Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyar önkéntes orvosok,...

Magyar önkéntes orvosok, szeretetszolgálatosok, emberek miért mennek más országba segíteni, itthon is van mit tenni nem?

Figyelt kérdés
Más országba elviszik az élelmet meg a gyógyszert meg a stb., M.o.-on is van elég sok magyar szegény család.
2010. jan. 15. 10:46
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Te meg örülj, hogy ilyen hülye vagy. Én nem azt mondom, hogy ne menjünk más országba de először M.o.-on kellene segíteni. Persze egyenlőek az emberek de ki az a hülye aki nem először a saját népén segítene és nem pedig más népen. Hülyék vagytok mind. Ez most olyan , hogy pl. először a családodon segítesz utána meg egy idegennek nem? Vagy először az idegennek, hát erről ennyit.
2010. jan. 16. 08:19
 22/30 anonim ***** válasza:
56%

Ha Te nem segítessz másoknak semmi jogod elvárni, hogy neked segítsenek.

Az irgalmas szamaritánus történetéből ( [link] te a pap vagy a levita vagy.

2010. jan. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
51%
Te 14 éves kis hülye! Pontosan mennyi pénzzel kéne segíteni a magyaroknak, hogy senki ne szenvedjen hiányt? Addig, amíg azt a sokszázmilliárdot ez a kis nép előteremti, addig azok ott Haitin várjanak a romok alatt? És számolj már be végre arról, hogy te mit segítettél? A magyaroknak! Olyan primitív vagy, hogy nem fogod fel, hogy egy magyar nem értékesebb, mint bárki más. A baj súlyosságától függ a segítség, nem a nemzetiségtől!
2010. jan. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Salx Narval ***** válasza:
Miért kell kiforgatni a kérdező szavait,nyilván ő sem sajnálja ezektől a szerencsétlenektől a segítséget, és én sem.A magam részét én is kiveszem a segítségnyújtásból, miért baj az, hogy én a Magyarokon szeretnék első sorban segíteni.Lehet, hogy Isten előtt egyforma az emberi élet, de én nem vagyok istenfélő és első a gyerekem,majd a családom.Első sorban a Magyarok és ezt követően az idegenek.Ha ti ezt másképp gondoljátok, az a ti dolgotok.Még egyszer leírom, nem sajnálom azt a pénzt amit elküldött a Magyar nép, hiszen ott most életek múlnak a gyors segítségen.De azért az bosszant, amikor más ország éhezőin segítünk, az itthoniakat pedig le sz..juk, még akkor is ha egyenlő az emberi élet.Sajnálom én már csak ilyen önző vagyok, ha lehetne választani akkor inkább, 100 Magyar életét menteném meg, mint 100 külföldiét.
2010. jan. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Én is sajnálom, hogy ilyen önző vagy.

Ha mindenképpen a magyarok érdekeit nézed, akkor többet profitálunk abból ha segítünk , mintha elzárkózunk a világtól és csak magunkkal törődünk.

Egyszer tényleg lehet nekünk is szükségünk segítségre és nem várhatjuk el másoktól, hogy segítsenek, ha mi sem tettünk semmit, amikor lehetőségünk volt rá.

Arról, hogy az ország és az élet ilyen helyzetben van Magyarországon, arról meg csak mi magyarok tehetünk. Ha nem mindig egymást basztatnánk és nem mindig siránkoznánk és nem lopnánk ki egymás szemét máshogy lenne.

2010. jan. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Salx Narval ***** válasza:
A vagdalózások ellenére, én azért jószívű embernek tartok mindenkit itt az oldalon.Hiszen mindenki segít, vagy legalább is próbál segíteni másokon.Még ha másképp is képzeljük el a segítségnyújtást.Ez még mindig jobb így, mintha senkinek sem akarnánk segítséget nyújtani, mondván, nem a mi dolgunk.
2010. jan. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Nem érti valamelyik.... Most ez olyan, hogy kinek segítesz először: a családodnak, vagy valami utcabeli idegennek? Miért baj ha én a magyaroknak segítenék először és utána meg másokon??
2010. jan. 16. 15:54
 28/30 anonim ***** válasza:
Igen, csak nem mindegy, hogy a családtagod elvágta az ujját, az idegent meg épp most ütötte el egy autó...
2010. jan. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
ugyanolyan sérülést tételezzünk fel.
2010. jan. 21. 21:20
 30/30 anonim ***** válasza:

De nem ugyanolyan a sérülés, fogd már fel! Ezeknek kint nincs fedél a fejük fölött, a szabad ég alatt vagy sátorban az időjárás viszontagságai és utórengések közepette, egyáltalán nincs étel, egyáltalán nincs víz, súlyos sérüléseik vannak, emberek vagy halottak a romok alatt, családtagok meghaltak, gyerekek ezrei elárvultak. Ez egy óriási tömegkatasztrófa, amiről ők semmiben nem tehetnek.

Egy magyar szegény ennél azért lényegesen jobb helyzetben van: nem éhezik napokon át, víz mindenképpen van, van fedél a feje felett, van ruha rajta, ha ócska is, nem sebesült, és nagyon sokszor maguk tehetnek a nyomorról. (pl uzsorakölcsönt vesznek fel, több gyereket vállalnak, mint amennyit el tudnak tartani, alkoholra költik, ha van pénzük.)

2010. jan. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!