Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen mi a probléma...

Tulajdonképpen mi a probléma Alföldi Róbert István a király rockoperájával?

Figyelt kérdés

Hallom, hogy sokan tiltakoznak ellene, de végülis mi vele a gond? Mi van benne, ami nem jó?

Én még nem láttam, szóval részleteiben sem tudom, hogy mire épül. Elmagyarázná valaki?



2013. szept. 3. 09:11
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
76%
Én jobboldali vagyok és tetszett a darab, még ilyet...
2013. szept. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
Nekem csak az a gondom,hogy a szinészek nem tudnak énekelni.A tejfölösszájú Stohl Buci Koppány szerepében meg egyensen röhelyes szerintem...
2013. szept. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
35%

Annak idején kint voltam a ligetben az akkori szánkó dombon (azóta Király-domb) épített színpadnál és láttam az előadást. Akkor az nagyon tetszett.


Ez a mostani (tv-n keresztül), mint annak a paródiája, úgy ahogy, paródiának még el is menne, de mit keresnek kék sapkás békefenntartók a színen szt.István idejében? Mit keresnek ott világháborús katona ruhás a szereplők? Miért voltak a mai korra jellemző fekete álcaruhás kommandósok? Ezek még ebbe a paródiába sem illenek bele.


Szerintem a rendező az egyetlen, akit le kellene cserélni és újra megcsinálni normálisan, hogy legalább a hangulata ne egy furcsa és értelmetlen paródiára emlékeztesse a nézőt. Persze ha paródiának készült az más, igaz annak se tökéletes.


Aki nem tud normális emberhez méltóan rendezni, az maradjon a színészetnél ahol megmondják neki mit kell kifejezni. Vagy keressen más elfoglaltságot amihez ért.


Viszont ha elég nagyképű hozzá, hogy megpróbálja akkor így lejáratja magát értelmezhetetlenre formált absztrakt darabokkal.


Viszont ha csak otromba gúnyoló paródiának szánta, az más.

Végül is az lett belőle!

2013. szept. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó akkor ennyi erővel mit keresett pl a bőrnaciban ugráló Nagy Feró Szent István idejében?Ne mondd már,hogy akkor úgy jártak...Ja és rockzene sem volt...:P

Én továbbra is fenntartom nagyon jó lenne,ha a szinészeket úgy válogatják össze,hogy tudjanak is énekelni.Mert az valóban kritikán aluli...:(

2013. szept. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
98%

Igaz, a bőr cucc az ősember ruha,

de azóta is hordjuk,

még ma is.

2013. szept. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
3%

A Király-dombi rendezés az összes közül a leggiccsesebb förmedvény volt, ráadásul rock hősei playbackeltek...


Ez a baj a kritizálókkal, őszintén azt hiszik, hogy az olyan stílusú IK az "igazi", mint amit eddig láttak. Ez egyszerűen nem így van, a szerzők nyilatkozták.

2013. szept. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
24%
A csíksomlyói szerintem bőven ráver giccsben.
2013. szept. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
15%
Az tényleg agymenés ha a mai kor katonáit, autót és oda nem illő dolgokat kevernek az előadásba. Na de mit várhatunk el egy olyan rendezőtől, aki feleségül akarja venni a bak kecskéjét. Olyan lett a darab is.
2013. szept. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
82%

"oda nem illő dolgokat kevernek az előadásba."


Pl. rockzene? Az sem volt a középkorban. Sőt, nem is a mai modern nyelven beszéltek.


Az egészet át kellene írni gregoriánus kórusra, "lássátok feleim szümtükkel mik vogymuk"-stílusú nyelvezettel.

2013. szept. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
83%
Emberek, ez egy előadás, nem a történelemkönyv. Itt maga a történet a lényeg, a két szembenálló ideológia harca, ami amióta ember a Földön aktuális téma. Attól, hogy pont István és Koppány harca lett az alaptéma, még nem kell törvényszerűen kucsmában meg mittudomén miben előadni a sztorit, mert bőrdzsekiben és öltönyben ugyanúgy érvényes az üzenet. Ugyanígy például a Rómeó és Júliát is ezerféleképpen előadták már, mert ott is a történet számít, a szerelmesek drámája, nem kell feltétlen a középkori Veronában játszódnia. Inkább kritizáljátok azt mondjuk, hogy Istvánból egy pufók anyámasszonykatonája lett, hogy Koppány egy pszichopata, vagy valami, de ne a kiegészítőket, mert ezzel csak annyit árultok el, hogy gőzötök nincs a előadás lényegéről, és a korábbi változatok is csak azért tetszettek, mert hú de nagy magyarok ezek az éneklő subás emberek.
2013. szept. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!