Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én érzem azt, hogy az...

Csak én érzem azt, hogy az átlag magyar euroszkeptikussága egyre nagyobb?

Figyelt kérdés

Kezdhetnénk azzal, hogy engem szó szerint kiközösítettek meg röhögnek a származásomon es a vallasomon iskolában.

Az év férfi hangja Magyarországon vietnámi lett es nemhogy nem gratulaltak neki, de meg mondtak is, hogy vissza Vietnamba stb....

Az atlag magyar szo szerint beleszol a nyugat-eus.dolgokba is pl. iszlamizalodas stb... es ha mar ennyire utaljak az arabokat, izraelieket, kurdokat miert elnek a Közel-Keleten több szazezren magyarok? Nekik szerintetek hogy esne, hogy GO back Hungary?!

Ezzel szemben a europai tarsukra szinte Istenkent tekintenek...

De miert?



2015. jan. 2. 10:25
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Rendkivul eloiteletesek a muszlimokkal szemben.
2015. jan. 2. 10:29
 2/27 anonim ***** válasza:
64%
Ha valaki érti a kérdést, írja le már érthetően.
2015. jan. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
9%

Kettes: a kedves kérdező itthon képtelen szocializálódni származása és vallása miatt, barátai nincsenek. Ezért elítéli a magyarokat és rasszistának tartja őket, holott a feltételezése már eleve rasszizmuson alapul. Ebbe érthetetlenül belekeveri az euroszkepticizmust, a közel keletet és az év férfi hangját.


A válaszom: igen, csak te érzed egy bizonyos kisebbség tagjaként. Ez azért van, mert sokkal érzékenyebb vagy erre a területre, sokkal hamarabb észreveszed (keresed!), míg mások lehet elsiklanak felette. A harag nem vezet előre.

2015. jan. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Kerdesem az, hogy miert tekintenek maskent az europaira es a nem europaira?

Miközben CSAK a Közel-Keleten él: 300 ezer Izraelben.

Az arab orszagokban összesen 200 ezer magyar. On szerint milyen lenne az eletuk mindennapi diszkriminacioval szembesulniuk?

Egyebkent en ezt mar megfigyeltem, hogy a magyarok jo resze teljesen maskent kezelne pl. egy szudanit(teljesen mindegy,hogy itt szuletett) es mondjuk egy oroszt. De miert? Miert van az hogy idegenellenesseg van az orszagban?

2015. jan. 2. 11:09
 5/27 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rasszista. Hallani sem akarom ezt a szót. Én nagyon toleráns vagyok, országomban is sok magyar él. De én nem teszek különbséget egy afrikai vagy egy europai között. Pedig itt nagyon is tesznek különbséget ember és ember között.
2015. jan. 2. 11:20
 6/27 anonim ***** válasza:
22%

>> én nem teszek különbséget egy afrikai vagy egy europai között


Ez elég furcsa. Én különbséget teszek, ugyanis óriási a különbség, csak látni is tudni kell. Ha majd megjárod és kárt szenvedsz (esetleg a családod is), akkor majd Te is megtanulsz különbséget tenni.

És hogy tisztán láss: ez nem rasszizmus (az mást jelent), hanem realitás (ez is mást jelent).

2015. jan. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Mindenhol az van,azok akik élnek arabországban , ott meg a magyarokat,európaiakat közösitenek ki.Fõleg azokat,akiknek ebbõl az országból származik a társa.

Altalában ezekben az országokban az európai emberek megfelelnek az elvárásoknak, de már forditva nem mondható el.

2015. jan. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg szabad kérdeznem milyen származású és vallású vagy?


Iskolás gyerekek mindenkit kiröhögnek. Engem azért mert szemüveges vagyok, sőt, még zsidó származású is vagyok. Volt egy cigány osztálytársam, aki zsidó viccekkel szórakoztatott, de másnapra én meg hoztam a cigányvicceket...


Utánanéztem, és nem él több százezer magyar arab országokban, csak Izraelben. Ennek az az oka, hogy a holokauszt után ahogy létrejött Izrael, rengeteg zsidó vándorolt ki. Magyarországról főleg, mivel a cionizmus alapítója Herzl Tivadar is egy pesti zsidó volt.


Amúgy de, a magyarokat is éri diszkrimináció a környező országokban. Sokan szeretik túldramatizálni hogy magyarokat kínoznak etnikai alapon... Sajnos volt erre is példa a XX. századi történelemben, de mindegy, most nincs kedvem történelem órát tartani... Viszont a XXI. században is sok szlovákban és románban van ellenérzés a magyarokkal szemben. A realitástól nem elrugaszkodva, de ami szerintem durva egy EU-s országban például hogy Erdélyben (Romániához tartozik) rendszeresen szabnak ki pénzbüntetést magyar vagy székely (=egy erdélyi magyar népcsoport) zászló használatáért. Szlovákiában pedig azokon a településeken ahol 20% alatt van a magyar lakosság, csak szlovákul szólalhatsz meg a hivatalokban. Ez utóbbi persze a magyarokat érinti a legjobban, mivel Szlovákia kb 10%-a magyar.


Ezeket a dolgokat a legtöbb magyar átlátja vagy valahogy így gondolja, ahogy én leírtam. Nem tudom hogy te mióta élsz Magyarországon, mennyire vagy tisztában a dolgokkal...

2015. jan. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Az összes arab orszagban nincs összesen 200ezer magyar? Dehogynem.


Ez hülyeség. Libanon ahonnan én származok semmilyen diszkriminació nincsen senkivel szemben. Ott teljesen mindegy, hogy szomaliai vagy vagy pl. litván vagy. Ha dolgozol es becsületesen elsz megjobban tisztelni fognak mint egy arabot.

2015. jan. 2. 11:51
 10/27 anonim ***** válasza:
66%

Mondjuk nem azért, de ha már általánosítasz, arabok közt manapság gyakrabban előfordul mint Magyarországon, hogy halomra gyilkolnak siítákat, szunnitákat, keresztyéneket, zsidókat, nőket, gyerekeket származás alapján...


Ennek ellenére van a családomban is arab, értelmes ember, természetesen nem általánosítok. Szóval én mégsem ezért tartalak így látatlanban is butának, hanem mivel a sulidban valamiért besértődtél (hogy jogosan-e azt nem tudom, nem írtál konkrétumot), erre nagy toleránsként épp hogy te általánosítasz...


És Izraelt leszámítva kb 30.000 magyar él Ázsiában és kb 10.000 Afrikában, nemhogy az arab országokban több százazer...

[link]

2015. jan. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!