Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha van bennem zsidó vér, az...

Ha van bennem zsidó vér, az inkább hátrány vagy előny?

Figyelt kérdés
Dédszüleim voltak zsidók... Én személy szerint katolikusnak vagyok keresztelve, de érdekel a zsidó kultúra és vallás. Szóval én büszke vagyok a származásomra, de nem tudom, ez előny vagy hátrány-e mondjuk majd az egyetemen. Például a színművészetin. Oda szeretnék majd jelentkezni.

2014. nov. 9. 22:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Se nem előny, se nem hátrány, nem szabad vallása vagy származása szerint megkülönböztetni az embereket (szerencsére! bár sajnos vannak akikkel megteszik) HA mégis, akkor az törvényellenes, büntetendő, feljelentheted őket.
2014. nov. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
SEnki sem fogja ezt kérdezni tőled, magánügy.
2014. nov. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Amég te nem kezded el ezzel megkülönböztetni magad, addig senkit sem érdekel.
2014. nov. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Mindegy, öreg, hidd el. A felvételire nagyon készülj fel, kitartóan dolgozzál évekig. Ének-zene, mozgás, szövegmondás, monológok, versek. Ezek kellenek. A véred a kutyát sem érdekli.
2014. nov. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Senkit sem érdekel. Elég kevés olyan ember van a világon, akiknek a családfájában visszamenve 3-4 generációt, ne lenne egy "külföldi".
2014. nov. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
A színművészetin előny. Dicsekedj vele.
2014. nov. 10. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Felvételinél a színművészetin nem elég zsidónak lenni, azért tudni is kell. Amikor már bejutottál, akkor jobban felfigyelnek rád emiatt a szintén zsidó tanárok, és előnyben fognak részesíteni; ez nagy segítség a pályakezdéskor. Illetve később majd, már a pályán, ott meg főleg előny lesz az előrejutásban a származásod.
2014. nov. 10. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Dedszulok zsidosagaval nem sokra fog menni, nincs mit dicsekedni. Ha talan az anyja lenne zsido. Legtobb magyar emberben van zsido ver.
2014. nov. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Itthon vagy nagy előny, vagy sokszor hátrány legtöbbször. Ez a kb., ha nem egyértelmű akkor jobb úgy kezelni, mint én azt, nem híresztelem el folyton, hogy két császári tiszt is volt 1948-1949-ben kortárs rokonom testvéreiként.


Én amúgy Széchenyi pártján állok, nem kellett volna sem a forradalom sem a megtorlás. A fontolva, és inkább politikai hazárdőrök helyet, az éppen jól megalapozott már megkezdett jó úton haladás pártján vagyok a témában. Ez akkor kb. egy balos vagy fideszes szintű téma volt.


A legtöbb hazai, nem koehnita zsidó betért, kb. ez így egy távoli kulturáis kérdés lenne, mondjuk Angliábn. De én német nemzetiségi létemre, kiélvezhetem és elszenvedhettem, milyen lehet zsidónak lenni. Ja miért mert héber, bibliai keresztnévre magyarosított a vezetéknevem. Bírónő, polgári perben abszolút 100% csak zsidók használta vezetéknévvel az én oldalamra részre hajló volt, pedig nem is nekem volt igazam. - Csak, a fel peres eset túlzásba szerintem. - No lényeg, ilyen össze kacsintósan, "Tóth úr"-ral szemben valahogy mindig nekem adott igazat, vagyis ügyvédemnek. Pedig az én családomban sokáig kerestem de az az egy árva Weiss is osztrák német pásztor volt - neki is Fehér lett a neve ezért találtam meg - Magyarosítás, a hazai két német régi polgári család egyikébe beházasodva.

2014. nov. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És ha én ezt nem hangoztatom, hogy derül ki? Kiderül egyáltalán?
2014. nov. 10. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!