Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek is (fölösleges)...

Frigg kérdése:

Szerintetek is (fölösleges) butaság lenne?

Figyelt kérdés

Az egyetemen szociális munkát tanultam. Azért említem ezt meg, mert nagyon empatikus vagyok, és bennem van az, hogy szeretnék az embereken segíteni. Ami tőlem telt, eddig is megtettem. Volt/van egy régi nagy álmom: Afrikába kijutni (a direkt erre szervezett lehetőségek között) fél-egy évre, hogy segítsek az ott rászorulókon, ahogy tudok. De eddig szinte mindenki leszólta az ötletemet, főleg a családom. Mondva, hogy vagy megerőszakolnak, lemészárolnak, vagy megöl valami vadállat, vagy amúgy sem tudnék érdemben segíteni. Én továbbra is úgy érzem, hogy ez nem lenne teljesen fölösleges, de kíváncsi vagyok mások véleményére is.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. nov. 15. 14:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos már ott tartunk, hogy Magyarországon is akármikor megerőszakolhatnak, vagy meggyilkolhatnak, stb. Szerintem ha ezzel akarsz foglalkozni a jövőben, akkor igenis hasznos tapasztalat lehetne, amivel még segítesz is a rászorulóknak. A családod nyilván nagyon félt téged, ezért ijesztgetnek ilyenekkel. Én a helyedben meglépném, ha lehetőség adódna rá.
2013. nov. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én a családoddal értek egyet.De ha te nem akkor menj!
2013. nov. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%

2-es vagyok megint

Nálunk magyarországon is tudsz segíteni ha nagyon akarsz,itt is vannak rászorulók szép számban.A másik meg,hogy afrikából se jönnek ide nekünk segíteni.

2013. nov. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%
Menj, ha nagyon szeretnél. Nem félsz az AIDS-től? Azért, ha hazajössz, csinálj majd egy tesztet, nehogy összefertőzz mindnekit.
2013. nov. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%
Egyrészt igazuk van,míg nemvoltunk Afrikába nemtudhatjuk mi megy ott.Persze látjuk a tvbe hogy éheznek,segítségre szorulnak de kitudja mi van a háttérbe.Lehet megolnenek egy szelet kenyerert.De nagyon rendes vagy.Nagyon szép dolog másokon segíteni.De azt megteheted itthon is.
2013. nov. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mennyi idős vagy?? A családra kiket értesz?? Anyud- apud, nagyi? tesó?? Miért pont Afrika??
2013. nov. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Egyébként komolyan írtam. Tényleg szép dolog ez, de csak akkor menj ki, ha azt is vállalod, hogy ha kint megfertőződsz, akkor többet nem élsz nemi életet és rendkívül körültekintő leszel a higiénia terén.
2013. nov. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
En is itthon probalkoznek, es ha az nem "eleg", akkor mennek tovabb. Afrika veszelyes, plane feherkent. Gondolj a hozzatartozoidra is, akik halalra izguljak magukat, mikozben te masoknak segitesz.
2013. nov. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A kiutazás előtt is rengeteg oltást kapna az ember, plusz egyéb gyógyszerek, valamint a hazautazás után is. Valamint nem áll szándékomban összefertőzni senkit semmivel. Tudom, hogy aggódnak értem, és meg is értem őket. Meg ez még nem egy lefixált dolog, csak nagyon sokat gondolkodok rajta. :)
2013. nov. 15. 14:56
 10/19 anonim ***** válasza:

de mennyi idő vagy? hogy ez az elképzelés??

és az aggódás?

2013. nov. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!