Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért bántanak folyton? Mi...

Miért bántanak folyton? Mi rosszat tettem én nekik?

Figyelt kérdés

Elmesélem a helyzetet.

Főiskolára járok, ahol szinte mindegyik csoporttársam flegmázik velem. Úgy érzem, hogy mindegyikőjük utál. Pedig én nagyon kedves és segítőkész vagyok, egy rossz szót nem mondtam egyikre sem, mindig segítek, szépen szólok stb. Elég jól tanulok, talán ez a gond? Inkább azok az emberek flegmáznak, akik rosszabbul teljesítenek. Gimiben is mindig kifogtak, pedig ott nem voltam egy hű de jó tanuló, átlagos voltam, mint a többiek. Itthon viszont nagyon jó barátaim vannak, akik mindig kiállnak mellettem. Akkor csak nem bennem van a hiba. Talán az a baj, hogy vidéki vagyok? A fősulis barátaim mind vidékiek, velük semmi baj. Mindig kifognak minket, pedig mi sem vagyunk bunkók, eleve városról jöttünk, de ha faluról vagy tanyáról jöttem volna, akkor is ugyan olyan ember lennék mint bármelyik más. Én próbálok beszélgetni, de folyton leflegmáznak, különösen 3-4 ember. Az lenne a baj, hogy nem hódoltam be a vezető egyéniségeknek? Mert én nem vagyok olyan, és nem is leszek soha. Mit csinálok rosszul? Annyira fáj, folyton sírok. :(


2010. febr. 9. 22:14
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Még azt hozzá tenném, hogy van egy olyan barátnőm, aki tök aranyos kedves segítőkész, de ha ott van valaki a "vezetők" közül akkor ő is flegma lesz. Így vagyunk olyan 7 en normálisak, a többiek tök flegmák :S
2010. febr. 9. 22:19
 2/24 anonim ***** válasza:
A bunkókkal miért kell foglalkozni? Függsz te tőlük?
2010. febr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem csak, jó lenne tudni mégis mi a bajuk. Mér nem mondják a szemembe? Idegesít, rajtam ne röhögjön senki, mikor egy átlagos, rendes, empatikus lány vagyok. Néha még túl segítőkész is.
2010. febr. 9. 22:24
 4/24 anonim ***** válasza:

hogyhogy flegmáznak?

miket mondanak?


ha tudsz, írj le egy konkrét párbeszédet, hogy zajlott, akkor jobban meg tudnám ítélni.


de amúgy miért kéne neked mindenkivel barátkozni meg kedvesnek lenni. válassz ki csak pár embert, akiknek szimpi vagy, és csak velük foglalkozz. velük meg legyél te is közömbös, ne kedveskedj nekik.

sőt, szar.d le őket, ha pl. szólnak hozzád, tegyél úgy, mintha nem hallottad volna, hadd szóljanak újból.


nem is értem, mert egy lánnyal nem szoktak bunkózni. gondolom a fiúk ilyenek veled de kamaszkortól kezdve már nem szoktak így viselkedni a lányokkal, inkább udvarolnak.

nem lehet, hogy csak beképzeled, hogy ilyenek veled?

2010. febr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, nehéz, de meg kell tanulni egyszerűen nem törődni velük. Az ilyen emberek attól érzik erősnek és jópofának magukat, ha másokat bántanak. Az is lehet, hogy irigyek rád a jó teljesítményed miatt, vagy mert nem tudják, mit kezdjenek egy olyan emberrel, aki eltér az átlag tucatemberektől. Sajnos ilyen gyerekes egyének mindig is voltak, és mindig is lesznek.

Ne hagyd magad! :)

2010. febr. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

ja, hogy a lányok ilyenek.

akkor meg pláne nem értem. minek foglalkozol velük, nem vagy te leszbi. :D


jó, ez csak vicc volt, de tényleg, foglalkozz a fiúkkal inkább, vagy csak csajok járnak oda.


nekem ez lehet, azért is fura, mert mindig inkább fiúk közt szerettem lenni, volt egy-két barátnőm, az elég is volt, a többi csaj meg, akik főleg egy kupacban tömörültek állandóan, csak irigykedtek. :)

2010. febr. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Igazság szerint a fiuk nem ilyenek, ők nagyon rendesek. A lányok ilyen bunkók. Hát pl mondok valamit, valami tök általános dolgot, mondjuk jöhetne már a tanár, és erre bevágja valamelyik, hogy jaj halgass már mert leszúrom magam ha még egyszer meghallom a hangod vagy ilyenek.
2010. febr. 9. 22:28
 8/24 A kérdező kommentje:
Én is inkább fiukkal vagyok, pl a párom barátai a legjobb barátaim, és mind fiuk :) Nem szeretem a lányokat, mert folyton kibeszélik egymást.
2010. febr. 9. 22:31
 9/24 A kérdező kommentje:

Ja konkrét párbeszéd


Hát úgy volt, hogy álltunk a dohányzóban, és mondta az egyik lány, hogy ő elkéreszkedik 10 percel hamarabb, mert a buszát nem éri el. Én meg mondtam, hogy én is el fogok, mert nekem a legközelebbi buszomra 4 órát kellett volna várni. De csak 10 percel hamarabb, akartam. Erre bevágja az egyik csaj, hogy mi a f@szért járok oda mennyek inkább onnan a francba és nem lesz ilyen gondom.

2010. febr. 9. 22:35
 10/24 anonim ***** válasza:
Hát ahhz képest hogy fősulis vagy pont úgy irsz mint egy ilyet középiskolás tini. Szerintem azzal van baj hogy nem vagy elég érett személyiség, persze ez nem baj mert mindenki más ütemben nő fel, visszont a személyisség fejlödés egyik lépése hogy nem foglalkozól más véleményével.
2010. febr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!