Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy leküzdjem...

Mit tehetnék, hogy leküzdjem a magányt és ismerkedősebbé váljak, szerezzek barátokat?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Volt egy barátom 4 hónapig, de szakítottunk, amit igazából már nem is bánok, nem volt túl jó kapcsolat. Pár barátom van csak, de nekik van nálam fontosabb barátjuk, közösségük is, ahol jól érzik magukat nélkülem. Iskolában jól elvagyok, de amikor nyárról, szünetről, szilveszteri buliról lenne szó, szülők nélkül… nem jön össze. Mindenkinek van programja más társasággal. Magányosnak érzem magam. Járok táncolni, de ott elég összeszokott a társaság már, és én későn huppantam bele, nem igazán befogadóak. Nincsenek ott olyan barátaim akikkel tudnék táncon kívül is találkozni. Máshova nem járok. Régről van 2 barátom, de az egyiknek vannak más barátai is. A másik pedig szerencsétlenebb ebben mint én. Nem vagyok az az ismerkedős fajta, és nem vagyok az a pénkodós társaságban jól lazázós fajta sem. Általában meghúzom magam az egyik sarokban, csendben figyelek nagy társaságban. Ez másoknak ugy tünhet, hogy nem érzem jól magam és ezért nem igazán nyitnak felém. Ez volt a problémája a barátomnak is, belém akarta sulykolni, hogy nem érzem jól magam. Igazából nem merek kinyilni és inkább csendben ülök. Túlságosan tőrödök mások véleményével, ezért nem merek felengedni. Ha kettesben, hármasban beszélgetek valakikkel (valakivel) az még rendben, talán még összefüggően is tudok mesélni valamit. De ha társaságban vagyok, legtöbbször egy szót sem tudok kinyögni… Többször probáltam már nyilni, hülyéskedni, de mindig „beleégtem”… (pl. nem tudtam megfoglmazni, vagy bénáztam) Táncolni sem merek társaságban, pedig ugyebár táncolok, de az más. Nem tudom, hogy hogy erőltessem meg magam. Mielött barátom lett, azt reméltem, hogy majd segit ezt megoldani, ha lesz egy barátom, hisz bevezet a társaságába, és segit valahogy felengedni, de csak rontott a helyzeten. Sosem mertem teljesen felengedni mellette sem, ha egyedül voltunk még akkor sem. Mit tehetnék, hogy jobb legyen?
2009. dec. 31. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Fú hát velem is ez van:S
2009. dec. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Elég egy emberrel összehaverkodnod aki társaságibb,és visz magával,tapasztalat. Nekem a legjobb barátnőm ilyen "diszkóteknórajcsaj" és mégis jól elvagyok vele,és tök sok új embert ismertem meg általa.

Én is ilyen voltam mint te,de egy év alatt teljesen megváltoztam,előnyömre:D

Sok sikert!

15/L

2009. dec. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle ember van. Van visszahúzódó, csendesebb, meg van vagány, szókimondó, aki a társaság középpontja.(S persze a kettő között rengeteg variáció, szerencsére sokfélék vagyunk). Én is abba a típusba tartozom, mint Te. És most kezdem érteni, hogy nem szabad a típusok, emberek között különbséget tenni, hogy ez értékes, ez meg nem. Még magadnak sem, magadat illetően. Te csendesebb, elmélyültebb ember vagy. Lehet, hogy nincs annyi barátod, mint annak, aki kevésbé zárkózott, de egy-két embernek sokkal mélyebben képes leszel majd megnyílni, ha elfogadod, hogy értékes és szeretnivaló vagy.

Te, mivel elmélyültebb vagy, jobban oda tudsz figyelni az emberekre, mivel nem hajt a folytonos szereplésvágy, képes vagy megnyílni nekik, és nekik is teret adsz arra, hogy elmondhassák neked a legbensőbb gondolataikat. Te vagy az az ember, aki képes arra, hogy igazán meghallgasd őket. (rengeteg emberrel beszéltem már így, pontosabban nem is csináltam mást, mint meghallgattam őket, ők meg boldogok voltak, hogy milyen jót "beszélgettünk", pedig egy-két mondaton kívül, amit én mondtam, szinte csak ők beszéltek.)

Tehát, ami a legfontosabb, hogy elfogadd magad, azt, hogy ilyen vagy. Ha önmagaddal elégedett leszel, ha ismered jó tulajdonságaidat is, te fogsz a legjobban elcsodálkozni azon, hogy egyre többen keresik a társaságodat, és egyre több barátod lesz. Nem kell megjátszani magad, nem kell party girlnek lenned, mert saját magadként leszel/vagy szerethető.

Ez nem megy egyszerre, idő kell hozzá, hogy megismerd, és megszeresd magad.

2009. dec. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amiket írtál, azok teljesen rám vonatkoznak azt leszámítva, hogy én, ha olyan kedvem van, magamra tudom terelni egy hatalmas társaság figyelmét is a hülyeségeimmel. Mondjuk velem nem az van, hogy nem tudok beilleszkedni, hanem nem akarok. Eddig még nem találtam olyan embereket, akik hú de lekötnének, mindig csak sodródom az árral, belefolyok társaságokba etc. Volt már nem egy olyan "barátom", akik bevittek nagy társaságokba és általuk sok embert ismertem meg, de én mindig valahogy kihúztam magam ez alól, mert nem találtam a helyem köztük. Engem hiába hívnak, nem megyek, mert úgy állítottam be magam, hogy "engem soha semmi nem érdekel, nem bírom az ilyen társasági eseményeket", de ilyenkor, mikor itthon ülök szilveszterkor például, akkor azért szar, hogy unatkozom. Az a baj, hogy nekem sok barátom van, de ilyen nagyon jó-mindig mindent együtt csinálunk-hasonló az érdeklődési körünk barát nincs és ezért van az, hogy mikor valahova elmennék, akkor nincs kivel.

15L

Merrefelé laksz?=)

2009. dec. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez a leírás rám is illik, de én nem akarok megváltozni.
2009. dec. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, amiket írtatok. Sok mindenben segít. Igazából megpróbálom magam ilyennek elfogadni,de nehéz ilyenkor amikor szilveszter van... A suliban a barátnőim szerveztek egy kis összeröffenést 5en és engem ez kissé megint pofon csapott, hogy engem miért nem hívtak? Valami baj van velem? És én ezt éjfélkor tudtam meg. Baromi jól esett...
2010. jan. 1. 12:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is tök ilyen vagyok és én is meg akarok változni. Ha van kedved beszélgetni, írj rám privátban.

17/f

2010. jan. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én ebben nagyon hasonlítok rád, s nagyon meg szeretnélek ismerni téged, mit szólnál hozzá?
2010. máj. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!