Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek nagy szegénység...

Szerintetek nagy szegénység van ebbe az országba? Szerintem borzasztó a helyzet.

Figyelt kérdés
2009. nov. 11. 10:36
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
erre nem tudok mit írni ha nektek ez a luxus,akkor ez legyen a legnagyobb örömötök.nekem más,nem iszok nem dohányzok,nem drogozok. stb...ezt nem írtam sehol!de nekem mást jelent jobban élni mint hogy víz folyik a csapból...felesleges ide bármit írni itt nem az utca emberei írogatnak....őket kéne meg kérdezni....
2009. nov. 11. 19:34
 32/44 anonim ***** válasza:
50%

Nem kérdezni kell őket, hanem megnézni.

Amit mondanak, az az esetek jó részében nyavajgás lesz (tisztelet a kevés kivételnek). Inkább meg kell nézni, hogy mire költi a pénzét. Abból hitelesebb képet kapnál.

2009. nov. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
Szerintem a borzasztó az eléggé túlzás, vannak sokkal rosszabb helyek is, itt annyira nem rémes a helyzet. Persze nem USA-hoz meg nem is Nyugat-Európához kell mérni magunkat, mert annak semmi értelme: évszázadok óta virágzó a gazdaságuk, ellentétben velünk.
2009. nov. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

Hát, tudjátok én már jártam jónéhányszor a lenézett Balkánon...itt sokan azt hiszik, ott aztán tombol a szegénység. Persze ott is vannak szegények, de ott is vannak bőven jómódú emberek. Szerbiában a fizetések a hazaiakkal egy szinten vannak... Ne csak a nagyvárosokat nézzétek Mo.-n, hanem lássátok a vidéket, a kistelepüléseket is! Ott bizony nagy a szegénység! A 80 éves, nyugdíjas nénik, bácsik kénytelenek a kiskertjükben görnyedni, hogy legyen valami, amit el tudnak adni pár száz forintért a piacon, hogy ki tudják egészíteni a nyugdíjukat. A 84 éves nagymamám nyugdíja kb. 30 ezer forint...Szerintetek ebből meg lehet élni?

A cigi és az alkohol más téma. Szerintem se sírjon az, aki ezekre még bír költeni! A karácsony meg ne az ajándék áráról szóljon, hanem arról a szeretetről, amit az iránt érzünk, akinek vesszük, készítjük. Nálunk a családban csak a gyerekek kapnak bolti ajándékot, a felnőttek (unokatestvéreim) sk. készített dolgokat adnak egymásnak. Ezek az ajándékok sokkal személyesebbek, mint a boltban kapható tömegcikkek, bennük van az a szeretet, öröm, amivel készítjük őket...Én sokkal jobban örülök az ilyen ajándéknak, mint bármi másnak. Kedves kérdező, ha a Te családod "más", akkor valahol ott a hiba...talán változtatni kéne néhány dolgon....

2009. nov. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:
igen más az én családom,de kíváncsi lennék ha egy papircsákot adnál milyen öröm érné a te családod!!!na eböl elég...akkor itt mindenki elégedett ennek örülök.további ilyen boldogságot azoknak akiknek ez mind szép és jó!
2009. nov. 12. 12:45
 36/44 anonim ***** válasza:
7:59-es Ok, akkor viszont Szerbiából se csak a nagyvárosokat nézzük, nézzük meg ott is a vidéket. Bár egyébként Szerbiában tényleg egész jó az életszínvonal, inkább Romániát, vagy még inkább Ukrajnát érdemes megnézni, ott aztán van szegénység. Én írtam az egyik korábbi hozzászólásban az Ukrán orvost, aki 21000Ft-ot keres. Nos ezt akkor egy kicsit részletesebben is kifejtem, mert az a válasz jött rá, hogy de ott olcsóbb az élet. Az élet tényleg olcsóbb, de nem annyival, a cigi persze 4-ed, 5-öd annyiba kerül, mert nincs rajta annyi adó, és persze a magyar ember ha kimegy csak ezt jegyzi meg, hogy milyen olcsó volt a cigi. Azonban az átlag élelmiszerek, amin nincs ilyen sok plusz adó nálunk, ott sem annyival olcsóbbak, nagyjából itthon 1,5-szeresek az árak, egyedül a legalapvetőbb élelmiszernek számító kenyér az, ami csak 60-70Ft, tehát kb harmad áron van. De a felvágottak például még drágábbak, mint itthon, nem is nagyon lehet kapni (most a nagyvárosok nagy bevásárlóközpontjairól van szó), elég szűkös belőle a választék. Amire konkrét árat tudok mondani az pl a túrórudi, ami 40-50Ft között volt tehát alig olcsóbb mint itthon, vagy a májkrémkonzerv is 30-50Ft között van. A legolcsóbb csoki 25Ft, de ehetetlen, az ehető már 40-50Ft-nál kezdődik. A közművek árait nem tudom, de azok valószínűleg jóval olcsóbbak, mint nálunk, tehát azon lehet spórolni. De 21000Ft akkor is nagyon kevés, ráadásul az ő fizetése a környéken jónak számít, az átlag inkább 15000Ft, de van olyan ember, aki 9000Ft-ot keres, és ebből kell eltartania egy családot, mert munkahely meg alig van. Na most ha pl van egy rokon Kijevben, ami azért nem egy ritkaság, akkor a legolcsóbb vonatjegy egy főre oda-vissza 6000Ft, tehát jó eséllyel egy évig kell arra félrerakosgatni, hogy egy átlagos 4 tagú család ellátogasson a rokonhoz.
2009. nov. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
66%

"igen más az én családom,de kíváncsi lennék ha egy papircsákot adnál milyen öröm érné a te családod!!!na eböl elég...akkor itt mindenki elégedett ennek örülök.további ilyen boldogságot azoknak akiknek ez mind szép és jó!"


Nem elégedett itt a többség egyáltalán. Csak te képzeled bele a szavak mögé.

A különbség annyi, hogy mi nem rinyálunk, mint te. Elfogadjuk, hogy a sorsunkon mi tudunk csak változtatni, és nem másokban kell keresni a hibát, meg nem nyavajogni kell.

2009. nov. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
nem sírok és nem nyávogok!!!!csak látok és nem csak nézek!!!!!
2009. nov. 12. 14:05
 39/44 anonim ***** válasza:
A helyzet nem a szegényebb országokhoz képest borzasztó, hanem az ország korábbi állapota és mára már megszűnt lehetőségeink miatt.
2009. nov. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%

"nem sírok és nem nyávogok!!!!csak látok és nem csak nézek!!!!!"

Ideges vagy? Minek kérdezel, ha felhúzod magad rajta? És minek kérdezel, ha már úgyis tudod a választ és lehurrogsz mindenkit, aki mást mond?

Egyébként tényleg rinyálsz. Ha nem rinyálnál, akkor eleve nem is kérdeztél volna ilyet. És nem raknád tele felkiáltójellel a hozzászólásaidat.


Szerintem csillapodj le, szakadj el a nettől, kezdj el dolgozni meg tanulni, utána majd ha letettél valamit a társadalom asztalára, akkor érdekes lehet majd a véleményed.


A kérdésed most sem baj. A gond csak az, hogy ez részedről egyáltalán nem kérdés.

Meg ugyan tényleg látsz te, de azért a szemellenzőt nem ártana levenned végre, hogy olyat is megláss, amit eddig nem voltál hajlandó. A tanulás meg különösen hasznos lehet, mert javítja a szövegértelmezési képességet.

Sok sikert!

2009. nov. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!