Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tegnap a 9 éves fiam leszedett...

Tegnap a 9 éves fiam leszedett egy szem barackot a szomszéd fájáról, és a szomszéd átjött, hogy tanítsam meg a gyereket, ne vegye el másét. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

tegnap a fiam leszedett egy szem barackot a szomszéd fájáról(9 éves) RENDŐR A SZOMSZÉD:( nyomozó,tanít a rendőrtisztifősulin:(

átjött hogy tanítsam meg a gyreket hogy ne vegye el másét:(

mondtam veszek egy kilót ha akarja

szegény gyerek meg csak csak sírt , hogy olyan szép volt és megkívánta


2008. aug. 11. 08:05
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
70%
Köszönöm az előttem szólónak hogy kiállt azok mellett akik a szomszéddal értettek egyet. A mai lazuló társadalmi normák közt tök normális kezd lenni hogy a másikéhoz nyúlunk és még zokon vesszük ha szólni mer érte. Tesznek magasról egyesek a magántulajdonra, jogokra, mindenre. Nem drágáim, KÉRNI KELL HA A MÁSÉT AKAROD, NEM CSAK ELVENNI. Aztán ha majd nem csak simán szól hanem rávág a gyerek kezére még ő lesz a paraszt, mi?? Tessék nyugodtan ezt is lepontozni, jó példa lesz annak igazolásaként hogy fáj az igazság.
2008. aug. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
21%
most nem azert..én màr irtam ide be és az anyuka mellett voltam(akkor is).most csak pär mondat nektek.ha van gyereked..elöttem hozzäszolo 2 vel.akkor hogy mondhatsz olyat hogy "megdézsmàlja".megdézsmälni àllat szokott bärmit is.te meg arra neveld a gyerekedet hogy ne ilyen taplo szavakat hasznäljon..föleg nem gyerekre,ahogy te teszed.ilyet..ész megàll...gyereknek irni hogy "megdézsmàlja".inkäbb magadnak gratulälj,és ahelyett hogy màsokat oktatsz ki(azzal ami azt hiszed ugy a helyes),inkäbb foglalkozz magaddal,és neveld a te gyereked!sztem sok anya örülhetne ha cska anyni baja lenne a gyerekével hogy lecsent egy szem barackot.gyerekcsinytevés!nem dézsmàlàs.....!
2008. aug. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom, miért kell a szavakon lovagolni. Lehet, hogy felétek csak az állatok dézsmálnak, nálunk ez egy teljesen normális szó. Megdézsmálni valamit annyit jelent, hogy titokban beleenni valamibe, ami másé. Amúgy, ha már annyira a szavakon lovagolsz, a dézsma: "Az urbéri tartozások azon részét jelentette, amelyet a jobbágy földesurának terményeinek tizedrésze fejében adott." Állatnak ehhez semmi köze. És gratulálok, ha te azon a véleményen vagy, hogy nyugodtan eszegessük csak a szomszéd barackját kérdés nélkül. De biztos én hiszem rosszul. Majd ha a szomszéd nem csak kér, és szól, hanem oda is csap, mondjuk már egy kamasz gyereknek, akit nem tanítottak meg az alapvető dolgokra, akkor megnézem a fejeteket, mert azt le kéne fényképezni, az tuti.
2008. aug. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
54%
Tök mindegy hol áll a fa. A szomszéd elég bunkó. Mi pl a szomszéd gyerekeknek MAGUNKTÓL ADUNK a gyümölcsünkből, kérni sem kell. Hiszen gyermek!!!
2008. aug. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
31%
Nem a szomszéd a bunkó. Ti ilyenek vagytok, ő meg olyan. Szerintem ha megkérdezték volna legalább egyszer, biztos megengedte volna. De ez nevelés??? Én elsüllyednék szégyenemben, ha a gyerekem ilyet csinálna és átjönne a szomszéd.
2008. aug. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
32%
jézus hogy magyarorszàgon milyen anyäk vannak..megis lätszik a gyerekek neveltetésén.én küldölön lakm,kisfiammal ,és a pärommal,sokkal nyugodtabban neveljük itt és mindenki aki idevalosi mit a magyarok.a gyerek 1 barackot leszedett és szégyelnéd magad érted?gratulälok.én a gyerekemért sosem szégyelném magam!akärmit is csinäl,még akkor sem ha rosszat követett el!az màs kéRdés,hogy haragudnék ,és leülnék vele beszélgetni.de ha te szégyeled magad a gyereked miatt mert leszedett egy barackot..1 barack.és idàig nem "dézsmàlta" a szomszéd fàjàT...csak most elöször 1 et megkivänt...
2008. aug. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
94%
Már egy normálisan nevelt hároméves sem nyúl hozzá kérdezés nélkül a máséhoz. Ha megkívánja a barackot, menjen haza, és kérje meg az anyját, hogy vegyen neki. Némi önuralmat nem árt tanítani a kölyöknek. Neki is jobb lenne, nem lenne ilyen érzékeny a kis lelke, hogy mindjárt elbőgi magát, ha rászólnak.
2008. aug. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
92%
Ja és még annyit, hogy itt nem a lopáson van a hangsúly, persze, hogy egy barack nem számít lopásnak, hanem azon, hogy a gyereket meg kell tanítani arra, hogy még nézegetés céljából sem érintem meg kérdezés nélkül azt, ami a másé. Vannak picik, akik erre már kétévesen meg vannak tanítva. De találkoztam már sajnos olyan 9-10 évessel is, aki szó nélkül mindent végigturkált a polcaimon, mikor bejött a szobámba.
2008. aug. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
88%
A szégyellném magam a gyerekem miatt annyit jelent, hogy nekem baromira égne a fejem miatta, mivel az én szégyenem, hogy nem tudtam megtanítani rá, hogy ne nyúljon ahhoz, ami a másé. De örülök neki, hogy külföldön már ez sem ciki.
2008. aug. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim válasza:
42%

Nagyjából tudom miről van itt szó, de nem volt kedvem 2 oldalnyi tömény hülyeséget átolvasni, de csak annyit írok, hogy:

én a rendőr helyében mosolyogva néztem volna végig, ahogy megeszi, mert legalább gyümölcsért nyúl, mert kicsi, és ízlik neki, és ha legközelebb a rendőrbácsi autójából fogja a már nem is olyan kisfiú a CD magnót kiszerelni? :)

Olyan gyerekek vagytok :)

2008. szept. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!