Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a kínaiakról?

Mit gondoltok a kínaiakról?

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 14:36
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem kedvesek, aranyosak, soha nem láttam még dühöngő, anyázó kínait. És imádom a tavaszi tekercset!
2010. jan. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
65%

Kiskamasz koromban Jackie Chan-be voltam szerelmes :D De amúgy én nem ismerek egy kínait sem személyesen, és őszintén szólva nem is nagyon láttam olyan kínai pasit, aki mint férfi tetszene. A kínai nők között van pár nagyon szép, legalább is a modellek között, de azért nagy általánosságban nem így néznek ki ott sem a nők :D Mint ahogy az európai nők sem úgy néznek ki mind, mint az európai modellek :D

Na ennyit a külsőről.

A kultúrájukat nagyon érdekesnek tartom és tetszik. Szívesen elmennék Kínába egyszer. Nagyon tetszik a nyelvük, mármint a hangzása, mert amúgy egy mukkot nem tudok kínaiul. Az írásuk pedig szerintem már önmagában is művészet.

Viszont Kínáról ezek mellett a pozitívumok mellett, sajnos negatív dolgok is eszembe jutnak, első sorban a gagyi, selejtes áruk.

2010. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
59%
Személyesen egyet sem ismerek.Tény ,hogy egyre többen jönnek országunkba.De én még nem láttam lusta kínait,nem viselkednek úgy mint bizonyos kisebbségünk.Dolgoznak,nem rajtunk élnek,a dolgaikat egymást közt elintézik,nem lehet hallani róluk olyan dolgokat(meg amúgy nagyon mást sem) mint a fent említettekről.Nekem sárga kicsi szorgos kis emberkék.Ha nem lennének kínai boltok szerintem sok ember meztelen szaladgálna:)
2010. jan. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
65%
alacsonyak
2010. jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
73%
Egyre kevesebben vannak,elhagyják ezt az élhetetlen országot.Egyébként érdekes,ha annyira rasszisták a magyarok,a kinaiakat miért nem szidják mint a cigányokat?Mert dolgos nép.Nekünk esetleg az unszimpatikus,hogy túlságosan zárkózottak.
2010. jan. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Nekem 2 kínai ismerősöm van és nagy rendesek, szorgalmasak csak nehezen barátkoznak ennyi a bajom velük :S én pár szót tudok kínaiul (azt tervezem, hogy megtanuljak :D) nézem az összes Jackie Chan-es filmet ×D nekem tetszik, hogy olyan kicsik, gyorsak :D
2010. jan. 28. 15:52
 17/34 anonim ***** válasza:
52%
Dolgos,könnyen alkalmazkodó,fegyelmezett nép.
2010. jan. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
71%
normálisak!és tetszik a kultúrájuk,és az élethez való hozzáállásuk!
2010. jan. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
86%

Amikor külföldön tanultam, találkoztam néhány kínaival. Alapvetően nagyon összetartanak, talán egy kicsit kevésbé nyitnak más kultúrák irányába, mint az európai fiatalok. Viszont nagyon kedvesek, barátságosak, sokat mosolyognak (még ha nincs is okuk rá vagy nem is értenek egyet valakivel) és valóban, nem mutatják ki az érzelmeiket, ez egy európait könnyen összezavarhat.

Úgy tudom, a kínai kultúrában nagy szerepe van a szimbólumoknak, szinte bármely tárgy jelenthet valamit, illetve olyan üzenetet hordozhat, amelyről nem is gondolnánk (pl. 4-es szám: halál, 8-as: gazdagság, órát ajándékozni a legnagyobb sértés, mivel az élet múlására és a halálra emlékeztet... stb.) Érdemes elolvasni egy Feng Shuival foglalkozó könyvet - no nem kell hinni benne, de sokat lehet belőle tanulni a kínaiak kultúrájáról és értékrendszeréről.

2010. febr. 4. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim válasza:
44%
Szerintem el lehet vetni azt a hitet hogy "jaaaaj jönnek oszt betelepülnek meg az jó sz*r lesz nekünk". Ha nem lenne jo nekünk az allam nem engedné hogy ennyien jöjjenek. Biztos tudna ellene tenni s tenne is.
2010. febr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!