Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyar önkéntes orvosok,...

Magyar önkéntes orvosok, szeretetszolgálatosok, emberek miért mennek más országba segíteni, itthon is van mit tenni nem?

Figyelt kérdés
Más országba elviszik az élelmet meg a gyógyszert meg a stb., M.o.-on is van elég sok magyar szegény család.
2010. jan. 15. 10:46
1 2 3
 11/30 Salx Narval ***** válasza:
16%
Te minek neveznéd azt, amikor egy lépfenés embert, vitaminokkal akarnak meggyógyítani.Vagy amikor 500 embernek adnak három moszkitósátrat és egy szatyor konzervet.Sem szervezettség, sem ésszerűség sem gyógyszer sem élelem.Biztos van köztük önfeláldozó ember is, de ez így minden, csak nem segítség.Igaz, hogy Amcsik voltak, nem Magyarok, de gondolom ők sem etetik őket minden nap.Én csak arra gondoltam, ha már segítünk akkor rendesen tegyük, vagy sehogy.
2010. jan. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
46%
akkor 3 embert már megmentettek, míg a te hozzáállásoddal mind az 500 pusztuljon...
2010. jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Salx Narval ***** válasza:
Legyen igazad, nem kívánok vitatkozni.
2010. jan. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
13:45-ös előbb válaszolj te!! Én mindenkinek segítenék ha lenne miből, de először itt M.o.-on. Amúgy ha alapítványnak fizetnék 100 e ft-ot akkor annak a 20%-a menne a rászorulókhoz. Egyszer egy gyereknek nem itthon, akartam adni ennivalót mert odajött kuncsorogni és elzavart a halál........
2010. jan. 15. 17:55
 15/30 anonim ***** válasza:
Mitől értékesebb egy magyar, mint egy haiti? Ember. Mind a kettő. Egyforma. Nézted ezeket a szerencsétleneket a tévében? Én nézni sem bírom, olyan borzasztó. Ami nem jelenti azt, hogy Magyarországon nincsenek borzasztó viszonyok, de azok nem azért vannak, mert most egy hatalmas természeti katasztrófa miatt néhány millió forintnyi segélyt a karib térségbe visznek. Ha neked vinné el az árvíz a házad, nem fogadnád el az amerikaiaktól a segítséget, nemzeti öntudatból? És mit szólnál, ha egy amerikai felajánlaná a segítséget, majd egy másik megakadályozná azzal, hogy van elég szegény sorsú amerikai is. Mint ahogy van is,hiába gazdag az ország.
2010. jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Akkor ne segítsünk tavasszal a Tisza mellett lakóknak? !
2010. jan. 15. 19:58
 17/30 anonim ***** válasza:
Hogyne segítsünk, szoktak is hál'istennek. Ld pl az elmúlt hetek karácsonyi gyűjtéseit. Mindig annak kell segíteni, aki rászorul. Ami most Haitin van, arra mondják a sajtónyelvben, hogy humanitárius katasztrófa. Az utcán hevernek ezrével a halottak és a romok alatt várják remegve az életmentőket az ott rekedt túlélők. Itt most a szó szoros értelmében életmentésről van szó, és ezek az áldozatok egészen biztos, hogy vétlenek a tragédiájukban.
2010. jan. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Salx Narval ***** válasza:
0%
Én még nem láttam egy külföldi segélyszervezetet sem , ha Magyarokon kellene segíteni.
2010. jan. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

És addig jó! Hetes erősségű földrengés, 100 ezer ember a romok alatt, ezrek temetetlenül az utcán, a város 70%-a elpusztult, egymillió éhező-szomjazó földönfutó, többtízezer árva. Kell neked nemzetközi segítség ilyen áron?

[link]

2010. jan. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
56%
A délelőtti 12:25 vagyok. Én ott voltam A Mátrában az árvíznél, meg a Dunánál rakodtam a zsákot. Te ott voltál? Én dobozoltam a Mikulás gyárban, Te küldtél csomagot? (Jelzem ingyen volt mert a posta átvállalta a ktgeket.) Ja emellett gyerekeknek szerzek élelmet. Hát rohadjak ketté. Tényleg! Még sem jut eszembe fölháborodni hogy megyünk segíteni. Imádkozz hogy soha ne kerülj olyan helyzetbe amilyenben most azok az emberek vannak. Ne érezd milyen az amikor rá omlik a ház a szeretteidre, hogy ne éhezz és ne szomjazz. Örülj hogy élsz és föltehetsz hülye kérdéseket ezen az oldalon.
2010. jan. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!