Hétköznapi luxus?

Figyelt kérdés
Ti is megfigyeltétek, hogy akinek kevesebb jutott az élettől (szegényebb), az inkább választja a hétköznapokban a luxusmárkát (illetve amit Ő annak tart), mint a jobb módúak? Ha valakinek nem telik márkás új autóra, akkor pl. vesz egy csúcskategóriás okostelefont. Ha nem telik arra sem, akkor valami olcsóbb dologból veszi meg a "legjobbat". Ha arra sem, akkor meg beül a Mekiben egy "jót" enni stb. Közben a tehetősebbek, akik azért nem ezüstkanállal a fenekükben születtek, mondjuk középosztálybeliek, jobban megnézik, mire mennyit adnak ki, és nem ciki nekik a saját-márkás akármi egy áruházláncból? Jól látom, vagy csak én értelmezek félre valamit, esetleg nincs is így, csak én akarom így látni?

2013. okt. 17. 17:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Pontosan.
2013. okt. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha esetleg arra céloztál, hogy én pontozgattam, el kell, hogy keserítselek, senkinek nem adtam, se zöld, se kék, se piros kezet.
2013. okt. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Hahó, nem azt mondtam, hogy ne költsünk a szalagavatóra. de Két lehetőség volt, egyik az, hogy a helyi társastáncklub ingyen és bérmentve ad a keringőhöz ruhákat a lányoknak, a másik, hogy kölcsönöznek, aki amennyiért tud. És nem a pénzesebbek szavaztak a kölcsönzésre...
2013. okt. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem célozgattam senkire és semmire. Pont azt írtam, amit írni szerettem volna. Arról írtam, aki lepontozta a válaszokat, és azt írtam, amit gondolok erről. (Ma reggel is így látom.) ;) Akinek nem inge, minek venné magára???
2013. okt. 18. 07:47
 15/16 anonim ***** válasza:
Még visszatérve a szalagavatóra, nálunk meg pont a keringős ruháknál volt az, hogy nekünk is lett volna arra lehetőség, olcsóbban szerezzük be őket, csak hát akkor mindenkinek egyforma lett volna. Erre jöttek a módosabbak, hogy már pedig mindenkinek különböző kell, ezért mindenki egyesével szerezte be őket eléggé borsos áron.
2013. okt. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Meglehetősen tehetős családból származom és ezt a jelenséget már én is észrevettem. Nekem "hülye" telefonom van, nincs kocsim, bringával járok a városon belül. Az ismerőseim, akik egyáltalán nem tehetősek annál inkább ficánkolnak. Ez a mi ballagásunknál is észrevehető volt. Én szolid vagyok, vannak kedvenc márkáim, de nem nagy márkajelzésekkel. Nem szeretem a feltűnősködést. Megfizetem a minőséget a ruháknál és a lábbeliknél, meg inkább utazgatok. Nálunk is az megy, hogy az a valaki, aki mutatja, aztán meg megkérdezik, hogy honnan van pénzem arra, hogy elutazok ide és oda. :)
2013. okt. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!