Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni azok ellen a...

Mit lehet tenni azok ellen a gazemberek ellen, akik a nagyszülőket rászedik?

Figyelt kérdés
Termékbemutatósok, rendezvényszervezők, utcai házalók, kipécézik (sokszor az utcán) a 80 feletti nagyszüleimet, és alkalmanként minimum 100 ezer Ft-ot gombolnak le róluk, olyan termékekért, amikre egyrészt semmi szükségük, másrészt nem érik meg az árukat. Undorító!

2013. dec. 30. 21:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
69%
Akit rá lehet venni az úgyis hagyja magát. A nagymamát kell megtanítani,hogy nem szabad venni ilyeneket
2013. dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
74%
Igen de a 80 éves a marketing ismereteit az 1950-es években szerezte, az utcán szembekerül egy multicég marketing-hadosztályával...
2013. dec. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ellenőrzik őket, de nem tudod mivel megfogni. Nem csinálnak ugyanis semmi törvénybe ütközőt. A termékek megfelelnek az előírásoknak, azt meg semmilyen törvény nem tiltja, hogy drágán adják el. Ahogy a direkt marketinget sem.


Az idősek pedig több ok miatt is könnyű célpontok. Kezdjük ott, hogy legtöbbjük borzasztóan magányos. Azaz boldog, ha egyáltalán szóba áll valaki velük. A memóriájuk nem a régi. Az árakkal sokszor nincsenek tisztában. Sem pedig ezekkel a módszerekkel.


A megoldás a felvilágosítás és megelőzés. El kell mondani nekik, hogy vannak ilyen ügynökök, akik tisztességtelen módon abból élnek, hogy magasan áron felül sóznak rá termékeket az emberekre, ráadásul gyakran hitelbe rángatják őket (a nyugdíjas ugyanis, ellentétben a közhiedelemmel, nagyon jó adós rövidtávú hiteleknél, hiszen biztos jövedelme van, nincs kockázat, hogy elveszíti az állását).

El kell mondani, hogy ezek a "csoda" termékek valóban jó minőségűek, de messze nem olyan csodálatosak, mint ahogy beállítják őket. A boltban pont ugyanolyan jót lehet kapni, csak kb. negyedannyi pénzért.


Abszurd módon az ember gyomra nehezen veszi ezt be. Mert szembe kell néznie azzal, hogy ő már idős, nem eléggé tájékozott, és a korából adódó gyengeségeit használja ki az árus. Ezt pedig az ember büszkesége nehezen emészti meg. De ez az egyetlen járható út.

Konkrét megoldási javaslatnak talán az a legjobb, ha megmondod nekik, hogy amikor ilyen ajánlatot kapnak, kérjék el az árus névjegykártyáját, hogy gondolkodnának még rajta. És beszéljenek veled.

2013. dec. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
98%

Én személy szerint betiltanám és büntetném a direkt marketinget, mert nálam ez alapból a zaklatás kategória. Egyiket-másikat még 30 évesen se könnyű leszerelni, olyan erőszakos, nemhogy egy kis törékeny nénikének.

Miért engedik ezt egyáltalán? Majd én tudom, mire akarok költeni.

2013. dec. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
67%

Én is utálom az ilyen embereket, cégeket.

De másfelől az ilyen időseknek sincs sok sütnivalójuk, akik ebbe belemennek. Hiába próbálod velük megértetni, nem tudom hogy a butaságuk miatt, vagy az önérzetük miatt hiszik ezt továbbra is jó döntésnek.

Ha meg van is rá pénzük, akkor meg tanulják meg a saját kárukon, hogy a hónap többi napján kajára sem lesz nekik.

2015. aug. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!