Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért gondolják ezt a magyaror...

Miért gondolják ezt a magyarországiak a románokról?

Figyelt kérdés
Erdélyi magyar vagyok és gyakran hallom azt, hogy olyan magyarok becsmérlik a románokat, akik még ba se tették a lábukat Romániába, nem láttak még románt közelről.Miért járja róluk az a tévhit, hogy igénytelenek, koszosak, megbízhatalanok, lusták stb.? Miért mondják azt, hogy a román nők csúnyák?Miért azonosítják őket a cigányokkal?Miért hangoztatják azt, hogy nem tolerálják a magyarokat, megverik a buszon, csak mert magyarul beszélt, stb.?

2014. jan. 18. 23:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Azért a románok is keményen bozgoroznak, szóval oda-vissza működik a dolog:) És ez csak az online játékokra vonatkozó tapasztalatom mondatja.
2014. jan. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Ez oda-vissza működik.


Szerintem történelmi okai vonnak.

2014. jan. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

2 dolog van, amit él szeretnék mondani.

1: az erdélyi magyarok szerintem a világ legjobb emberei. Unokatestvéremékkel voltunk Erdélyben ( az unokatestvérem barátnője / élettársa erdélyi magyar ), éjszaka volt, eltévedtünk és az ottaniak nem csak szállást adtak, hanem úgy fogadták minket, mint ha rokonok, sőt testvérek lettünk volna. Pedig vadidegenek voltak.

2: mert keverik a románokat a szlovákokkal, meg a romákkal.

2014. jan. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a magyarországiak hanem az elvakult soviniszták. De gondolom ez ott is létezö jelenség. A butaság nem ismer határokat!!
2014. jan. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%
En azert utalom a romanokat, mert az öseik barbarok voltak, baltaval gyilkoltak a fellazado szekelyeket. A VH-ban betodultak Magyarorszagra a "bocskoros romanok" es területeket foglaltak, kihasznalva a pillanatnyi katonai helyzetet (öszirozsas forradalom mond valamit?) A roman Dachia a vilag legrosszabb autoja volt a szocializmusban. Rosszul volt összeszerelve. Roman munka! A romanoknak nincsen rendes östörtenetük, es nem hajlandok azt genetikailag vizsgalni. Inkabb altatjak magukat a dako-romansaggal. A romanok sötetbörü, alacsony homloku, deli tipusu nepseg, annak minden velejarojaval. Erdelyet "elfogadtak" pedig mondhattak volna nemet is. A szekelyseget gyülölik es beolvasztak, pusztitjak. Ennyi eleg?
2014. jan. 19. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%
Nem tom , erdélyben élek , sok romábt látok , 90% uk még egy farmert,se tud,felvenni az utcára , rondák és buták .És tanuld a törit kitartóan és neked is lesz egy okod gyűlölni őket .
2014. jan. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

http://www.youtube.com/watch?v=SUmlFjMAcFI


Semmivel nem elmaradottabbak, mint a magyarok (nézd a várost, embereket, öltözködést, autókat stb...)

Kinézetre is ugyanolyanok (tehát az európai vonások majd mindegyike megtalálható a románok körében.. szőke/barna...

Először nézz utána a dolgoknak. Ha van pénzed, utazz ki, akkor mondj ilyesmit! Ha nincs péned, ajánlom a google mapsot, ott meg tudod nézni, hogy milyenek a romániai települések (meglepően hasonlítanak a magyarországiakra, ellenben pl. egy ausztriai településsel)

2014. jan. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
Jó volna ha úgy lenne , voltam pl. Nagyváradon , a belvárosa valami gyönyörű , de máshol romtömbházak vannak , omlik össze az egész , még szép hogy hasonlítanak a roman városok a Magyarokra , mert mindkettőt Magyarok építették , de pl. Voltam Mangáliában (45 000 lakóss ) , a kutyák falkákkal közlekednek a vároaban , az utcákon is , vagy a román tengerparton cigi csik cigi csikket ér , azért a Balatonon , vagy Bulgáriában nem ez a helyzet . A románok inkább balkániasan néznek ki , albánokra , makedónokra hasonlítanak , most jó vannak szőkék , barnák , de rengeteg az igénytelen ember , elmész egy román lakta területre , a vakolat hullik a tömbházakról , de viszont Csíkba , Udvarhelyen , Szentgyörgyön mégse ennyire ronda , ha csak a gazdaságot nézzük , maga az ország olyan mint egy kincses láda , minden van , van lehetőség mindenre , területi adottsága megvan az országnak Magyarországgal szemben , de gdp t tekintve jóval lemarad . Amikor átjövünk a határon az tünik fel hogy a pihenőhelyekről hova lett a szemét ? Ez az első ... De pl. írj be a skype keresőbe vagy 25 román és 25 Magyar nevet , én már megtettem , van különbség azon is hogy milyen képek vannak kirakva , vagy már maga a nyelv is , a magyarba van ha jól tudom 2 fajta ritmus , az ütemhangsúlyos és az időmértékes , az ütemhangsúlyoson belűl,,troheus , jambus , daktilus , anapesztus és így tovább , a románban csaj tróheus és jambus , emiatt is már a nyelv is ritmustalan . Vagy ha azt nézzük hány román nóbel díjas van , és hány Magyar , 2 vs 11? . Vagy nézz vissza régi dokumentumokat , a románokat mindenütt hazudós gyujtogatóknak írták le már régebb is .
2014. jan. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Kerdezö! A szart foglalkoznal te ennyit a romanokkal, ha te erdelyi magyar lennel. Te egy felroman, vagy teljesen roman, identitaszavaros troll vagy. A kerdesed kamu. Tudod te is nagyon jol, hogy milyen egy roman, nem kell ittt szorakozni velünk. Szegyelld magad.
2014. jan. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%
Dehogy omladoznak Romániában az épületek! Jézusom. Annyira műveletlenek vagytok!
2014. jan. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!