Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak erős idegzetűeknek! A...

Csak erős idegzetűeknek! A hamvasztást vagy a koporsós temetést választanátok magatoknak?

Figyelt kérdés

A temetést követően a következő események zajlanak le a holttestben:

1. 160-190 óra elteltével alakul ki a zöldes elszíneződés a vakbél tájéka felett.

2. 380 óra elteltével a testen rothadásos vénahálózat kialakulás figyelhető meg.

3. 3-6 hét elteltével az egész altest zöldesen elszíneződött, valamint a nemi szervek is.

4. 5-7 hét elteltével megindul a rothadási gázok képződése, a holttest először a hasi részen elkezd puffadni (vízbe fulladtaknál a fej puffad először), megindul a hámleválás, rothadási hólyagok képződnek.

5. 16-23 hét elteltével a tetem éktelenül puffadt, az arc és a fej is a puffadástól eltorzult, a here és a herezacskó akár emberfejnyire is puffadt lehet. A haj és a szőrzet leválása figyelhető meg.

6. 8 hónap után eltávoznak a rothadási gázok, a tetem lelohad, a szervek összeesnek.

7. 32-48 hónap elteltével figyelhető meg a holttest putrid szétesése, a lágy részek barnás-fekete masszává alakulnak, a koponya, a bordák és a végtagok már szkeletonizálódtak.

Általánosan elmondható, hogy sírban fekvő halott legkorábban 5 év elteltével válik teljesen csontvázzá.



Hamvasztás:

A beszállítási és hűtési szakaszt követően megkezdődik az elhunyt hamvasztása. A kemencék mérete, és formája úgy került kialakításra, hogy egyszerre egyetlen holttest fér be. Szintén biztonságot nyújt a hamvasztókemence számítógépes vezérlési rendszere, mely csak abban az esetben engedi felnyílni az ajtót, ha az elhunyt hamvasztási száma be lett programozva. A hamvasztókemencébe történő bekezelést és kikezelést a számítógépen felül, még egy erre a célra megszerkesztett könyvbe is rögzítjük percre pontosan. A technológiai sorrend kizárja a testek összecserélésének a lehetőségét. A hamvasztókoporsóba kerül egy fémhasáb, melyen az elhunyt azonosító adatai szerepelnek. Ez a hasáb később bekerül a hamvakat tartalmazó belső urnába, így a hamvak a későbbiek folyamán is egyértelműen azonosíthatóak lesznek. Egy átlagos hamvasztás 60-70 perc alatt zajlik le. A kemencében már a bekezeléskor is 700-800 Celsius fok körüli hőmérséklet van, automata érzékelő irányítja a befújandó levegő mennyiségét, de a műveletet felügyelő szakszemélyzet szükség esetén be tud avatkozni a folyamatba. A hőmérséklet akár 1100 Celsiusra is emelkedhet. A hamvasztási folyamat befejezését követően kikezelik a hamvakat a kemencéből egy erre a célra kialakított edénybe, ahol 20 percet hűtjük. Ez az edény a hűlést követően egy porítóberendezésbe kerül, ahol cca. 4 mm3 nagyságura porítjuk a hamvakat.

A porítóberendezésből a hamvak az urnabetétbe kerülnek, amit még a hamvak behelyezését megelőzően ellátunk azonosítókkal (elhunyt neve, hamvasztási száma, hamvasztás napja, hamvasztást végző üzem azonosító betűjele).


Az urnabetét tetejét és alját összeforrasztjuk, lezárjuk. Ez az urnabetét fog belekerülni a díszurnába.

Miért van szükség porításra?

Egyes csontok – ha nem is maradnak egyben – nem por alakban kerülnek ki a kemencéből, ezért szükséges a porítás, hogy a hozzátartozóknak teljes egészében adhassuk át az elhunyt földi maradványait. Természetesen itt, a Csömöri Sírkertben is lehetőség van urnasírba, - kriptába, - fülkébe helyezésre, de szórásos szertartást is vállalunk. Igény esetén egy speciális hajóról a hamvak Dunába bocsátását is biztosítani tudjuk.


2013. okt. 26. 19:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Én temetést akarnék, bár gondolom ez drágább a sírdíjak miatt. Igazából mindegy, ha lehet választani, nekem akkor is szimpatikusabb, hogy van egy hely, ahol "nyugodhatok" és nem a nappaliban egy szekrényben fog csücsülni az összes földi maradványom.
2013. okt. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Bázisos kémhatású talajban zsíros testem szappaná változhat,savasban peddig akár mumifikálódhatok.Így van esély rá,hogy párezer év múlva megtaláljanak és múzeumba vigyenek.Na ehhez mit szól kedves kérdező?
2013. okt. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
60%

Egyiket sem, ha meghalok, azt szeretném, hogy valakik egyenek meg. Egy csomó hús van még egy holttesten, kár lenne azt veszni hagyni temetéssel vagy elégetéssel, pláne, hogy egy csomó ember éhezik. Nagyban lehetne csökkenteni az éhezést világszerte, ha rákapnánk a halottak megevésére.


Szóval a használható szerveket felajánlanám beültetésre, a többi, ehető részt meg darálják le kolbásznak. A csontokat meg megkaphatják a kutyák.

2013. okt. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Ha egy családtagomról lenne szó és rám lenne bízva, akkor vagy sima temetést, vagy hamvasztást ÉS temetést választanék.

Eddig mindenkit a családban sírba temettük, szerintem ez egy szép hagyomány, így van egy emlékhely, ahol néha leróhatjuk a tiszteletünket a halottunk előtt. Én már csak ilyen ódivatú emberke vagyok. :)

10-es voltam.

2013. okt. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
természetesen a temetést vàlasztom
2013. okt. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
3%
Le lett írva, hogy milyen undorító ahogy a hulla rothad. Na most valaki írja le, milyen finom illata van az égett döghúsnak.
2013. okt. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
91%

Jaj, most látom csak, ez itt a reklám helye!


De cuki vagy! "Halni készül? Válassza a Csömöri Sírkertet! Urnasír, -kripta, -fülke! Ami szem-szájnak ingere! Csak tessék, csak tessék! Akár a Dunába is beleszórunk, wazze!" :D

2013. okt. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 tanárúrkérem ***** válasza:
Még nem döntöttem, legyen meglepetés...
2013. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Én mindenképp a hamvasztást választanám, de annál is a szétszórós verziót, mondjuk nem vízbe, mert az undorító. Feleslegesnek tartom a drága síremlékeket.
2013. okt. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
hamvasztás, és ha meghalok itt lehessek velük állandóan a polcon, a szobában :)
2013. okt. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!