Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen mi a probléma...

Tulajdonképpen mi a probléma Alföldi Róbert István a király rockoperájával?

Figyelt kérdés

Hallom, hogy sokan tiltakoznak ellene, de végülis mi vele a gond? Mi van benne, ami nem jó?

Én még nem láttam, szóval részleteiben sem tudom, hogy mire épül. Elmagyarázná valaki?



2013. szept. 3. 09:11
1 2 3 4 5
 21/48 anonim válasza:
17%

A művészi érték egy dolog, az ízlés kérdése.

Van aki értékeli és van aki nem.

De ez az egész arra volt kihegyezve hogy az eredetit elvigye messze a liberális felfogás felé ha kell akár erősen eltúlzott formában. Arról nem beszélve hogy egy vastag politikai töltés Alföldi részéről sőt dacfelhő a Nemzeti miatt. Ez szerintem egy középszerű rendező sekélyes bosszúja akar lenni. történelmi hűséggel sem összefésülhető és az egyéni alakítások és főleg a zene az ének ami nagyon sekélyesre sikeredett. (Bár ez nem Alföldi hibája, illetve annyiból hogy néhány ember pusztán a hangja miatt nem hajtott el mint a legyet!) Szerintem felejthetőbb mint az eredeti.

Ilyen az olyan, amikor egy műből többet akarnak kihozni, több jelentést és szimbólumot mint amit a mű maga elbír.

2013. szept. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
23%

13-as válaszoló. Gondolkodj kicsit (ha képes vagy rá.. ) Egyèrtelmü hogy konkrètan náci egyenruhákat nem tehetnek be egy színdarabba, ugyanis önkényuralmi jelkép. Tehát: attól hogy nem ugyanolyan egyenruhákat láttál, az nem jelenti azt hogy nem öket kèpviselik. Aki ismeri a történelmet (13-as te nem) az simán levette hogy azok bizony náci katonák voltak a színdarabban.

A kérdèsre válaszolva: nekem több dolog miatt sen tetszett. Pl énekhang (hiánya), joint szívása (Novák), a nagyfejü Buci brutálisan lefejezi a mülovat.

2013. szept. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
18%

#20/22


"amit az átlagemberek 95%-ának nem fog tetszeni"


Van egy rossz hírem, a jelek szerint tetszett az átlagembereknek, a hétvégén több mint tízezren látták (31-én pótelőadást kellett tartani, mert a 30-ai előadásra megtelt a sportaréna, de még egy csomó ember akarta látni). Az Rtl-es közvetítést több százezren nézték végig, aznap az volt a legnézettebb műsor.


Szóval nem úgy tűnik, hogy a nagyközönség számára nem volt befogadható.

2013. szept. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
A nagyközönség számára befogadható...ez jó, tehát ök a többség...mint a szavazások idején...a "nagyközönség" a Fideszre szavazott... mèghogy nincs politika Alföldi Istán a királya mögött ...
2013. szept. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
12%

#22.:


Még egyszer: Egy SS-egyenruha így nézett ki:

[link]


A darabban pedig ilyen katonák voltak: [link]


Teljesen máshogy néz ki, más a színe, a szabása, a kiegészítők (se karszalag, se bőröv, más dekorációk, az SS-nél nem volt baszk sapka stb.)


Sokkal jobban hasonlít az NDK-s egyenruhákra:

[link]


"Egyèrtelmü hogy konkrètan náci egyenruhákat nem tehetnek be egy színdarabba, ugyanis önkényuralmi jelkép."


Az egyenruha nem, csak a horogkereszt. De ha művészi hatás elérésére használja valaki, akkor még az sem.


"joint szívása (Novák)"

Miért, szerinted az ősmagyar sámánok mitől révültek? Köztudott, hogy használtak valamilyen kábítószert, ha nem is pont füvet.


"a nagyfejü Buci brutálisan lefejezi a mülovat."

Lehet, hogy neked nem tetszik, de az ősmagyaroknak egy fontos szertartása volt a fehér ló feláldozása, Anonymus is leírta, hogy a "akit kiváló ajándékkal akartak kitüntetni, annak fehér lovat adtak s az isteneknek bemutatott nagy áldozatok alkalmával, szintén fehér lovat öltek le."


A fehérló-áldozat még a Feszty-körképen is szerepel: [link]


Ha ezt te undorítónak találod, a saját őseid legszentebb hagyományát gyalázod meg, nem vagy méltó a magyar névre!

2013. szept. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:

Sertés, ha a finanszírozással van gondod, szerintem az egy korrekt vélemény. Nekem gondom csak sok válaszoló sötétségével van, akik azt hiszik, hogy az eredeti rockopera történelmileg hű és politikai mondanivaló nélküli darab.


"Egyèrtelmü hogy konkrètan náci egyenruhákat nem tehetnek be egy színdarabba, ugyanis önkényuralmi jelkép."


De képzeld, bele lehet tenni, mint ahogyan filmet is lehet forgatni SS egyenruhában.

2013. szept. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 Sertés válasza:
28%

"több mint tízezren látták (31-én pótelőadást kellett tartani, mert a 30-ai előadásra megtelt a sportaréna, de még egy csomó ember akarta látni). Az Rtl-es közvetítést több százezren nézték végig, aznap az volt a legnézettebb műsor"


Kedves 23-as!

Biztos vagyok benne, hogy pontosan értetted, mire is akartam kilyukadni a 20-as hozzászólásomban... :-))

Az általad idézett tízezres szám -ha matematikai ismereteim nem csalnak- abszolút nem zárják ki az én állításom. Pláne, ha figyelembe vesszük, hogy az érdeklődők jelentős része a politikai (un)szimpátiából és a rendezés körüli műbalhé okozta reklám miatt volt kíváncsi a darabra. De, amint a hosszútávú sikerek hatására átlépik a félmilliós nézőszámot, bárhol, bármikor meakulpázok neked!

Ami az RTL-klubos nézőszámot illeti, egy kis sztori 2004-ből:

"Több mint kétszázezren nézték a tegnap esti adásszünetet az RTL Klubon. Sokan panaszkodtak, hogy elmaradt az Édes dundi Valentina, egy hőzöngőt ki kellett vezettetni a csatorna székházából."

No comment...

Egyébként én is az RTL-en néztem "végig", ami kb. fél órát jelentett, mert szabályosan megfájdult a fülem a hamiskás vérszegény produkciótól. Ezt a sokkhatást pedig még akkor sem lehetett volna kivédeni, ha szimbolikájában, üzeneteiben teljesen nekem tetszőt alkottak volna.

2013. szept. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

"Egyèrtelmü hogy konkrètan náci egyenruhákat nem tehetnek be egy színdarabba, ugyanis önkényuralmi jelkép."


???

és akkor mi van? miért ne lehetne?

2013. szept. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 Checkpoint Charlie válasza:
6%

"ma 09:40"


Öröm volt látni a videóban a magyar társadalom krémjét, azt hogy milyen körmönfontan tudták kifejezni a nem tetszésüket, komolyan mondom könnyet csal a szemembe.

2013. szept. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
69%

"Egyèrtelmü hogy konkrètan náci egyenruhákat nem tehetnek be egy színdarabba, ugyanis önkényuralmi jelkép."


Sötét vagy mint az éjszaka, és semmit nem tudsz a színházi előadásokról.

2013. szept. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!