Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Goth társaim! Számotokra mit...

Goth társaim! Számotokra mit jelent a goth életérzés?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez mindenki számára egyedi, pont ezért szeretnék megismerni minél több nézőpontot.
2013. máj. 30. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
nemtom, de érdekes lehet, amikor egy nő feketére rúzsozott szájjal teszi, amit tennie kell.
2013. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sándorjános ***** válasza:
92%

Valami misztikus vágy a különleges dolgok keresésére. Ebben a világban pusztán dekadensnek lenni igazán könnyű, mivel a jövő nem sok jóval kecsegtet és érdemes elkerülni azokat a dolgokat, amik ilyenné tették a jelent. Más utat kell találni a marketingben, de ugyanakkor nem kiélvezni gazdag különcségeinket másokkal szemben (Afrika). Vissza kell térni az egyedihez és nem szabad, hogy gerincét törje eszméinknek a kor szelleme és elvakító tanításai. (Innen ered a középkor és misztikum felidézése, az emberi természet "kiélése", amire mellesleg a sátánizmus és ateizmus összpontosít főként szemben a dogmatikus megtartóztatásokkal, de ez nem feltétlen követeli meg a gothoktól, hogy ne legyenek keresztények, mert bármennyire is behatárol a jelen korban egy vallás még mindig okkultabb, mint nem hinni semmiben csak a hitelkártyában.)

Különben meg aki úgy goth, hogy csak a festék folyik a képéről és mást sem tud, csak hangsúlyozni milyen menő dolog is ez, az csak egy selejtes darabja az általánosításokat kiérdemlő divat goth tömegnek - fúj. -

Viszonylagos romantikus elvágyódás vegyítve a halálközeliséggel a jelen kor romlottságával.

2013. máj. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Számomra a vizet jelenti. Ugyanis vizigót vagyok. ;)


Komolyra fordítva, hozzám a 80as évek dark-wave zeéje áll közel, aminek átfedése van a z akkori gothic-rock hangzással, számos zeneszám esetén vitáznak is ,hogy az milyen stílusú a kettő közül. Árnyalatnyi a különbség, bár hangulatilag nem igazán egyforma a kettő, csak ha kombinálják egymással, ráadásul a goth stílusnak az ének technikája sajátos: a középkori gótikus énekel idézi, basszbariton hangfekvéssel, visszhangosan, ahogyan a katedrálisokban szólt anno.


Az előzőre: nem minden goth zenekar szellemisége dekadens. Vannak hagyományból ilyenek, pl a métán híres Dead Can Dance, főleg a harmadik, 1988-as lemezüktől (előtte ők is depis zenét játszottak.). Onnantól jelentős a reneszánsz hatás több számukban, és inkább valamiféle emelkedettség, mélység jellemzi zenéjüket, pedig továbbra is kifejezetten gót stílusúak maradtak (vagy etheric, éteri, ah úgy tetszik, vagy world music, stb., egyértelműen gót jelleggel)

2013. jún. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%
Azt hozzáteszem előző soraimhoz, hogy én legfeljebb kamaszként hallgattam -többek között- depresszív jellegű hangulatom okán, bár inkább annak enyhítésére (kutyaharapást szőrivel). Huszonéves korom óta már mindössze, alapvetően azért hallgatom, mert ez is egyfajta pszichedelikus hangzás: bár két lábbal a földön állok, érdekel az anyagi világ, ugyanakkor a világ introvertáltjai közé tartozom inkább (ugyebár van, aki inkább kifele forduló alkat és van -pl én-, aki inkább befelé forduló), és ennél fogva számomra nagyon is pozitív, emelkedett értékkel bíró, lelkileg feltöltő az álomszerű lebegés, az egyéni hangulat, ami jellemzi az ilyen zenéket, és mert nem csak a kidolgozott, hanem efféle ösztönös hangzásokra is nyitott vagyok.
2013. jún. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!