Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tegnap a 9 éves fiam leszedett...

Tegnap a 9 éves fiam leszedett egy szem barackot a szomszéd fájáról, és a szomszéd átjött, hogy tanítsam meg a gyereket, ne vegye el másét. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

tegnap a fiam leszedett egy szem barackot a szomszéd fájáról(9 éves) RENDŐR A SZOMSZÉD:( nyomozó,tanít a rendőrtisztifősulin:(

átjött hogy tanítsam meg a gyreket hogy ne vegye el másét:(

mondtam veszek egy kilót ha akarja

szegény gyerek meg csak csak sírt , hogy olyan szép volt és megkívánta


2008. aug. 11. 08:05
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
És még valami (az előző válaszoló vagyok): az előttem válaszolónak teljesen igaza van. Nálunk is van egy mirabolán fa, ami átlóg hozzánk a szomszéd nénitől, és a gyerekeim azt "legelik". Tudja a szomszéd néni, és nincs belőle ügy. Sőt, nálunk a faluban azért sem szólnak, ha egy gyerek leszed néhány szem szilvát a járda melletti fákról.
2008. aug. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 tade ***** válasza:
72%
Istenem 1 szem barack....nem dinnyet ment lopni... de azert en megneznem az ilyen rendorbacsit, mikor megall a barackfa elott egy nagy fekete furgon es kilep 3 megtermett pasi mert gusztust kaptak a barackra...na akkor is ilyen nagy szaja lenne??.....
2008. aug. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
12%
Ugyan már, ha esetleg az utcán volt a fa akkor sem szép dolog szedni róla, nyilván ha lenne hely a kertjében oda ültetné, és nem azért teszi oda hogy más legelje, ha mindenki aki arra jár csak 1 szemet leszed nem marad semmi a fán. Vidéki vagyok de soha nem zabáltam más gyümölcsét, ha megkívántam valamit vagy ettem otthon, vagy vettem magamnak. Nálunk is volt hogy a szomszéd 3 gyereke rendszeresen rájárt az utcára kilógó fára, mondtam nekik hogy ha kell segítek ültetni, de ne a másét egyék mert az pofátlanság. Szerintem magyarázd el a fiadnak hogy a máséhoz nem nyúlunk és kész.
2008. aug. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
75%
Honnan a f*szombol veszitek azt a hülyeséget, hogy leordította a rendőr a gyereket? "átjött hogy tanítsam meg a gyreket hogy ne vegye el másét:(" Ennél udvariasabban ezt megmondai szereintem gyáltalán nem lehet! Sőt még az a kis szomorú smiley is igen fura a kérdés feltevőtől... Talán a smileyval arra gondol, hogy ez így természetes h leszedjük a másét vagy mi? Nem az 1 szemmel van itt a baj, meg nem is a szomszéddal, hanem azzal, hogy megtörtént a dolog, és a szomszéd nagyon jól tette, hogy szólt, MIVEL CSAK JÓT AKAR A GYEREKNEK!!! később ne kerüljön hasonló szituba amiből baja lehet!!!!
2008. aug. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
64%

Itt két dologról van szó. Az egyik a törvény, a másik a szomszédok viszonya. A törvény azt mondja, hogy lopás, és a szomszéd joggal szól. Egészen pontosan azt mondja a jog, hogy ha át is lóg az ág, addig nem csinálhatsz a gyümölccsel semmit, amíg az az ágon van. Ha leesik, és a ti kertetekbe esik, akkor igen. Viszont lehet szólni a szomszédnak, hogy vágja le az ágat, mert ha benneteket zavar, akkor ő köteles levágni.


Más kérdés, hogy a két szomszéd hogy áll a dologhoz. Neked ez lehet ártatlan dolog, mert a te gyerekedről van szó, sajnálod is szegényt, hogy ő nem tudta, hogy rosszat tesz, mégis meg kell dorgáli érte, és ugye ez nem jó dolog. A szomszéd viszont dühös, hiszen ő nem azért ültetett barackfát, hogy szomszéd gyerek leszedje. Mert ő meg azt dondolja, hogy most egy szem barack, holnap már kettő, aztán elkezd rájárni a barackra, ezért jött szólni, hogy ne engedd neki.

Személyes véleményem szerint amúgy meg is kell tanítani rá, hogy nem szedjük le más gyümölcsét. Ha a szomszéd bácsi megengedi, akkor szabad, de ha nem, akkor nem szabad, akkor se, ha nem látja. Oké, nem tudta, mostmár tudja, ezek után ne tegye. Kész, többet nem kell felhozni a témát.

2008. aug. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim válasza:
16%
én eddig mindent loptam:) egy akkora gyerek persze hogy lop dehát ezt nem lopásnak fogja fel az ilyen csekélységet..tehát a lopással nincs baj, az viszont hogy átment egy másik ember telkére az már illetéktelen behatolás magánterületre és az már durvább kimenetelű:S
2008. aug. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
53%
elöször is,attol mert rendör..nyugodtan megmondhatod neki,hogy egy gyerekröl van szo,és egy szem barac leszedése egy fàrol nem a nevelésedet mutatja!gyerek,éS kész!a gyerek azert gyerek hogy ilyeneket csinàl.neki ez nem lopàs volt,hanem csak megkivànta és leszedte!de ne szidd le a fiadat ezert,csak ülj le vele és mond meg neki hogy vannak sajnos ilyen emberek akik ilyenéRt solnak és ezrt inkäbb ne csinàlja ezt,de nem bün!én a helyedben nem csinàlnék angy ügyet belöle,söt a gyerekemnek is megmndanàm,hogy nem csibàlt semmi orsszat ezzel,de azert legközelebb ne tegye.persze ha boltba vett volna el valamit,akor még jo hogy szolok £érte és elmagyaràzom hogy ezt nem lehet!beséddel többet elér az ember mint leszidàssal vagy üvöltözéssel.a gyerek is ha nyugodtan elmagyraàzol nkei bizonyos dolgokat akkor érdekelni fogja hogy mit mondasz,de ha üvöltözöl vele mert leszedett egy barackot vagy mérges vagy rà,és elsem magyraàzod neki hogy miéRt nem szabad leszedni méGha nem is bün,akkor sajnos a gyrerek is ugyanilyen lesz veled.ha te is megbeszélsz vele dolgokat,és elmagyaràzod mit miéRt teszel vagy mit lehet mit nem,ilyen lesz a ygereked is,éS ö is eléd fog ällni éS megbeszél veled dolgokat.de a rendörnek meg lenne pär szavam az tuti.1 ki....ott barack miatt....mert ö a rendör...hidd el nem lett volna rendör nem szolt volna éRte.van neki gyerreke?ha van jo nagy taplo apa,hisz akkor nem ismeri a gyerekeke hogy milyenek!nem vicc de ha pl az én kertemböl szedné le egy gyerek pl a barackot,odamennék és segitenék neki szedni még egy pàRat.hät ha megkivànta,istenem:).
2008. aug. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
54%
Én vagyok az akit lepontoztatok. Ez mutatja hogy pártoljuk csak a gyereket mert hát istenem 1 barack nem a világ. Nem hát, de időben kell megtanítani arra hogy a MAGÁNTULAJDON egy falevélre is érvényes és egyes háklis szomszédok (mint pl én is) utálják ha bárki is figyelmen kívül hagyja ezt. A mai világban már qvára unja az ember fia néha hogy mindent védeni kell, óvni, mert a másik ember nem foglalkozik azzal hogy kinek okoz kárt. Ez több területen érvényes. Ez a barackos sztori kb olyan mint a tengerbe való kavicsdobálás, van ahol egyenesen tiltják, mert ha mindenki hobbiból dobálgatja tele lesz kaviccsal és megnő a vízszint. De nem fejtegetem tovább. Szomszéd foglalkozásától függetlenül tartsátok TISZTELETBEN hogy ami az övé ahhoz csak kérdezés után lehet nyúlni. Ennyi.
2008. aug. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
81%

igen, tanítsd meg a gyerekedet, hogy hogyan lehet szépen, egyenesen, emberi módon elintézni az ilyen dolgokat.


megkívánta a barackot? rendben. tudja, hogy kié a barack? tudja. akkor pedig egyszerüen csak kérnie kell, és lefogadom, hogy adtak volna neki egy kilóval is. hiszen nem ismeretlen és nem kér lehetetlent.


kb. ennyi lenne az emberek közötti nyílt kommunikáció

érdemes ezt megtanítanod neki, haszna lesz még belöle az életben!

2008. aug. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom, miért kell lepontozni azokat, akik olyan választ írtak, hogy a szomszédnak igaza van. Talán olyan furcsa, hogy valaki nem szereti, ha megdézsmálják a tulajdonát? Biztos baromi kellemetlen kedves anyuka, hogy átjött szólni a szomszéd, nekem is égne a fejem, ha ezért átjönne (és igen, van gyerekem). Egy gyereket, pláne egy 9 éves, iskolás gyereket meg lehet tanítani arra, hogy a másét nem vesszük el csak azért, mert megkívánjuk. Úgy illik, hogy kérjünk. Vagy te az illemszabályok (és jelen esetben jogszabályok) megtanítását nem tartod fontosnak? Köszönni megtanítod a gyereket? Vagy arra, hogy a felnőtteknek átadja a helyét? Ma már a legtöbb gyerek köszönni sem tud - mellesleg sok felnőtt sem. Kis ABC-ben dolgozom, hát néha a bicska kinyílik a kezemben, amikor én köszönök, és még csak vissza sem köszönnek. Anyuka, apuka, gyerek. Szép példát mutatnak. Meg amikor a gyerek már a boltban bontogatja a csokit, és az anyuka már csak az üres csokipapírt vágja oda elém, hogy üssem be. Erre tanítjuk a gyerekeinket?
2008. aug. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!