Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mért van az, hogy bizonyos...

Mért van az, hogy bizonyos témakörökben (pl. vallás, könnyű drogok, vegetarianizmus, abortusz, eutanázia, sorolhatnám még. ) az ellenzők és a mellette állók is mindig csak ugyanazokat a felszínes érveket pufogtatják?

Figyelt kérdés
2009. nov. 8. 11:23
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

Nyugi! Nem sértődtem meg!


Örülök, hogy feltetted a kérdést! :)

2009. nov. 8. 20:53
 32/32 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az a baj ezekkel az érvekkel, hogy felszínesek, hanem hogy túl vannak használva. Van, aki egy felszínes érvvel kezdi, de van mögötte gondolat, tartalom, kibontakoztatja, és rendkívül jól lehet róla vitatkozni. A baj az, hogy a többség nem tudja, miért hiszi, amit hisz, nem gondol bele, és nem is akar.

(Az abortusz meg az eutanázia téma szerintem egyenes leszármazottja a vallásnak.)

Ha egy abortusz ellenző azt mondja, az élet a fogantatásnál kezdődik, hiába próbálom meggyőzni, hogy "de tudományos kísérletek bizonyítják", ő csak rázza a fejét, mint egy makacs kisgyerek. Bele se gondol, hogy talán értelme van annak, amit a másik mond. Csak mert a Pápa azt mondta. Ja, és neki nem kell orvosi diploma, mert ott van isten. És elérkeztünk a valláshoz.

2009. nov. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!