után túlléptem a sértéseken, és most már fel sem veszem a szidalmakat. Én jól érzem magam úgy, ahogy vagyok, és ha más, megkeseredett és elcseszett életű emberek egyedül abban találnak örömöt, hogy az öltözködésemet kritizálják, akkor még némi sajnálatot is érzek irántuk.

Az öltözködésemet sosem befolyásolta mások véleménye, így jelenleg is úgy öltözöm, ahogy nekem tetszik.

2009. okt. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy leírtad.Biztos erős jellemnek látnak téged.Engem se nagyon piszkálnak,sosem volt jellemző a kb:7-8 év alatt(22 vagyok).Amiket írtál azok a kérdések felém is megvoltak,de pár perc múlva el is felejtettem mindig,sőt örültem ha magyarázhatok mi miért van nálam.De másfél éve érzékenyebb lettem lelkileg,már utálom,ha kérdeznek is valamit,mert tavaly 2 idegentől kaptam nagyon bunkó beszólásokat.Nagyon rossz volt utána,zavart h,nem védtem meg magam(szálltam le a vonatról,időhiány)már nem érdekel,úgy öltözök ahogy akarok.De azóta vhogy általában ideges vagyok,egyedül sok ember közt.A beszólásuk előtt is így volt,azóta mégjobban.Barátom is mondja ne törődjek vele,neki is mindig beszóltak.

Szerintem mostanában több a bunkó,mint néhány éve.Vagy csak én látom így?

2009. okt. 4. 16:46
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Én ugyan rocker vagyok, de ez az öltözködésemben egyátalán nem látszik, úgyhogy nem szól be senki. Én az egyéniségemet szeretném kifejezni és nem azt, hogy milyen zenét hallgatok és ezzel tök ugyanúgy kinézni mint bármelyik másik rocker az utcán.
2009. okt. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én punk vagyok, elég feltűnő, és szinte napi szinten kapok beugatásokat, főleg a rétinégerektől, azok nagyon nem bírják elviselni a fejem. Fizikailag még nem kötöttek belém, de látom rajtuk, hogyha egy sötét utcában lennénk, a sz@rt is kivernék belőlem. Néha raperek meg diszkópatkányok is beugatnak, de ez ritkább.

17L

2009. okt. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok se rocker, se hasonló, de néha animés póló van rajtam, vagy japán kitűző, illetve, cosplayelek rendezvényeken.

Na, azt a beszólás és lenézésáradatot filmezni kéne!

Az anime pólómra kaptam már emot (a szőke rajzolt figurának hosszú haja volt, és a szél a szeme elé fújta... ezen mi a bánat emo?) és komoly fenyítést, miszerint húzzak vissza anyámba. Nem nagyon értettem, miért lenne emo a pólóm, én főleg? Hiszen szőke hullámos hajam van, frufru nincs, farmer és drapp póló volt rajtam. A pólón pedig a szőke szélfútta hajú srác :D


A cosplay más téma, szimplán őrültnek szoktak nézni. Én viszont elég határozott vagyok: - Akarsz valamit, vagy végre mást bámulnál? vagy: - Ki fog esni a szemed, úgy bámulsz...

Ilyenkor inkább elfordulnak.

2009. okt. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Bírom a punkokat is,az ismerőseim közülük nagyon humoros emberek.

Utolsó:egy póló miatt?Ez durva.De pár éve sátánistának néztek sok embert,ma meg emonak,mert a csapból is ez folyik.Még mindig nem igazán ismerem fel őket,de nekem közömbösek,sose bántanám őket.Szerintem ők gyengének tűnnek sokak szemében(na meg gyerekek) azért őket piszkálják leginkább a szemetek.Rappert nem igazán látok évek óta.Vagy csak változott a külselyük?

Köszi,hogy írtatok

2009. okt. 6. 10:31
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én Goth vagyok és 23!!! éves! Mindenki azt mondja:-Majd kinövöd! Ja, persze, majd ők eldöntik helyettem. Rengeteg alkalommal szóltak már be + okoskodtak. Néhány ilyen:

1.A hitoktató:-Csak egy másik életszakaszba léptél, de majd elmúlik.

Én:-Nem, mert ez egy életérzés. És én így is fogok meghalni.

Hitoktató:-Ugyan már! Nincsenek ilyen felnőttek!

Én:-Azért, mert te nem láttál egyet sem, attól még vannak. Én elég sokat láttam, úgyhogy hadd tudjam jobban.

(Szinte könyörgött, hogy térjek vissza a szent együgyűségbe. Ugyanis kántor vagyok, de semmiképp nem egy mintakeresztény.)

Ilyeneket is szóltak már be:

-Hé, sátánista! Véget ért a feketemise? Áldoztatok embert?

-Te emo vagy?

-Te nem lehetsz Goth, mert azok mind gazdagok!

A válaszaim:

-Igen, vége. Kár, hogy nem téged áldoztunk fel. Majd legközelebb! Addig élvezd az életed, de gyorsan! Ketyeg az óra!

(Úgy megijedt, hogy elszaladt!:))

-Emo a nénikéd!

-A Gothok nem pénzeszsákok! És igen, vannak szegényebbek.

(Én is az utóbbi vagyok, de mégis meg tudom oldani,hogy szépen öltözzek.)

Mindenki azt kárálja:-Legyél normális!

Nekem nincs szükségem erre az állítólagos normális társadalomra. A mai emberek nagy része úgy viselkedik, mint a vadállatok:-Jaj, csak ma is legyen zsákmány!

2010. jan. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szintén goth, a postpunk-deathrock vonalról. Engem inkább punknak szoktak nézni, és nem értik miért vagyok fekete és miért van sok pókháló meg denevér rajtam. Komolyabb inzultus soha nem ért még, ...jó, volt egy-két részeg idióta aki odamondott valamit. Ezeken általában csak derülni szoktam.


A furcsa nézés persze ismerős, de ilyenkor vissza szoktam nézni kb ugyanazzal a meredt pillantással, ettől elszégellik magukat.


A szakadt harisnyákra, nadrágokra, pólókra ismerősök időnként megjegyzik hogy "na mi van, megint fennakadtál a kerítésen?" Ez nem rosszindulatú, inkább ugratás, szóval általában elütöm valami olyasmivel, hogy "hát igen, éjszaka macerás denevért kergetni a kertek alatt".


A gyerekek viszont imádnak minket a barátaimmal. Mondjuk érthető, mert a kócos hajammal meg a hegyes orrú cipőmmel kicsit manósan nézek ki. A sztár mégis a viktoriánusabb stílusú barátnőm, ő kb. mindig megkapja, hogy "nééézd anyúúúú kijájjány". Mindig próbálunk velük kedvesnek lenni, mégha néha nagyon fárasztóak is (Egyszeűen odarohannak, és elkezdenek taperolni, nézni, hogy jééé deszépnyaklánc, stb.)


20/L

2010. febr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!