Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt olyan ember aki úgy...

Kismutyesz_ kérdése:

Van itt olyan ember aki úgy élte meg a középiskolás éveit, hogy nem tudott beilleszkedni a 4-5 év alatt?

Figyelt kérdés
Aki abban a cipőben járt, mint most én azzal a személlyel szívesen elbeszélgetnék privátban, hogy hogyan vészelte át ezeket az éveket. De a kérdés alá is szívesen várok válaszokat.

2013. okt. 7. 00:25
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak ilyen gondjaim középiskolában. Bár én tele voltam kisebbrendűségi érzéssel (nem vagyok roma, hanem más okok miatt), emiatt szabályosan féltem közelebb kerülni az osztálytársaimhoz. Volt 3-4 ember, akikkel jobb viszonyban voltam, de az osztály vezető egyéniségeitől valahogy féltem mindig. El nem tudtam volna képzelni, hogy elmenjek velük iskola után sörözni vagy ilyesmi.


Ma azonban már nagyon bánom... Azt gondoltam, hogy ki akarnak közösíteni, utálnak, és csak az utolsó évben jöttem rá, hogy engem mindenki szeret. Egyszer jellemzéseket kellett írni egymásról, s rólam azt írták, hogy a 4 év alatt rám még senki nem tudott haragudni. Én csendes voltam, szerény, és ha valaki szólt hozzám, azzal kedves.


Azóta megtanultam hogy lehet bármelyik emberrel elbeszélgetni, így már nagyon bánom, hogy a középiskolás éveimet így elrontottam.


Szerintem ne így állj neki, hogy átvészeled a napokat, hanem próbálj meg közelebb kerülni hozzájuk. Ez persze erőltetve nem megy, hiszen az visszataszító lehet, de valahogy próbálj meg jóba lenni az osztály vezető egyéniségeivel. Ha ők rosszak, nem kell feltétlenül neked is olyanná válnod, de attól jóba lehetsz velük. És ha egy idő után elmúlik a szorongásod velük szemben (márpedig ha sokat kommunikálsz velük, elmúlik!), utána sokkal nagyobb kedved lesz neked is járni iskolába. Persze ha már több éve vagytok osztálytársak, úgy nehezebb ezt megtenni.


Amúgy mik azok az okok, amik miatt nem tudsz beilleszkedni? Csúnyának érzed magad, vagy van valami lelki sérülésed? Ide leírhatod nyugodtan, úgysem tudja senki hogy ki vagy. :)

2013. okt. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Én csendesebb, zárkózottabb voltam mindig.Vagyis jobban fogalmazva inkább különc, önfejű egyéniség.Ennek ellenére mindenhol összeszedtem egy-két barátot, ami nekem elég is volt mert inkább a minőségre, nem pedig a mennyiségre mentem barátság terén.Egyébként a nagymenőt játszó, osztály hangadói, nyalifalik meg a szófosógépek amúgy is az idegeimre mentek, kifejezetten nem csíptem őket, mert az ilyen ember nekem sok, mint egy zsák hangya.A divatbábokat is hasonló módon mellőztem.
2013. okt. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Fogod magad és szépen átiratkozol informatikára, aztán majd a szüleid tudomásul veszik.(Volt már olyan szülő a világtörténelemben, aki csak akkor jött rá, hogy át kellett volna iratni a gyermekét, mikor öngyilkos lett...).Van szülő, akit az Isten sem képes meggyőzni.Már az hiba volt, hogy nem azt támogatták, amihez neked kedved lenne.Ne hagyd, hogy elszúrják az életed!Ami nem megy, nem szabad erőltetni!Nem egy olyan diákról tudok, aki magának intézte a be,illetve átiratkozást, te is megtudod tenni.

Az informatikával többre fogsz menni, mint a vendéglátással, az informatikusok most keresettek és a fizetésük is jobb általában, mint egy vendéglátósnak.

2013. okt. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Angelik@ válasza:

"Ha ők rosszak, nem kell feltétlenül neked is olyanná válnod, de attól jóba lehetsz velük. "

Ez sajnos nem egészen így van. Amit ők viccesnek tartanak, az lehet neked megalázó vagy sértő. Te is beállsz a sorba és vihogsz mint egy hülye gyerek, vagy nem lesz rád szükségük. Nem hiányzik olyan a csapatba sosem, aki majd jól leteremt ha hülyeséget csinálsz. Szerintem a kérdező talán értelmesebb az átlagnál ebben a korban és ami nekik még vicces, azt ő már rég elfelejtette...

2013. okt. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Angelik@ fején találta a szöget! Éppen azért nem tudok beilleszkedni, mert sokkal értelmesebb vagyok. Megvan a 16 éves emberhez méltó értelmi szintem (mások mondták, szóval nem vagyok egoista). Olyan idióták vesznek körül engem, hogy undorodom a sulitól. 1-2 értelmes ember van, de ők sajnos nem az osztálytársaim. És a sok barom között 1-2 értelmes kevés. Főleg, hogy végzősök. Megy az osztályom Budapestre kirándulni, én kitaláltam valami ürügyet, hogy ne kelljen átvészelnem velük egy kirándulást. Régen általános iskolában szinte minden kiránduláson ott voltam az értelmes legjobb barátommal, de így... Gyomorforgató az egész, már össze-vissza alszom éjjel. És a pincérkedés a rémálmom, mert remegnek a kezeim, és nem bírom a tömeget. Általában emberek között fordul ez elő. A szüleim azért ellenzik az informatikát, mert ott erősebb a matek... Pedig járnék korrepetálásra is. Egyik válaszoló írta, hogy volt aki már magának is el tudta intézni az átiratkozást. Ezt szülői engedély nélkül gyerekként mégis hogyan lehet kivitelezni? Ja és a másik amit mondanak, hogy mi van akkor ha nagyot koppanok, mert ott is ugyanilyen idióták lesznek? Hát én már a kezdetektől 4 idióta sráccal jártam egy osztályba akik a menőkkel lógnak folyton, és most is... Én nem igy akarom a gyerekkorom utolsó 2 évét leélni. Történt már velem ez-az, ami miatt megkomolyodtam. El veszitettem olyat akit szerettem stb... Más ezt nem élte át az osztályban. Segítsetek, hogy hogyan érhetném el, hogy mehessek át másik suliba. Azt se bánnám ha a 21 km-re lévő városba mehetnék ugyanilyen suliba, mert ott legalább van egy fiú akivel jól kijövök. De a buszozást is ellenzik, mert korábban kell felkelni. Pedig még senki nem halt bele. És öngyilkossági gondolataim vannak már így is 1 éve. Már arra is gondoltam, hogy elkezdem magamat vagdosni, hogy feltűnjön nekik, hogy gyomorforgató ez az egész. :((
2013. okt. 14. 16:44
 26/27 Angelik@ válasza:

Én szintén felszolgálónak tanultam és most nyögöm. Mindenképp válts ha rosszul érzed magad a vendégek közt. A szakma megköveteli az önbizalmat, hogy határozottan oda lépj és ledaráld amiért fizetnek. Mosolyogj, még akkor is ha elküldenek a francba.Ez nem megy mindenkinek. Én sem bírtam, nem bánom hogy megvan a szakma, kitudja még jól jöhet. De én azt javaslom válts és csináld azt amit szeretnél. Később sokkal körülményesebb munka mellett és az anyagi részét nem is mondom...

Az utolsó két sort most verd ki a fejedből. Értelmes fiú vagy, a megoldás a szemed előtt van. Vegyél magadon bátorságot, merj változtatni az életeden. A szüleidnek támogatniuk kell a döntésedben, ülj le velük beszélni többször.

2013. okt. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Én akarok változtatni, de hiába beszélek velük többször. Pszichológusom azt mondta, hogy várjak őszi szünetig ami itt van már a nyakamon. Talán célszerű lenne neki megmutatnom ezt az egész kérdést itt az oldalon. Hátha így ő is megérti, hogy egy "börtönben" vagyok.
2013. okt. 14. 18:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!