Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mikor kezd el öregedni az...

Mikor kezd el öregedni az ember? Hány éves kortól?

Figyelt kérdés

A nők vagy a férfiak öregednek hamarabb? Mi a titok ha valakin nem látszik a kor és 40 évesen simán letagadhatna 10 évet? Érdekel 17/l

Melyik kor a legalkalmasabb, hogy egy nő terhes legyen, úgy általában?


2014. szept. 13. 18:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Én speciel 34 évesen fiatalabbnak nézek ki, mint a 22 éves ismerősöm, aki szétszolizta és szétcigizte a bőrét. Szóval a külső öregedés sok mindentől függ.

A terhességre minél fiatalabban ideális, én a húszas évek elejét, második felét mondom.

2014. szept. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Fogantatás 1. perce.
2014. szept. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Másodiknak van igaza, folyamatosan öregszünk. Csak van, akin jobban meglátszik a kor.
2014. szept. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Az ember a fogantatas pillanatatol oregszik....

A nokon latszik meg jobban a kor, de ok -atlagosan- tovabb elnek. A titok a genetika, kozmetikai kezelesek, sport, plasztikai sebeszeti kezelesek.

Biologiailag a noi szervezet az elso menstruacioval jelzi, hogy kesz a terhessegre. Egy 12 eves gyereknel azonban egy terhesseg kihordasa tobb veszellyel jar, igy a legalacsonyabb kor valahol 16 ev korul van. A terhesseghez, pontosabban a gyermekneveleshez mentalis kapacitas is kell, ez igen ritkan van meg iyen fiatal korban, a szukseges anyagi hatterrol nem is beszelve. Igy, ezek alapjan a huszas evek a legalkalmasabbak. 35 ev felett mar nagy kockazatunak tartjak az orvosok a terhesseget, amennyiben elso terhessegrol van szo.

2014. szept. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

A terhességre legalkalmasabb időt fizikailag a húszas évekre szokták mondani, persze a mentális, anyagi és egyéb feltételek nem tuti, hogy akkor megvannak.


Nagyon egyéni, hogy mikor kezd el öregedni az ember. Sok múlik a géneken, de természetesen az életmódon is. Nekem jók a génjeim, ezt még megtámogatom ezzel-azzal (helyes étrend, mozgás, kiegyensúlyozott párkapcsolat, személyiségemben is vannak jó pontok), s remélem, hosszú és aktív életem lesz. Megöregedni nem akarok, max. ráncos lesz a bőröm, az nem hat meg, legalább ad karaktert, szépségem úgyse nagyon van :D Ez családi dolog, ahogy a nagyon lassú és kései öregedés is. Anyám 65-70 évesen jóval erősebb volt, mint én, aki 40 évvel vagyok fiatalabb nála. Ez biztató, mert azért extrém gyönge nem voltam, csak edzetlen.

Viszont van, aki már az én koromban (38 vagyok) nem néz ki fiatalnak... :O Engem pár éve még egyetemistának néztek egyesek, de ebben még nincs semmi, hiszen tényleg fiatal vagyok még. Később lesz érdekes, de nem baj, ha meglátszik az emberen, hogy nem huszonéves, csak egészséges és fiatalos legyen, testileg-lelkileg-szellemileg :)

2014. szept. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
95%

A kor csak egy szám, én ezt 47 évesen így gondolom. :) Persze terhesség szempontjából nem az, de tudod, mindenki annyi idős, amennyinek érzi magát.

És a terhességre a 20 éveidet javasolnám, akkor tudod szerintem a legjobban kiélvezni, de inkább attól tedd függővé, hogy Neked mikor ideális- lehetsz akár 19, akár 30. Az viszont tény, hogy 35-ig nem érdemes kitolni.

2014. szept. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon egyéni. Valaki "gyorsan" öregszik, valakin annyira nem látszik a kor. Persze a genetika mellett számít az életmód is, és hogy mennyit foglalkozik valaki magával.

A terhességhez testileg szerintem 20-30 év közötti kor a legideálisabb. Persze emellett a szellemi érettség, a családi és anyagi körülmények is fontosak.

2014. szept. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

"A terhességre legalkalmasabb időt fizikailag a húszas évekre szokták mondani, persze a mentális, anyagi és egyéb feltételek nem tuti, hogy akkor megvannak."


Hááát, aki mondjuk 28 évesen nem érett mentálisan arra, hogy ellásson egy kisbabát, és nevelje, az nem egészséges.

Ha pedig az anyagi feltételekre várunk, sokan nem szülnének ötvenévesen sem.

2014. szept. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%
Véleményem szerint a férfiak öregszenek hamarabb.Egy nõ ki tudja elégiteni a szexuális vágyait egy férfinak idõsebb korban is.A terhesség egy nõnek a 20-as és a 30-as éveiben a legjobb.
2014. szept. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 sandor76 ***** válasza:
95%

Igen mindenki a huszas eveire teszi a szules legvaloszinubb idejet.

Tobb ok miatt is ,es ez ertheto.

Ez a vilag es amerre halad ezt diktalja.

Azt azonban megfigyeltek,hogy az idosebb noknek,eretebbek a gyermekei,kiegyensujozottabbak ,jobb a felfogokepesseguk.

Persze ez sok mindentol fugg,de a nagy atlag ezt mutatja.

Sok minden mulik a nevelesen is,a fiatalok meg szeretnek uj dolgokat felfedezni,es eleg felelotlenek.

Egy idosebb nonel mar maskeppen vannak az ilyesfajta dolgok.[Az idosebb nem szaz eves kor].

2014. szept. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!