Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mért van az, hogy bizonyos...

Mért van az, hogy bizonyos témakörökben (pl. vallás, könnyű drogok, vegetarianizmus, abortusz, eutanázia, sorolhatnám még. ) az ellenzők és a mellette állók is mindig csak ugyanazokat a felszínes érveket pufogtatják?

Figyelt kérdés
2009. nov. 8. 11:23
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Én is elgondolkodtam a kérdésen, de én még a magyarázatod után is úgy gondolom, hogy nem lehet eldönteni mivel:

"ha Anna házas (és itt tökmindegy, hogy ki a férje), akkor Anna (aki házas) szerelmes Zoltánba, aki nem házas, tehát a válasz igen. "

"ha Anna nem házas, akkor Béla (aki házas) szerelmes Annába (aki nem házas), tehát a válasz igen. "


Annáról nem lehet tudni, hogy házas-e vagy sem, te is csak azt írtad, hogy HA. De ilyen alapon akármelyik lehet a válasz, ha elé bigyesztjük a "HA" szócskát.

A második mondtatnál meg nem lehet az első mondatból következtetni, hogy Anna nem házas, mert ez nem bizonyíték rá.

2009. nov. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%

kedves utolsó!


leírom mégegyszer, hátha most meg fogod érteni. (ha nem, így jártál)


Anna vagy házas, vagy nem. Nem tudjuk, de más lehetőség nincs.


akár az, akár nem az, valamelyik pasivival olyan a "kapcsolata", hogy a kérdésre igen a válasz. ezért a kérdés anélkül megválaszolható, hogy tudnánk házas-e vagy sem. méghozzá igennel.

2009. nov. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Ok! Én elfogadom, hogy rossz választ adtam, és valóban az igen a jó.


Viszont szerintem nem egyetlenegy kérdésből kellene leszűrni a másik ember személyiségét, mert az éppen olyan felszínes megállapítás, mint ami miatt feltettem az én kérdésemet...:)

2009. nov. 8. 15:34
 24/32 anonim ***** válasza:

Na jó, nem kötök bele még egyszer abba amit írtál. Elfogadom, de nem tartom jó válasznak. Logikátlan.

Amúgy megértem amit írsz, de még mindig lennének kérdéseim, mert nekem ez így nem egészen helyes.

De akkor így jártam.

2009. nov. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Nem logikátlan, ezt egy becsapás egy kis játék és nem bizonyíték...
2009. nov. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%

"Viszont szerintem nem egyetlenegy kérdésből kellene leszűrni a másik ember személyiségét, mert az éppen olyan felszínes megállapítás, mint ami miatt feltettem az én kérdésemet...:)"


semmi személyiség leszűrés.

egész egyszerűen nem gondolkodnak. ez nem személyiségi kérdés, nem inteligencia kérdés.


Ez a kérdés, pontosabban az angol változata, egy kutatómunka lezárásaként született, ami azt vizsgálta, hogy okos emberek miért csinálnak hülyeségeket (ez volt a lényege).

a kutatás eredmény az volt, 10 emberből 8 egyszerűen nem gondolkodik. lenne esze, lenne képessége, de nem használja.


ebben a feladatban nincs semmi kihívás. nincs semmi trükk. nem nehéz. csak annyit kellett volna csinálni, amit egyébként egy szimpla matematika feladat megoldásakor már az általános iskolában is begyakorol az ember, hogy megnézi mi van akkor HA.


Te is csináltad legalább ezerszer. Dolgozatot írtál belőle, valószínűleg nem egyesre. Megtanultad.

Akkor miért nem használod?

Se te, se az emberiség 80%-a.


ez a válasz a kérdésedre:

Mert lusták vagytok gondolkodni.

2009. nov. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Ok! Lehet egy betanult sablon szerint is gondolkodni, de lehet máshogy is. Ezzel a tesztel csak egy felszínes eredményt fogsz kapni, hogy az adott illető nem az alapján vonta le a következtetést, ahogy esetleg helyes lett volna.(a matematika nyelvén)


Van egy autista kisöcsém. Mikor még nem tudták, hogy mi lehet a betegsége, elvittem egy intelligencia tesztre. Megadott feladatok és játékok alapján tesztelték. Én végig ott voltam és láttam, hogyan oldja meg a feladatokat (amiben nagyon is volt logika), csak épp nem úgy és nem azzal a logikával, ahogy azt a pszichiáternő elvárta volna. Természetesen rögtön kijelentette, hogy

a kisöcsém enyhe fokon értelmi fogyatékos.

Azóta szerencsére több orvosnál is volt szerencsénk és kiderült hogy még csak kicsit sem az intelligenciájával van probléma, mert bizonyos dolgokban jóval az átlag fölött van.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy egy dolgot több irányból is lehet nézni.

2009. nov. 8. 17:02
 28/32 A kérdező kommentje:

13:49-es!


Igen, ez is egy érv, hogy mindenkinek a magánügye, sem a másik embernek, sem az államnak nem kéne beleszólnia ezekben a témába.

Ezt is rengetegszer lehet hallani és ugyanerre ráérvelnek egy másik üres frázissal!


Viszont a segglyukas hasonlatod az tetszett...:)

2009. nov. 8. 17:06
 29/32 anonim ***** válasza:

könnyebb előre kitalált érveket újra elkántálni mint alaposan végiggondolni valamit, pláne ha ilyen vitatott témákról van szó.


meg van akit nem is érdekel a sok spekuláció, mert túl elvontnak tartják.

2009. nov. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

"Lehet egy betanult sablon szerint is gondolkodni, de lehet máshogy is. Ezzel a tesztel csak egy felszínes eredményt fogsz kapni, hogy az adott illető nem az alapján vonta le a következtetést, ahogy esetleg helyes lett volna.(a matematika nyelvén)"


:))))

a hibás eredmény, az hibás eredmény.

ez nem a zen, hogy az utazás számít, nem a cél.

mellékesen te még csak nem is utaztál. az első problémánál megálltál és azt mondtad, hogy nem lehet megmondani. ismerd be.


ezen nem kell megsértődni, ettől nem vagy buta, sőt az is lehet (bár arra csak 2% esély van), hogy nálam magasabb az IQ-d.


de nem használtad az eszed. ismerd be és változtass rajta. ennyi.

2009. nov. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!