Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tegnap a 9 éves fiam leszedett...

Tegnap a 9 éves fiam leszedett egy szem barackot a szomszéd fájáról, és a szomszéd átjött, hogy tanítsam meg a gyereket, ne vegye el másét. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

tegnap a fiam leszedett egy szem barackot a szomszéd fájáról(9 éves) RENDŐR A SZOMSZÉD:( nyomozó,tanít a rendőrtisztifősulin:(

átjött hogy tanítsam meg a gyreket hogy ne vegye el másét:(

mondtam veszek egy kilót ha akarja

szegény gyerek meg csak csak sírt , hogy olyan szép volt és megkívánta


2008. aug. 11. 08:05
1 2 3 4
 31/39 anonim válasza:
31%

Megint én vagyok az, most ti vicceltek? A kezét nem akarjátok levágni annak a szegény kisgyereknek, hisz Babilonban Hammurapi csinálta ezt, meg még egy pár hülye a Magyar Királyságban valamikor a hűbérúrak idejében...

Még mindig gyerekek vagytok :)

2008. szept. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
68%
Szó nem volt kézlevágásról, még csak hatalmas büntetésről sem. Szimplán egy ennyi idős gyereknek normális esetben már vérévé vált, hogy nem nyúlunk a máséhoz. Ez csak nevelés kérdése. Egy 9 éves már nem baba, hogy ne tudna ellenállni, ha megkíván valamit. A rendőr sem bántotta a gyereket, csak megkérte az anyját, hogy tanítsa meg a magántulajdon tiszteletére, amiben teljesen igaza van.
2008. szept. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
94%

Ez baromi régi, de most találtam úgyhogy azért leírom amit gondolok.


Szerintem amit elfelejtettek a gyereket védők: A gyerek leszedte a barackot a szomszéd fájáról, megette, aztán a szomszéd átment és szólt az anyjának, hogy tanítsa meg a gyereket, hogy ne vegye el a másét. Szóval. Ennyi erővel a szomszéd kint lehetett a kertjében a gyerek meg simán leszedi a barackját anélkül, hogy azt mondaná szomszédbácsi fapapucs? Vagy mégis honnan tudja?

Egy kilenc éves gyereknek ezzel már tisztában kellene lenni. Ő a modern, hagyjuk kibontakozni gyerek? Aki a Tescoban nyomja befelé vásárlás közben a rudit, meg a kiflit, mert csak egy gyerek és megkívánta? Nevetséges védeni. Kilenc éves, lehetne annyi esze, hogy nem legeli más fáját kérdés nélkül.


Szerintem igen is a gyereket kéne megnevelni nem a szomszédot. Én még úgy sem szeretek a szomszéd fájáról barackot leszedni, hogy mondta, szedjünk nyugodtan, nekik úgy is sok. Majd pont ott nyújtózkodok át a kerítésen...


És emlékszem rá, hogy hét-nyolc éves koromban a nagymamáméknál mikor az unokatestvéreimmel nyaraltam, mi is kívántuk a szomszéd barackját, ami átlógott, de a szomszédé volt és slussz, eszünkbe sem jutott volna leszedni, pedig nagyon szerettük volna megenni.

2009. júl. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Hehe, hova fajul a világ... Mi régen anno általánosból hazafelé végig legelésztük a cseresznye-almafákat és sose szólt senki...sőőt még mondták is h. vigyük, ha kell. Biztos komolyan gondolta? Mert ha igen biztos valami skót ősökkel rendelkezik. Szard le, mond a gyereknek h. ne csinálja, ha ennyire sajnálja az ürge...
2009. aug. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Aki meg nem érti meg ezt a dolgot, az vagy nem volt még gyerek közelébe, nagy kocka...
2009. aug. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Mikor én gyerek voltam,állandóan lopkodtuk a szomszéd fájáról..Nem hinném,hogy egy szaros barackot ennyire komolyan kellene venni.Mi a szomszédainkkal jóban vagyunk,állandóan cserélgetjük a gyümölcskosarakat.Mi adunk egy kosár szilvát,ők adnak egy doboz cseresznyét.Most miért kell ekkora ügyet csinálni belőle?
2010. ápr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Azért bazeg, mert ha jóba lennének a szomszéddal ez nem lenne probléma! De ha nincsenek jóba vele és a gyerek a szeme előtt zabál a fájáról egy szó nélkül az pofátlanság!
2010. ápr. 7. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:

úristen.. egy árva barack miatt minek kell cirkuszolni :DD

nem fog belehalni senki, akkor ha már többször is megcsinálja vagy valami de 1 barack nem a világvége :D

főleg nem egy 9 éves gyerektől...

persze ha valami cig@ny 50fős család gyereke szedte volna le az összeset akkor biztos nem lett volna rászólva

2010. okt. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Na hát pont erről van szó, ha egy cigánygyerek szedne le egyetlen szem barackot, akkor mindenki ki lenne akadva. Viszont így, "jaj szegény gyerek, mit kell ezen problémázni", stb. Nekem úgy tűnik, a szomszéd sem cirkuszolt, csak szólt. Megteheti, a saját gyümölcsét annak engedi leszedni, akinek akarja, és ha nem engedi, az a saját dolga. Ezt illik tiszteletben tartani.
2010. okt. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!