Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért gondolják ezt a magyaror...

Miért gondolják ezt a magyarországiak a románokról?

Figyelt kérdés
Erdélyi magyar vagyok és gyakran hallom azt, hogy olyan magyarok becsmérlik a románokat, akik még ba se tették a lábukat Romániába, nem láttak még románt közelről.Miért járja róluk az a tévhit, hogy igénytelenek, koszosak, megbízhatalanok, lusták stb.? Miért mondják azt, hogy a román nők csúnyák?Miért azonosítják őket a cigányokkal?Miért hangoztatják azt, hogy nem tolerálják a magyarokat, megverik a buszon, csak mert magyarul beszélt, stb.?

2014. jan. 18. 23:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
64%
Erdelyi vagyok, es csak annyit tudok mondani, hogy csak a hulyek akik altalanositanak, mind ket oldalon van aki gyulolkodik, pesze altalaban az aki meg sosem latott magyart/romant, az en falumban sosem volt abbol gond, ki micsoda, van roman aki ugy beszel magyarul mint en, es van aki felig magyar felig roman, de inkabb ehen halna, minthogy megszolaljon magyarul. Eloszor azzal a gondolattal, hogy esetleg nem kene szeretnunk oket, vagy, hogy egyeltalana, van kulonbseg magyar es roman kozott Budapesten talalkoztam, addig eszembe nem jutott volna ilyesmi, persze azokat is megvetem akik azt mondjak, hogy jobb is, hogy Erdelyt elcsatoltak (sajnos mara a magyar szelsojobb tenykedese miatt nehany erdelyi igy gondolja). De persze romanbol is van sajnos hulye, csak ha mindig utalkozunk, akkor csak lejjeb sulyedunk, es a mostani helyzeten rontunk.
2014. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem meg mind magyar, mind román oldalról undorító az, aki utálkozik, megvet valakit csupán a nemzetisége miatt, anélkül hogy bármi mást tudna róla...
2014. jún. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Mennyire gyerekes dolog egy népet a történelme miatt gyűlölni...
2014. jún. 28. 10:44
 14/15 anonim ***** válasza:
47%
Pontosan
2014. jún. 29. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Melyik neonáci pontozgat le? Csak gratulálni tudok
2014. jún. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!