Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hallott már valaki a Grawe...

Szicsuka1978 kérdése:

Hallott már valaki a Grawe megtakarítás és életbiztosításról? Mert olyan hihetetlen mesével jönnek, hogy 30éven keresztül kell fizetni évi 200000ft-ot és 30év múlva 19 milkát adnak egy összegben! Hát nem hihetetlen?

Figyelt kérdés
2014. jún. 15. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Hallottam, de csak azért jegyeztem meg a nevüket, mert hasonlít a "grave" (angol sír) szóra. Ami meglehetősen mulatságos egy életbiztosítással foglalkozó cégnek :)
2014. jún. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Nincs ebben semmi hihetetlen. Ha 5% kamatra minden évben 200000 Ft-ot félreteszel, 30 év múlva 13 milliód lesz. Ha 7% a kamat, kijön a 19 millió. Mostanában ilyen magas kamat nem nagyon van, de egy ilyen konstrukcióba akkor sem érdemes beleugrani. Több hátránya van. Amit fizetsz, az biztosítási díj címén fut, így az összegyűlő pénz nem a tied, nem védenek a bankbetéteket és befektetéseket védő igen erős törvények. Ergó, ha huszonegynéhány év múlva nem tudod tovább fizetni, az egész elúszott - eltekintve attól az esettől, ha azért nem tudod fizetni, mert meghalsz. Hogy a biztosító csődbe menetele esetén mi az eljárás, azt nem tudom, de tartanék tőle, hogy rosszabb lenne a helyzeted, mint egy bank csődje esetén. Ha menet közben mégis szükséged lenne a pénzre, ahhoz sincs jogod. Lehet, hogy most ez valószínűtlennek tűnik, ennek ellenére az ilyen biztosítók megélnek valamiből. Talán épp azoknak az embereknek a pénzéből, akik félidőben pár hónapig nem tudtak fizetni.
2014. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én közgazdász vagyok.Ezért tudok korrekt választ adni:A piacon az egyetlen megtakarítás, ami GARANTÁLT , és a biztosítás rész csak külön grátisz, nem pedig a megtakarítandó pénzedből vonják le.

(Nekem van 3 módozat, mert bizony egyetlen Cég ami a megtakarításom mellett bevállalta a "9 rettegett betegség ", köztük a rák, stroke, szívinfarktus,vese elégtelenség, szervátültetés, bénulás, vakság ...nem tudom mindet, és ADÓ , Illeték és KAMATADÓ MENTES!) Nem tőzsdéztetik a pénzed, mint az általános biztosítóknál(pl.Gruopama, generali, Allianze,Uniqa,Signál stb.) a "Unit Linked "(Befektetési egységekbe fektetett) biztosításoknál, amit tőzsdéztetnek, és mindenképpen veszteséggel jár, amit az ügyfél fizet meg mindig + van kezelési költség(-5%), EHO (-14%),Kamatadó és Adó is,amit levonnak az ügyféltől!A GRAWE-nél (Magyarországon a legkorrektebb forgalmazók egyike az MIC)mindent leírnak és tényleg ÚGY is van a futamidő végéig...Nincsenek rejtett költségek!Én az MIC-ét ajánlom, mert itt tényleg az ügyfelekért vannak és nem csak addig tart a kedvesség,amíg megkötöd.(A GRAWE/MIC/ nem költ reklámokra, képviseletek fenntartására-amit a többi biztosítási cégeknél, bankoknál,az ügyfél fizet meg.

A GRAWE/MIC/ csak személyes ismerettség alapján köthető.)Fontos:ne bízz meg vadidegen, "messziről jött"üzletkötőkben!A barátod biztos csak jót kínál, azt nézi NEKED mire van szükséged -és minden nap elérhető számodra.(Ha problémád van-segít.)Lényeges, hogy a GYŰJTÖTT PÉNZED KAMATOZIK + védettséget ad + kötvénykölcsönként "liquid",azaz vehetsz ki pénzt belőle anélkül, hogy megszűnne vagy vissza kéne vásárolnod, hogy pénzedhez juthass!A GRAWE ( MIC)= a lehető legkorrektebb pénzügyi megtakarítás ma Magyarországon, hogy a pénzed jó helyen legyen !

2014. jún. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia. Még mindig aktuális az írásod?
2018. febr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!