Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen mi a probléma...

Tulajdonképpen mi a probléma Alföldi Róbert István a király rockoperájával?

Figyelt kérdés

Hallom, hogy sokan tiltakoznak ellene, de végülis mi vele a gond? Mi van benne, ami nem jó?

Én még nem láttam, szóval részleteiben sem tudom, hogy mire épül. Elmagyarázná valaki?



2013. szept. 3. 09:11
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
27%
10., olyan bonyolult dolgokról hallottál már, mint a szimbólum, a metafora, az allegória vagy az analógia? Tudod-e, hogy az eredeti rockopera sem a honfoglalást próbálta meg történelmi hűséggel visszaadni?
2013. szept. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim válasza:
27%

Ez szerintem nagyon egyszerű, akinek tetszett az nem a fideszre fog szavazni, akinek meg nem az fideszre.

Nem tudok értékelni a művet, mert 30 perc után elkapcsoltam, nekem Sthol nincs egy szinten Vikidállal. Ez van. Mert ezt a művet a "rossz" karakter viszi, aki a végére nem is annyira rossz.:D Sthol meg nem elég jó ebbe a szerepbe. De ez az én magánvéleményem.

Mondjuk politika az volt benne rendesen. De ilyen M.o.

Szóval itt a vitte a fideszre szavazok vs. a fideszre nem szavazok között van.

Alföldinek sikerült egy este alatt elérni azt, amit a politikusoknak 20 év alatt. Ketté osztani az országot. Szóval ilyen szinten zseniális. :D

Reméljük a választásoknál is meglátszik ez és a fidesz elbukik.

2013. szept. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
91%

Hol voltak a darabban SS-katonák?


Egy SS-egyenruha így nézett ki:

[link]


A darabban pedig ilyen katonák voltak:

[link]


Nem jár jutalom annak, aki talál tíz különbséget.

2013. szept. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen itt is a művészi indokok a köntörfal. A valós ok az, hogy a kifejezetten jobboldali Szörényi odaadja feldolgozásra egy baloldali (igen, liberális, b zi, stb) embernek a nemzeti rockoperát. Természetesen minden baj lesz, ahogy feldolgozza. Miért ilyen ez, miért olyan az. Aztán megy a meg nem hajlás, kéz nem fogás, terem másik végében állás, meg a többi cirkusz. Lehet művészileg is értékelni, de itt megint politikáról van szó.
2013. szept. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
35%

# 10/13


" mi a francot keres egy trabant ss katonák és sok más mai dolog az államalapításban?"


Ez még semmi! Ha megfigyeled, a darabban rockzene is van! Mi? Rockzene a középkorban? Az államalapítás körül még elektromos gitár sem létezett! Hogy jönnek ezek ide? Gregorián kórusra kellett volna írni az egészet.


A táltos meg ilyeneket hadovál, hogy "Mohácsnál győzi fogunk, Dózsa lesz György királyunk", micsoda hülyeség ez is, honnan ismerhette Dózsát több száz évvel a születése előtt?

2013. szept. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
0%

"A táltos meg ilyeneket hadovál, hogy "Mohácsnál győzi fogunk, Dózsa lesz György királyunk", micsoda hülyeség ez is, honnan ismerhette Dózsát több száz évvel a születése előtt?" Ez a szöveg az összes István a királyban benne van :D

Amúgy meg még hozzá, napszemüveg???? Mindjárt jön, hogy szimbolumok...

2013. szept. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
31%
Nekem az a problémám vele, hogy Stohl-nak semmi hangja nincs, kb végigsikította az egészet. Azon kívűl tetszett, jobb volt, mint az eddigi giccsparádék, élén az erdélyi előadással.
2013. szept. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%

A probléma az, hogy az eredeti művet történelmi hitelességűnek tekinti a legtöbb ember (pedig nem az), így bárminemű változtatást érzékel rajta, úgy érzi, hogy a történelmet csorbítja, csonkítja, változtatja.

Itt még nem ért véget a probléma, mert a közönség visszaidézi az 1983-as előadást, ami dramaturgiailag, zeneileg magasan felette áll az idén bemutatott előadásnak, de történelmi hitelessége ugyanúgy semmis.

2013. szept. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
26%

Ha vendégségbe megyek felöltözök rendesen, nem alsóneműben megyek vagy szakadtan.

Ez a rendezés nem illik a történethez.

2013. szept. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 Sertés válasza:
8%

"10., olyan bonyolult dolgokról hallottál már, mint a szimbólum, a metafora, az allegória vagy az analógia? Tudod-e, hogy az eredeti rockopera sem a honfoglalást próbálta meg történelmi hűséggel visszaadni?"

Nézd, két dolgot lehet tenni:

1.) Rendezni közpénzből egy elvont (és az ősműhöz képest zeneileg nulla) darabot, amit az átlagemberek 95%-ának nem fog tetszeni (és a fennmaradó 5% jelentős részének is csak dacból, műműértésből...) És lehet utána leereszkedően, önnön nagyszerűségünkben sütkérezve köpködni az "ostoba", művészi nagyságot ésszel fel nem érő (de azt azért kifizető) népre.

2.) És lehet rendezni csak a célközönségnek, egy pinceszínházban piaci alapon, teljesen szabadon, a kimagasló művészi teljesítményre (ez mondjuk elég szubjektív...) törekedve. Bár kíváncsi volnék, hogy ebben az esetben, az ide írogató alföldi munkásságára oly fogékony "értelmiségiek" hány %-a nézné és jegyvásárlásaival támogatná ezeket a darabokat...

Tetszik, vagy sem a tömegek pénzéből illik a tömegeknek tetszőt (jó zene és konzervatív díszletek) alkotni!

2013. szept. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!