Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt olyan ember aki úgy...

Kismutyesz_ kérdése:

Van itt olyan ember aki úgy élte meg a középiskolás éveit, hogy nem tudott beilleszkedni a 4-5 év alatt?

Figyelt kérdés
Aki abban a cipőben járt, mint most én azzal a személlyel szívesen elbeszélgetnék privátban, hogy hogyan vészelte át ezeket az éveket. De a kérdés alá is szívesen várok válaszokat.

2013. okt. 7. 00:25
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
És ti hogyan bírtátok ki ezeket az éveket?
2013. okt. 7. 17:44
 12/27 anonim ***** válasza:

Én úgy, hogy kivártam. Hogy majd úgyis vége lesz: utána meg leteszek valami tanfolyamot / így lett, na ott már más volt, vegyes korosztállyal, pályakezdő munkanélküliek között / és utána pedig munkát kerestem és találtam.

A sulikban igyekeztem a tanulásra koncentrálni és azokkal foglalkozni, akikkel kedveltük egymást. Másként tényleg sokkal rosszabb lett volna a helyzet.

Én a 80-as-90-es években jártam iskolába.Természetesen, a helyzet nem változott, ahogy olvasok meg hallok róla. Mindig voltak olyanok, akiket kiközösítettek, akik kilógtak a sorból.

Nemrég írták valamelyik újságban, hogy változtatni kéne ezen: közösségi programokat szervezni, beszélgetéseket az osztályokban, persze a tanárok bevonásával. Hogy visszaszoruljanak / ha már megszűnni valószínüleg nem fognak / ezek az esetek. Mert sok diákot nem csak lelkileg, testileg is bántanak. Most már annyiból is rosszabb a helyzet, mint az én diákkoromban volt, hogy az Interneten kersztül is lehet alázni egymást / fotókal való manipulálás, visszaélések, videók, stb. /.

2013. okt. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Én nem bírok ki 5 évet így...
2013. okt. 8. 16:46
 14/27 anonim ***** válasza:

Figyelj, valahogy ki kell húzni. Persze, elég soknak tűnik 5 év. Csak sikerül legalább 1-2 olyan embert találni, akivel jól megvagy. Muszáj! Ha az osztályodban nem is, másik osztályból. Én is találtam valakit, akivel barátnők lettünk! 1-gyel lejjebb járt, mint én.

Vagy végső esetben iskolát váltani.

Én szorítok Neked!

2013. okt. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Iskola váltás segítene, mert volt egy konfliktus ami miattregy gyerek már utál is az osztályban. És már rémálmaim is vannak a sulival kapcsolatban. Csak a szüleimet nehéz meggyőzni. Nem is akartam ezt az iskolát. Pszichológusom majd csak fel nyitja a szemüket.
2013. okt. 8. 20:11
 16/27 anonim válasza:

Sokat számít, ha valaki gimnáziumba jár, mert a középsuli azt jelenti, hogy valami más szakot is tanulnak. Tehát nem a tanításra mennek rá, hanem egy másik szakra. Én vendéglátós voltam, de azt tudom, hogy a vendéglátós középiskolák kivétel nélkül mind szarok, bár a többinél is ez a helyzet. Ez azért van, mert hagyják a tanulókat elszemtelenedni, a tanárok nem küldik el őket, mert szegény gyereket nem vennék fel máshova.

Na és?? Attól hogy nem veszik fel, még elküldhetnék őket... A tanárok mindig a "rendszert" hibáztatják, komolyan, mintha össze beszéltek volna, közben ők nem képesek tanítani. Azt mondják, hogy lebutítják az oktatást, közben az oktatás ő maguk. Tehát nem az rendszer oka, hanem az övék, és a tanulmányok romlásának az oka az ő hibájuk is, de azt sem veszik figyelembe, hogy tanulók többsége egy primitív, érzéketlen állat, akiket nem szabadna ember közelébe engedni. Az összes hülyét el kéne paterolni valahova, és befogni valamilyen közmunkára. A való életben úgy sem fognak többre menni, max elkezdenek bűnözni is.

Nem csoda hogy nehezen illeszkedsz be, tudod aki szereti az önállóságot, és nem káromkodva, és köpködve akar drogozni a WC-ben (tanóra alatt), az mind így jár.

A beilleszkedés egyébként azt jelenti, hogy elfogadod mások viselkedését. Szerintem nálad nem ez a gond.

2013. okt. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Ha már pszichológus is bekerült a képbe, akkor már igencsak komoly a helyzeted.

Bízzunk benne, hogy sikerül neki a szüleidet meggyőzni és másik iskolában folytathatod a tanulmányaidat, ahol jobban fogod érezni magad.

Előző: a vendéglátósokról én se hallottam sok jót, nem is értem, miért kell ennek így lennie.

2013. okt. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Én is vendéglátóipariba járok, pedig az informatika érdekelt mindig is amire tojnak a szüleim. Azt hiszik, hogy ezzel többre megyek. Pszichológushoz még a nyár elején kezdtem el járni kéz remegés miatt. Akkor még általános iskolából álltam ki. De érzem, hogy meg fogok bolondulni. Nem tudom már önmagamat adni, mert egy ideg vagyok már. Egy cigány gyerek folyton be jár az osztályunkba aki negyedikes. Az is irritál. 22-én megyek megint pszichológushoz, de hogy addig ki-e bírom idegileg azt nem tudom. Az igaz, hogy év közben már nem lehet át menni másik suliba? (szlovákiai törvény szerint)
2013. okt. 9. 19:56
 19/27 A kérdező kommentje:
Ja és már 3x volt rémálmom a sulit illetően egy hónap alatt.
2013. okt. 9. 19:57
 20/27 Angelik@ válasza:

Szia.

Nagyon sajnálom hogy ilyen gondjaid vannak. Sajnos elég gyakori ez a helyzet. Én is ebben a cipőben jártam, két évig bírtam. Nem szívesen beszélek erről, de tudni kell hogy én transzszexuális lány vagyok. A legjobb célpont voltam mindenki számára. Ráadásul szüleim jóvoltából fiú iskolába kerültem. Gondolom mondanom sem kell, hogy minden napom egy rémálom volt. Könyörögtem hogy hagy váltsak iskolát, de nem engedték. Közben depressziós lettem, erről inkább nem írok többet...

A lényeg hogy két év szenvedés után, észrevették hogy ez tényleg komoly és váltanom kell. Szintén vendéglátós iskolába kerültem, ahol vegyesen voltak fiúk-lányok, nekem ez már borzasztóan nagy segítség volt. Sosem voltam/leszek nagy társasági ember a sérelmek miatt sem, de nagyon örülök hogy már túl vagyok rajta. Te is túl leszel!:)

Kívánom neked a változást és hogy javuljon a helyzet. Kitartás:)

2013. okt. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!