Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit eszik sok ember azon a...

Mit eszik sok ember azon a neven, hogy Noel? Csak szerintem borzasztó?

Figyelt kérdés
Külföldről átvett divatnév, ráadásul nem is szép, mégis mostanában sokan adják.
2013. okt. 17. 19:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Aha, szóval fiú. Nem, nem jön be ez a név. Már csak azért sem mert nem volt számomra tiszta a nem. Egy férfi név legyen férfias hangzású, egy női név legyen nőies hangzású, legalábbis nekem :D
2013. okt. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Nem kell magyarázkodni arról, ha tetszik valakinek és nem provokációnak szántam a kérdést. Csak nem értem, miért adják manapság olyan sokan.
2013. okt. 17. 20:21
 13/25 anonim ***** válasza:
74%

"ezek szerint ti sem tisztelitek az én véleményemet."

Mit tiszteljünk azon, hogy ízlésbeli dolgokon akarsz vitatkozni??? Óvodás szint...

2013. okt. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
75%

"Nem kell magyarázkodni arról, ha tetszik valakinek "


"Mit eszik sok ember azon" "szerintem borzasztó" mégis "sokan adják"


Akkor mégis milyen választ vársz, ha nem magyarázkodást? Mert nyilván azt te is felfogtad, hogy van, akinek tetszik. Vagy erre nem is gondoltál? Dehogynem. Akkor? Nem azt vártad, hogy magyarázkodjanak, hogy mégis miért tetszik nekik.


Nem, várj... Azt vártad, hogy majd mindenki ideírogatja, hogy igazad van, de szar név. És akkor majd jól érzed magad, hogy te mennyivel okosabb és felsőbbrendű vagy.

2013. okt. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, te sem vagy sokkal kultúráltabb.:) Olyan dolgokat akarsz belemagyarázni a kérdésembe, amikről szó sincs és te mondod, hogy én szeretnék vitatkozni...Oké, tudomásul vettem, hogy tetszik neked ez a név, te is vedd tudomásul, hogy nekem nek és ennyi, nincs ezen mit tovább ragozni.
2013. okt. 17. 20:33
 16/25 A kérdező kommentje:
kulturáltabb, bocsi, elírtam
2013. okt. 17. 20:34
 17/25 anonim ***** válasza:
56%

Használati útmutató a gyakorikerdesek.hu weboldalhoz


Milyen szabályokat kell betartanom a kérdés kiírásakor?


Ne kérdezz olyat, hogy "Mi a véleményetek", mert ez nem elég konkrét, nem létezik rá helyes válasz!


(A lap alján található GYIK tartalmazza a fentieket.)


Tudom, nem szó szerint kérdezted, hogy "Mi a véleményetek?", de a Használati Útmutatóban nem az szerepel, hogy ne kérdezd azt, hanem hogy ne kérdezz olyat, hogy ...


Amúgy, akik ezt a nevet adják szeretett gyermeküknek, azoknak nyilván tetszik. Tetszhet olyanoknak is, akik nincsenek abban a helyzetben, hogy nevet adjanak valakinek. Ez neked nem tetszik. Nekik pedig nem tetszik, hogy neked nem tetszik, hogy nekik tetszik...

Persze ez nem ördögi kör, könnyű kilépni belőle. Ugyanis egyáltalán nem számít, hogy neked, vagy a veled egyetértőknek tetszik-e, vagy sem.

2013. okt. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
26%

Noel szerepel az MTA Nyelvtudományi Intézete által anyakönyvi bejegyzésre alkalmasnak minősített utónevek jegyzékében, a férfinevek között.


Az ORIGO utónévtára szerint névnapjai: május 13. és december 25.


Tárgyszerűen ezeket lehet a névről megtudni. A többi: vélemény.


Igen, idegen eredetű (francia) név. De Kérdező, ha szánsz rá időt, megnézheted az említett utónévtárban különböző nevek eredetét. Nagy az esély, hogy neved, családtagjaid nevei, szintén idegen eredetűek.


A név az, amit az élete után, egész életére szólóan kap a gyermek az édes szüleitől. És te borzasztónak merted nevezni? Persze csak úgy, érdeklődésképpen.


Belegondoltál, hogyan éreznéd magad, ha az általad izgalommal, szeretettel várt gyermeknek adott nevet valaki borzasztónak nevezné?

Kivétel nélkül minden név olyan, hogy többeknek, többféle okból nem tetszik. Csak van bennük annyi tisztelet mások iránt, hogy ezt a véleményüket megtartják maguknak. Ők nem fogják azokat a neveket választani, és kész.


A legkevesebb, hogy bocsánatot kérsz.

2013. okt. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Miért kérnék bocsánatot? Szerintem igenis borzasztó név, ez az én véleményem, sajnálom, ha sokan nem tudják elfogadni. Ha meg már itt tartunk, te hogy jössz ahhoz, hogy megmondd, mit tegyek?
2013. okt. 18. 11:01
 20/25 anonim ***** válasza:
54%
Lányom, kérlek, segíts már! Különböző szinonima szótárakat böngésztem, de nem találtam olyat, hogy Noel az borzasztó lenne. A borzasztónak egész mások a megfelelői. Te honnan vetted ezt azt összefüggést?
2013. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!