Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Mónika, meg a Józsi barát...

A Mónika, meg a Józsi barát show-nak vajon van valami mélyebb titkoltabb célja?

Figyelt kérdés

Anno úgy gondoltam, hogy azért vannak ezek a szánalom műsorok, és azért nagy a nézettségük, mert az emberek szeretnek a szerencsétlen műveletlen nyomorultakon röhögni. Ezt ma is vallom, ám magamon megfigyeltem, hogy szép lassan el kezdtem utálni a cigányokat... Semmi gondom nem volt velük soha, nem laknak a közelben, nem bántottak, semmi...

És mégis ettől a sok bicskanyitogató embertől (akik legtöbbször romák) ezekben a műsorokban, azt vettem észre, hogy már indulataim vannak ha nézem.

Régen azért néztem néha, mert jókat röhögtem, ma már azért, hogy beolvassak a tv-nek :)

Szerintetek mi a célja a műsornak? Szimpla haszonszerzés, vagy esetleg feszültségkeltés is? Amikor ennyire nyomják a híradóban, meg a médiában, hogy így a kisebbségi jogok, úgy a diszkrimináció, jaj szegény cigók, akkor egy ilyen műsor nem gyanús???? Abszolút fogyatékos, torz, elmeroggyant tolvajoknak mutatják be őket... persze közvetetten.


2010. jan. 8. 00:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, kapsz most tőlem egy virtuális kacsintást;)

Gondolkodó magyar:) nézz körül és vondd le a következtetéseket. Mindig használd a fejed:)

2010. jan. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Itt próbálják ki azokat a színészeket, akik nem futnak be. :-D
2010. jan. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert cirkusz kell a népnek.
2010. jan. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
01.00 Szerinted is beletenyereltem ugye? Egyre több ilyet látok, kicsiben, nagyban... néha jobb lenne sík hülyének lenni.
2010. jan. 8. 01:14
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak hab a tortán nekik.
2010. jan. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%
Látom te még msot kezded észrevenni ezeket a dolgokat, de hidd el sokkal nagyobb dolgokba fogsz még belebotlani amiről elsőre el sem fogod hinni hogy igaz. Nézz jól körül, gondolkodj el h miért van ez és hogy iylen dolgok kinek állhatnak érdekében... kik az uralkodók, kik az elnyomók... Egyik kedvenc publicistám mondása: "Mindig az az elnyomó, akit tilos szidni" Na msot van Magyarországon 2 népcsoport akit tilos szidni.... segítek: a magyar nincs köztük
2010. jan. 8. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nos, a mai média bevált módszere, hogy minden csak szórakoztatásként adható elő. A modern média folyamatos figyelemfenntartással, lüktetéssel dolgozik. Senkit nem érdekelne egy olyan műsor, ahol normál, átlag magyar polgárok egy tea mellett, csendesen megbeszélik a problémáikat egy közvetítő segítségével. Ezért van az, hogy kell a kiabálás (mit kiabálás...rikácsolás), meg a hajtépés. Szerintem egy épeszű ember nem jelentkezne az ilyen műsorokba még akkor sem, ha megfizetik érte (márpedig fizetnek). Ezért kerestek egy olyan réteget, akinek a tagjai elég szegények ahhoz, hogy hogy megérje nekik. Akinek pedig ezek a műsorok szólnak, azok a kevéssé iskolázott emberek, akik ennél fogva nem nagyon látják át azt, hogy mi a különbség valóság és fikció között. Ilyen pl. az én drága nagymamám. Minden héten elmeséli, hogy mit látott a mónika sóban, és milyen szomorú, hogy ilyen emberi sorsok vannak. Na, az ilyenek lesznek könnyűszerrel politikai, vagy gazdasági alattvalók.

Huhh, most így visszaolvasva lehet, hogy nem pont a kérdésre válaszoltam, de most már elküldöm, ha leírtam :)

2010. jan. 8. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Nekem is pont az jutott eszembe ennek kapcsán, amit te fölvetettél, h az emberek megdöbbennek ezeken a deviáns viselkedésű embereken, egyrészt szórakoztató dolog, másrészt ilyenkor az ember saját magát sokkal jobb fényben látja, persze az ilyen teljesen lepukkant embereket nem is nehéz fölülmúlni.

A másik dolog, amit említettél is föltűnt már nekem, h a nagy rasszizmus és etnikai konfliktus stb, tapasztalataim szerint elsősorban a médiában, az interneten van jelen, a hétköznapi reális életben nem találkoztam még nagyon ilyesmivel....lehetséges, h ez is egyfajta médiafogás, ugyanis (főleg a kereskedelmi) médiában a nézettség számít, annak növelése, semmi más.Pl. a Győzike show is hasonló volt, tkp. az egyik legcigányellenesebb műsornak mondható, mert a műsor, ha csak közvetve is, mindent megtett azért, h aki esetleg nem nagyon ismert cigányokat eddig, az mindenképp negatív dolgokat társítson hozzájuk.....később pedig ilyen-olyan fölturbózott rasszista megnyilvánulások jelentik a főhírt , a lényeg, h meglepő, döbbenetes egy szóval érdekes, kihagyhatatlan legyen.

2010. jan. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Külföldi hasonló showkba sem a legműveltebb réteg jár, hanem az alsó, alsó középosztály jóesetben (törökök, spanyolajkú amerikaiak, feketék). Ez az a műfaj, a hasonló és kellőképpen széles nézőközönség rétegnek Namármost nálunk ez lenne az! Ez a szomorúbb...Ennyi!

(Megjegyzem külföldön is manipulálnak rendesen.)

2010. jan. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátenném még, h ha jól emlékszem voltak már korábban is hasonló műsorok a tv2-n, kb. olyan kibeszélőshow-k mint a Mónika, azt hiszem az egyiket Jakupcsek Gabriella vezette, viszont azzal a különbséggel, h átlagos emberek komolyan, kulturáltan beszélgettek általános témákról, ezek a műsorok viszont elég hamar eltűntek a képernyőről, anélkül, h mély nyomot hagytak vna, ma már szinte senki sem emlékszik rájuk.Ehhez képest a Mónika show már X éve megy töretlen sikerrel, holott gyakorlatilag semmi újítás nem történt soha, sőt a színvonal csak egyre romlott, egyre több botrány, verekedés, káromkodás, elképesztő tény közlése = egyre nagyobb kereslet, nézettség.
2010. jan. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!